Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Osman SAVAŞ, Genel Müdür Yardımcısı Fuat ŞİMŞEK ve Daire Başkanı Abdullah OZAN’dan müteşekkil heyet, Bakanlığın ilimizdeki kuruluşlarını ve yatırımlarını yerinde incelemek üzere 04-05 Ağustos 2022 tarihleri arasında bir dizi ziyaretlerde bulunmuşlardır.
Program kapsamında öncelikle Tokat valisi Numan HATİPOĞLU makamında ziyaret edilmiş ve özellikle OSB’ler ve Sanayi Siteleri hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur.
Müteakiben İl Müdürlüğü ziyaret edilerek personel ile toplantı gerçekleştirilmiş ve faaliyetler hakkında bilgi verilmiştir.
Bakanlığa bağlı ve ilgili kuruluşlarından Tokat’ta bulunan Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) Yatırım Destek Ofisi (YDO), KOSGEB Merkez Müdürlüğü ve TSE İl Koordinatörlüğü temsilcileri ile Müdürlüğünde Bakanlığın stratejileri, hedefleri ve faaliyetleri hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur.
Tokat Belediye Başkan Yard. Osman ALTINORDU ile birlikte Tokat’ta zemin İyileştirme ve dolgu işlemleri devam eden ve %100 Bakanlık kredi desteği ile ülkemizde ilk bir model olacak Yeşil Sanayi Sitesi inşaat mahallinde incelemeler yapılmış ve çalışmalar hakkında Kooperatif yetkilileri ve yüklenici firma tarafından bilgilendirme yapılmıştır.
Cuma namazı öncesinde tarihi Sulusokakta Tokat Belediyesi Şehir müzesi ziyaret edilmiştir.