Cemalettin Bilgin

Yapılan Toplantılar Anlam Kazanmalıdır!.

Yapılan her toplantının bir anlamı ve hedef vardır, ama bazı toplantılar çoğu zaman hedefinden saptırılır, amacının dışına çıkar.

İnsanlarımız davet edilen her toplantıya iştirak etmek ister çoğu toplantılara da katılır, gerçekleşen toplantılardan bir tanesi amacının dışına çıktığında toplantılara iştirak eden insanlar yavaş yavaş toplantılara iştirak etmekten geri durur.

Önemli gün ve gecelerde konuşmacılar az konuşmalı, öz konuşmalı, iştirakçilere net mesajlar vermelidir, bu tür toplantıların sayısı ne yazık ki azdır.

15 Temmuz gecesi Niksar’da gerçekleşen “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısı ile yapılan etkinlikler sonrasında 15 Temmuz gecesi Tokat Vali yardımcısı ve Niksar Kaymakam vekilimiz sayın Mehmet Gödekmerdan güzel bir konuşma yaptı, sayın Vali yardımcımızı ilgi ve dikkatlice dinledim, gecenin özünü kısa olarak ifade etti.

Vali yardımcımız sayın Mehmet Gödekmerdan’ın konuşmaları içinde genel bir teşekkür sözlerinden sonra şu sözler anlamlı idi; “15 Temmuz 2016 tarihinde cereyan eden hain darbe girişimi, kahraman milletimizin cesareti, onurlu direnişi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliği ve Allah-u Teala’nın yardımı ile bertaraf edilmiş ve bugün Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak ilan edilmiştir.

Hain darbe girişiminin amacı, hükümetin yıkılması, devletimizin işgal edilmesi idi.” bakınız bu sözlerin altını çiziyoruz, hain örgütün hedefi çok açık ve net ifade ediliyor. Sayın Gödekmerdan sözlerine; FETÖ’nün yargı ve polis içindeki mensuplarıyla, ardından da kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içinde kümelenmiş üniformalı teröristleri ile ülkemizin geleceğine kastettiğini unutmamalıyız.

FETÖ ile mücadelemiz yurt içinde ve yurt dışında aynı kararlılıkla devam etmelidir. 15 Temmuz bir demokrasi mücadelesidir. Tüm vatandaşlarımızın devletimizin ve hak ve özgürlüklerin bir zaferidir.

Yüce milletimiz 15 Temmuz gecesi sokaklarda tıpkı Çanakkale Savaşında ve İstiklal Harbinde olduğu gibi tüm fertleri ile tek yürek, tek bilek olmuş, iradelerini darbecilere çiğnetmemiştir.

FETÖ, tüm devlet geleneklerini çiğneyerek gizli bir ajandayla devlet yönetimini ele geçirmeye çalışmış, ancak milletimizin, ülkemizin bekası için fedakârca bir direniş göstererek terör örgütünün hain planına engel olmuştur.” diyerek, hain örgütün hedeflerini ortaya koyuyor ve devamında; “15 Temmuz’da millet Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın çağrısıyla sokaklara indi ve darbecilere karşı dik durdu, yönetimi devralıp ülkeyi rehin vermek isteyen darbecilerin heveslerini kursaklarında bıraktı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN dik durup darbecilere sert çıktı ve millet peşinden yürüdü.

Kolay değildir sokaklarda tanklara karşı dik durup ölümü göze almak, darbecilerin silahlarına karşı göğsünü siper etmek az iş değildir.

Türk Milletinin niçin yıkılmadığına bir kez daha dost düşman şahit oldu.

15 Temmuz bir şahlanış ve dik duruştur. 15 Temmuz bu millete boyun eğdirmek isteyenlere verilen en güzel cevaptır. Sonuna kadar demokrasiye sahip çıkacağız. 15 Temmuzda demokrasi kazanmıştır.

15 Temmuz’da olanlar, bir iç savaş planıydı. Vatanımızı parçalamak ve bölmek planıydı. Hızla büyüyen Türkiye’yi durdurmak ve imha etmek planıydı.

Ama bir mucize gerçekleşti ve Milletimiz Vatan ekseninde birleşti. O gece bütün korkular yenilmişti. O gece sâlalarla dirildik, dualarla korunduk. Bu yüzden 15 Temmuz bir milattır. Büyük Türkiye’nin kuruluş miladıdır. O gece bu Vatanı kanlarıyla sulayanlar Medine müdafaası kadar, Çanakkale Şehitleri kadar büyüktür.

FETÖ ile mücadele bir beka mücadelesidir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, böyle bir darbe girişimi karşısında dahi yolundan şaşmayan, hedeflerinden uzaklaşmayan, irtifa kaybetmeyen ve kendi kararlarını kendi veren güçlü ve bağımsız bir devlettir. Milletimiz kahraman bir millettir.

Devletimizin bekası, milletimizin birlik ve beraberliği uğruna 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Ruhları Şad olsun, mekânları cennet olsun, şehitlerimizi asla unutmayacağız.

Yine bu uğurda yaralanıp gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımıza Yüce Allah’tan acil şifalar diliyorum, şükranlarımızı sunuyorum, Allah onlardan razı olsun.

Değerli Vatandaşlarımız, Sevgili Gençler; 15 Temmuz hain darbe girişimini unutmayalım, unutturmayalım. Çocuklarımıza ve gençlerimize bu teröristlerin gerçek yüzlerini anlatalım. İslam dini ve kutsal değerlerimizi istismar ederek, Devletimizi yıkmaya ve Milletimizi bölüp parçalamaya kalkışanlara gerekli dersi hep birlikte verilim. Millet olarak birlik ve beraberlik içinde oldukça bu hainlere ve teröristlere meydanı bırakmayacağımızı gösterelim. Yüce Rabbim bir daha böyle kötü günleri bizlere yaşatmasın, birlik ve beraberliğimizi bozmasın diyorum.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz hepimize kutlu olsun. Hepinizi saygılarımla selamlıyorum Allah’a emanet olun” diyerek sözlerine son verdi.

Evet; 15 Temmuz bir ihanet girişimidir, milletimizi bölmek, parçalamak isteyen hainler, devletin çeşitli kurumlarını ele geçirerek, ülkemizi bölge girişimdir.

15 Temmuz ihanet girişiminin ülkemize ve milletimize ne kadar büyük zararlar açığını gören bazı kişiler, halen 15 Temmuz  ihanet girişimin bir “tiyatro” olarak görüyor, artık böyle bir hain girişimine “tiyatro” demeye devam edenleri en ağır ifadeler kullanmak zorunda kalacağız.

Bu ülke hepimizin, bu ülkede yaşanacak her ihanet ve yanlış bütün millete yapılmış olacaktır, ihanet gerçekleşmiş olsa idi, bugün ihanete halen “tiyatro” diyenler ilk darbeyi yiyecek olanlar olabilirdi, her ne kadar kendilerine güvence verilmiş olsa bile, ihanetin sonunda kime ne olacağı belli olmaz idi.

15 Temmuz ihaneti konusunda ülkemdeki hassasiyet halen devam ediyor, bu konuya yapılan her çalışmaya katkı sağlamak boynumuzun borcudur, çünkü ihanet bu ülkedeki nesillerin geleceğini karartacak kadar adice ve kahpece yapılmıştır.

Tokat Vali yardımcımız sayın Mehmet Gödekmerdan ifade ettiği gibi; “15 Temmuz 2016 tarihinde cereyan eden hain darbe girişimi, kahraman milletimizin cesareti, onurlu direnişi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın liderliği ve Allah-u Teala’nın yardımı ile bertaraf edilmiş ve bugün Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak ilan edilmiştir” bu önemli günün anlamını hiç unutmamak üzere, desteklediğimizi ifade etmek isterim.

Günün Sözü: HAKİKATLER ASLA SAKLANAMAZ

 

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.