Koskoca bir yıl geride bıraktık.

2019 yılını geride bırakırken, 2020 yılına merhaba dedik.

2020 yılının hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ederiz.

2020 yılı çok sağlıklı geçmedi, İt izinin At izine karıştığı bir yıl olarak anacağız.

2019 yılının başından itibaren neler yapıldı?, nasıl sıkıntılar yaşandı?, kimler bu ülkeye ihanet etti?, kimler bizlere sıkıntı yarattı?, kimler vatan ve millet için çalıştı gayret etti?, pek çok sorunun cevabını bulmak gerekir.

2019 yılı tatlısı ile acısı ile geride kaldı, geçen zamandan ders almak gerekir.

2019 yılının son finali Yerli ve Milli Otomobil TOGG otomobilin ülkemize ve dünyaya imza atması ile noktalanmış oldu.

2019 yılı ülkemiz için zorlu günlerin yaşanmasına neden oldu.

Dünyada yine kan ve Gözyaşlarının akması ile devam etti.

2019 yılı hem umut verdi hem de endişelerin yaratıldığı bir yıl olarak anılacaktır.

2019 yılı siyaset sahnesinin karıştığı, farklı derslerin çıkmasına neden oldu.

2019 yılında yapılan seçimlerde halkın vermiş olduğu tepkiler ve mesajlar siyasetçilerimiz tarafından ne kadar ders çıkartılıp alındı?, kimler neler söyledi?, bunların sonuçlarını 2020 yılında göreceğiz.

2019 yılında gereksiz siyasi çekişeler sonunda insanların bir birini acımasızca kırdıklarını gördük

Sanırım Orta Okul Türkçe kitabında “Görmek ve Bakmak” arasındaki fark konulu bir parça vardı, yıllar öncesinden bu konuyu okuduğum için bu farkı anlayanların az, anlamayanların çok olduğu bir yılda yaşadık.

2019 yılında Niksar Kaymakamı sayın İlhami Doğan’ın “Okul Güvenliği Komitesinin kurulmasını istemesi ve kurula bizlerinde dahil olması ile birlikte okul ziyaretleri gerçekleştirdik, okul ziyaretlerimizde öğrencilerimizle karşılaştığımda “çocuklar Görmek ve Bakmak Konusunu okudunuz mu?, arasındaki fark nedir?” diye sorma gereği duydum.

Gerçektende bu konu önemli, küçük yaşta bu tür konuları görüp okuyup sonra hayatımıza aldığımızda önemli noktalarda başarı sağlandığını düşünüyorum.

2019 yılında başlayan önemli ve kıymetli çalışmaların devam etmesini diliyoruz.

2020 yılı inşallah kolay yıl olmasını temenni ediyoruz, zorlu bir yıl olacaktır ama, Türk milleti olarak el birliği güç birliği içinde olur isek her zorluğun altında kalkacağımıza inancı tamdır.

Bazı insanlar Türk Devletini yaptığı önemli atılımları inatla görmezden geliyor, yapılan güzellikleri inatla yok sayıyor.

Kabul edelim ki, ürkütücü bir noktadayız. Kendimizi aldatmayalım, ciddi itirazlar yok ortada. Pervasız bir nefret var. Alçakça aşağılama var. Türkiye’den nefret ediyorlar. Kendi geleceklerine burun kıvıracak kadar ezikler. Her fırsatta ülkesini aşağılıyorlar.bu aşağılama duygusu ve yorumlarının kime faydası var?, kime zararı var?. Ne olacak peki?, diyelim ki AK Parti iktidarı bıraktı, Devlet Başkanımız istifa etti!, böyle bir siyasi hareketten kimler ne kazanacak?.

CHP genel başkanlığı için mücadele eden ve CHP Cumhurbaşkanı adayı sayın Muharrem İnceyi fırsat buldukça dikkatlice dinlemeye çalışırım sayın İnce iki gün önce bir TV programına çıktı, kendi doğrularını anlattı kendisine sorulan pek çok soruyu geçiştirdi ama şu soru karşısında verdiği cevaplar düşündürücü idi;  sayın Muharrem İnce’ye soru soruluyor;  “SİZ OLSANIZ Libya MESELESİ KONUSUNDA NASIL YOL İZLERDİNİZ.? CEVAP BAKIN “Kavganın bitmesini bekler kazanan hangi grupsa, onunla işbirliği yapardım.” ne cevap değimli?, MUHTEŞEM ÖTESİ.! YATIN UYUYUN BU ÜLKEYİ TESLİM EDİN!.

Libya’da kavganın bitmesini bekleyeceksin ve kazananlar birlikte olacaksın!, sayın İnce bu cevabın karşılığı şudur, bugün Birleşmiş Milletlerin tanıdığı meşru Libya Hükümeti devrilir ve terör örgütlerini desteklediği bir hükümet iş başına gelirse şunu asla unutmayın, bugün Libya Hükümeti ile yapılan anlaşma anında rafa kalkar, Kıbrıs adası etrafında size Balık tutacak bir alan bile bırakmazlar!.

Biz yinede olumsuzlukları bir tarafa bırakalım 2020 yılında sayın Devlet Başkanımız bütün zorlukları yenerek, Türk Milletinin vermiş olduğu destekle, Suriye meselesini, Libya meselesini, Irak meselesinin çözümü için cenabı Allah Recep Tayyip Erdoğan’a güç kuvvet versin.

Bizler sayın Devlet başkanımıza bu temennilerde bulununca birileri yine bana çeşitli sitemlerde gereksiz siyasi  polemiklerde bulunacaktır ama hiç önemli değil, bizler ülke gerçeğini görüyor ve düşüncelerimizi açık ve net yazıyoruz.

Bizler siyasetçi değiliz, bu ülkeye sevdalı bireylerdeniz, ülke gerçeklerini görmeyip körü körüne siyaset yapanları tasvip etmiyoruz, onlarla fazla muhatapta olmak istemiyoruz.

Siyasi körlük bu ülkenin gerçeklerinin örtülmesine neden oluyor, bu ülkede ne yazık ki siyasi körlük çekenlerin sayısı bir hayli fazla!.

2019 yılının son siyasi hamlesi veya uzlaşma konusu Libya’ya Türk askerini gönderilme meselesi oldu.

AK Parti ve MHP Libya’ya asker gönderilme meselesinde yine ortak hareket edecekler, CHP peşinen “hayırcı” oldu, İyi Parti genel başkanı sayın Akşener gel gitleri oynuyor, gerçekleri gören için Libya’ya askerin gitmesi doğru bir karar, ama siyasi ikbal için yani Millet ittifakını oluşturan siyasi taraflar için “hayır” da takılma olabilir, sanırım sayın Akşener parti grubunu serbest bırakacaktır, inşallah yanılmayız, ne yapalım bazen siyasi toto oynamak gerekiyor.

Yeni bir yıla girerken karanlık bir tablo çizmiyoruz, böyle bir tablonun oluşmasına da gerek yok, bu ülkenin doğrular ve yanlışları var, doğruların hakim olmasını istiyoruz.

2019 yılında başlayan TOGG otomobil zirvesi 2020 yılında daha önemli hale gelecektir.

Bizlerin “Türk Yıldızı” ismini koyduğu otomobilin yalnızca Türkiye’de satılmayacağı için  uluslar arası ismin olması doğaldır, bizim gönlümüzde Türk Yıldızı ismi olacaktır, Allah ömür verirde otomobil alma imkanımız olur ise, aracımıza TÜRK YILDIZI yazısını yazarız, olur biter.

2020 yılının ülkemize, milletimize ve bütün dünya insanlığına huzur ve mutluluk vermesini isteriz.

Günün Sözü: 2020 YILININ İNSANLIĞA HUZUR VE MUTLULUK VERMESİNİ CENABI ALLAHTAN NİYAZ EDERİZ.