Salı günü sabah saat 07.30 da işyerini açtım, sağı solu derleyip toparladıktan sonra internete kısa gezinti yaptım, internette gezerken her şeyin güllük gülistanlık olmadığını herkes bilir, yalanlar, iftiralar, hakaretler diz boyu tabi ki.

Gazeteci olunca mecburen internette gezinti yapıyoruz, çünkü bizde sosyal medyayı takip ediyor kullanıyoruz.

Dün konuya kısmen değinmiştik, bazı insanlar Suriye’den gelen insanlarımıza çok ağır hakaretlerde bulunuyorlar, bu hakaretleri  asla doğru bulmuyoruz.

Sabah gezintimizi yaptık notlarımız aldık, yazımıza başladık, gün içerisinde neler yapacağımızı kısmen planladık, bizler gibi iş kolu ne kadar planlı çalışmaya gayret etse de her şeyi planladığı gibi sürdüremiyor, çünkü her an yeni bir acil konu gelebiliyor.

Salı günü sabah saat 10 da etkinlikler başladı, hazırlıklarımızı yaptık gün içerisinde arkadaşların hangi işleri yapması gerektiğini anlattık, koyulduk yola.

Notlarımız içinde Suriye den gelen insanlarımıza karşı yapılan tepkilere, biz tepki koymak üzere yazılarımızı yazdık.

İnsanlarda “niyet önemli” derler, bizlerin niyeti halisane, birileri insanları seviyormuş gibi yapıyor, hak ve özgürlüklerden bahsediyor ama, işi uygulamaya gelince; “SURİYELİLER DIŞARI, ÜLKEMİZ TERK ET” diyorlar.

Hem insanların duyguları ile oynayacak sözler sarf edeceksin, yetkili alınca senin gibi düşünmeyenleri dışlayacaksın!, sonra “insanım” diye gezeceksin!, yok öyle yağma. İnsana insan olduğu için, daha anlamlısı; yaratılanı, yaratandan dolayı seveceksin.

Bizler; “YARATILANI, YARATANDAN DOLAYI SEVİYORUZ” onun içinde insanlara karşı art niyet beslemiyoruz.

Sabah şehit Bülent Ay Orta okuluna gittiğimizde bir hayli hareketlilik vardı, Tübitak Bilim fuarının açılması dışında okulda öğrenciler velileri ile birlikte Kızılay’a Kan bağışı kampanyası başlatmışlar, öğrencileri ve velileri bu güzel çalışmadan dolayı kutluyoruz.

Niksar şehit Bülent Ay Ortaokulunda yapılan Tübitak Bilim fuarı açılış yapıldı, bir birinden güzel çalışmaları öğrenciler sergilemişler, ziyaretçilere bilgi verdiler.

Bizler bu tür çalışmaları geleceğin Türkiye’si bakımından önemsiyoruz, pırıl pırıl çocuklarımız, çalışmışlar, gayret etmişler alın teri dökmüşler ortaya güzel çalışmaları koymuşlar, bu güzel çalışmaları  yapan çocuklarımızı ve destek veren öğretmenlerimizi kutluyorum, inşallah bu bilimsel çalışmaların yüzlercesinin içinde ülkemin ve milletimin geleceğine ışık tutacak bir iki proje ortaya çıkar, mutlu oluruz.

Tübitak Bilimsel çalışmalara ciddi destekler veriyor, bu destekler ülkemizin geleceği bakımından çok önemli, inşallah bu çalışmalar her yıl gelişerek devam eder.

Niksar şehir Bülent Ay Ortaokulu sergisi ziyaretimizde Suriye’den ülkemize gelen Adnan Arhavili ile tanışmış oldum, iyide olmuş bir önceki yazımın ne kadar isabetli olduğunu, yaşayarak bir kez daha görmüş olduk, yani duygu ve düşüncelerimizin ne kadar  isabetli olduğunun karşılığıdır.

Niksar şehit Bülent Ay Ortaokul öğrencisi Adnan kardeşimin BAYRAK adlı şirini okuması bizleri hem mutlu etti, hem de duygulandırdı, inşallah bu kardeşimizi daha sakin bir zamanda dinleme imkanımız olacaktır, bir kez daha ifade ediyorum Suriyeli insanlarımızı dışlayanlar, bu güzellik karşısında utanmalıdır.

Niksar’daki iki programı takip ettikten sonra, Tokat’ta gerçekleşen özel bir çalışmaya katılmak için yola çıktım, sabah haberleri ve köşe yazımı yazdım, sonra Tübitak fuarını izledik, sonra Kızılay merkezinin Kan bağışı çalışmasını izledik, okul öğretmenleri öğrenciler ve veliler ile birlikte Niksar Meslek Yüksek Okulu öğrencilerinin katkısı ile Kan bağışı verimli sonuçlanmıştır.

Tokat’ta çok özel ve güzel bir programa katıldık.

GOP Üniversitesi Hastanesi bünyesinde kurulan, insanların en sıkıntılı olduğu hastalıklarla mücadele kapsamında kurulan PALYATİF merkezi  etkinliğe katıldık.

GOP Üniversitesi Palyaltif Bölüm başkanı Prof. Dr. sayın İsmail Okan ve ekip arkadaşlarının çalışmalarını yerinde görme imkanımız oldu.

GOP Üniversitesi Palyatif bakı merkezi bölüm başkanı Prof. Dr. sayın İsmail Okan ve çalışma arkadaşlarını yaptıkları çalışmadan dolayı bir kez daha kutluyoruz.

Palyatif Bakım Merkezi en ağır hastalıkları içinde olan Kanser hastalarına hizmet veriyor, hastaların tedavisi hastane bölümlerinde devam ederken, hastaların moral değerlerinin yüksek olması, onların hastalıkları yenmesi bakımından Palyatif merkezinin ne kadar önemli olduğunu görmüş olduk.

Palyatif merkezinin 2014 yılında hizmete başladığını ifade eden Prof. Dr. İsmail Okan Üniversitede Onkoloji bölümünün 2010 yılında kurularak hizmet vermeye başladığını ifade etti.

Tokat GOP Üniversitesi Onkoloji bölümü bünyesinde kurulan Palyatif Merkezinde farklı güzellikleri görme imkanımız oldu, merkezde tedavi gören hastalara “gönüllülük esasına göre hizmet veren pek çok insan var, bu insanlara destek veren bazı kurum ve kuruluşların oldu görmek Tokat insanı olarak bizleri mutlu etmiştir.

GOP Üniversitesi Onkoloji bölümü Palyatif bakım merkezini görünce Tokat adına mutlu olduk, merkezde görev yapan başta bölüm balkanı Prof. Dr. İsmail Okan ve ekip arkadaşları bir uyu içinde çalışıyor, hastalarının bütün dertlerini dinliyor, onların ilaç tedavileri dışında moral değerlerinin yüksek olmasına özen gösteriyorlar, günlük yaşıntıların da mutlu bir hayat sürmeleri için yoğun gayret sarf ederken, yapılan çalışmalara kurum dışından destek veren her insana kapılarını açmışlar, hastalarının tedavisinin güzel sonuçlanması için her çalışmayı  ortaya koymuşlar.

GOP Üniversitesi Onkoloji bölümüne bağlı Palyatif merkezinin geleceğe ışık tutması bakımından, yapılan çalışmalara her insanın mutlaka destek vermesi insanlık adına çok önemli.

Tokat ve bölgesi için çok hayati önem taşıyan Palyatif Bakım Merkezinin hastalarına karşı çok güzel çalışmalarını gördük, bu çalışmaların ebediyen sürdürülmesi için bu hizmetlerin yürütülmesi için mesela “TOKAT PALYATİF BAKIM MERKEZİ VAKFI” kurulması  gelecek bakımından önemli görülüyor.

Palyatif Bakım Merkezi ziyaretimizde etkinliğe GOP Üniversitesi Rektör yardımcısı sayın İsa Gökçe, Üniversite hastanesi Başhekimi Prof. Dr. sayın Mustafa Süren  ve çok sayıda misafir ve yetkili katıldı.

Günün Sözü: “NE OLDUM DEĞİL, NE OLACAĞIM” DEMEK GEREKİR.