Niksar Belediyesi ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliği ile 12 Haziran 2022 Pazar günü Geleneksel Ahi Pehlivan Büyük Karakucak Güreşleri Festivali yapıldı.

Bu yıl 4.sü düzenlenen geleneksel AHİ PEHLİVAN büyük karakucak güreşleri Çamiçi yaylasında coşku, birlik ve beraberlik için de yapıldı. Ahi pehlivan güreşleri her yıl olduğu gibi yaz döneminin gelmesiyle Niksarlı hemşerisiyle buluştu. Düzenlenen karakucak güreşleri insanlar tarafından yoğun ilgi gördü. Çamiçi  düzenlenen etkinliğe 1200 güreşçi katıldı. Yapılan müsabakalarda Baş Pehlivan Rıza Yıldırım, Serhat Elvan ikinci, Recep Kara üçüncü oldu.

 

4 . Karakucak güreşlerin de hanım ağası dört yüz bin ₺ bedel ile Hasime YILDIRIM olmuştur.

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan yaptığı açıklama da “Etkinliklerimize katılan tüm yiğitlerimiz başta olmak üzere, büyük emekleri olan sağlıkçılarımıza, emniyet güçlerimize, belediyemiz personellerine ve programımıza teşrif eden tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum.’ Sözlerine yer verdi.

Çamiçi yaylası er meydanın da yapılan programa AK Parti Tokat Millet Vekili Mustafa Arslan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan AK parti ilçe başkanı Semih Tepebaşı MHP İlçe Başkanı Azmi Yıldırım CHP ilçe Başkanı Zafer Başar, çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve vatandaşlar katılım sağladı.