Niksar yazıcık kasabası Jandarma karakol hizmet binası açılışı gerçekleşti

Niksar ilçesine bağlı Yazıcık beldesinde bulunan ve Uzun yıllar bölgeye asayiş konusunda hizmet eden Yazıcık Jandarma karakol binası 2013 yılında kapatılmış daha sonraki süreçte bölgede asayişin sağlıklı hizmet verebilmesi için 2022 yılında Yazıcık Jandarma karakolu hizmet binasını açılışına karar verilmiştir

Yazıcık Karakol Komutanlığı’nın yeniden açılışı için düzenlenen törene Tokat Valisi Numan Hatipoğlu Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Başçiftlik Kaymakamı Feyza Yılmaz, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, İl Emniyet Müdürü Adnan Armağan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Albay Bahri Bostancı, Yazıcık Kasabası Belediye Başkanı Tuncer Uzunoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Gökan İnce ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenden sonra konuşan İl Jandarma Komutanı Albay Bahri Bostancı, karakol hakkında bilgi verdi. Sonrasında Tokat valisi Numan Hatipoğlu, her zaman büyük başarılara ve fedakarlıklara imza atmış olan Jandarma Teşkilatı’nın devletimizin en önemli temel taşlarından birisi olduğunu söyledi.  Hatipoğlu, “Jandarma Teşkilatımız, ülkemizin en ücra noktalarına kadar

hizmet götürebilen aynı zamanda oralarda devletimizin kimsesizlerin kimsesi olma ilkesini yerine getiren güzide bir kuruluşumuz. Dolayısıyla kılcal damarlarımız gibi düşündüğümüz bu karakollarımızı yeniden ihya etmek büyük bir önem taşıyor. Ben karakolumuzun hizmete açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kahraman jandarmamız ve emniyet teşkilatımız, ülkemizin iç güvenliği hususunda her zaman karşısına çıkan her engeli aşacak kabiliyet ve imkan içerisindedir. Bizler de onlarla birlikte aynı zamanda dünyanın en önemli kriz bölgesinin tam ortasında  bir huzur adası olarak yaşayan Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak aynı kararlılık içerisinde bu huzur ve sükun adasını korumak, barışı, esenliği temin etmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız. Karakolumuzun hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” sözlerine yer verdi.

Karakolun açılmasında emeği geçen köy halkından Kani Şen’e teşekkür belgesi ve hediyesini Tokat valisi Numan Hatipoğlu verdi.

Karakolun açılmasında emeği geçen personele hediyeleri verilmek üzere Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu verdi.
Törende Niksar çocuk evleri folklor ekibi gösterisi ve jandarma köpek timlerinin gösterisi davetliler tarafından büyük bir ilgiyle izlendi.

Vali Numan Hatipoğlu ve protokol mensupları açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından Yazıcık Karakolu’nu gezdiler.