Tokat Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlükleri koordinesinde ücretsiz olarak açılan Yarıyıl Tatili GSB Spor Okullarında yapılan çalışmalar yoğun katılıma gerçekleştirildi.
2023 Tokat Vizyonu kapsamında” 2018 yılında Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı’nın önderliğinde hayata geçirilen ve elde ettiği başarılarla tüm Türkiye’ye örnek olan “Fair Play Ödüllü Spor Tokat Projesi” kapsamında, Tokat Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlükleri tarafından ücretsiz olarak açılan Yarı Yıl Tatili GSB Spor Okullarında yapılan çalışmaları ile çocukların ve gençlerin yetenek ve istekleri doğrultusunda en az bir spor branşıyla tanışmaları, spor kültürünün tabana yayılması, sporu bir yaşam felsefesi haline getirmeleri, her türlü kötü alışkanlıktan uzak durmaları, nitelikli spor yaparak sağlıklı yaşamı ön plana çıkarmaları, sağlıklı nesiller yetiştirilmesi, obeziteye ve bağımlılığa karşı mücadeleye öncülük edilmesi, spora kanalize etmek, spor ruhen ve bedenen sağlıklı vatanını ve milletini seven, hoşgörülü arkadaşlık duyguları gelişmiş, iyiyi güzeli takdir edebilen, başkalarına karşı saygılı, işbirliği yapan, kendini kontrol edip kurallara uyabilen bir nesil yetiştirebilmek ve spor kulüplerine yeni sporcular kazandırmak, Spor kulüplerine sporcu kaynağı sağlamak ve toplumda spor kültürünün oluşmasına katkıda bulunmaktır. Bu bağlamda İl Merkezi, İlçe ve beldelerde Spor Tokat projesi kapsamında farklı branşlarda yapılan spor turnuvaları sporcuların kendi aralarında dostluk, arkadaşlık centilmenlik duygularını geliştirirken hem de tatillerini nitelikli olarak değerlendiriyorlar. Ayrıca turnuvalar sporcularımızı kendilerini psikolojik olarak ulusal yarışlara hazırlamada büyük tecrübe kazandırmaktadır.
Bu amaçla Tokat Merkez, Almus, Artova, Başçiftlik, Erbaa, Niksar, Pazar, Reşadiye, Sulusaray, Turhal, Yeşilyurt ve Zile ilçelerimizde 22 branşta gerçekleştirilen 105 turnuvaya toplamda 5100 sporcumuz katılım sağlamışlardır.
Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı tarafından hediye edilen toplamda 185 Kupa, 3461 Madalya, 2750 Kitap (Ali Fuat Başgil / Gençlerle Başbaşa), 3457 Başarı Belgesi ve 5100 Katılım Belgesi 15 gün boyunca büyük bir coşku içerisinde gerçekleştirilen turnuvalarımıza katılım sağlayan ve dereceye giren tüm sporcularımıza İlçe Kaymakamları, Gençlik ve Spor İl Müdürü, Gençlik ve Spor İlçe Müdürleri, Antrenörler ve Sporcu Velileri tarafından dağıtımı yapılmıştır.