BİR ÖNCEKİ YAZIMDA SAYIN SÜLEYMAN SOYLU’NUN ZAFER PARTİSİ GENEL BAŞKANI ÜMİT ÖZDAĞ İLE İLGİLİ KONUŞMASINDAN SONRAKİ YAZDIĞIM YAZIDA İSABETLİ TESPİTLER YAPMIŞIM!.

Siyasetçilerin ülkemize yakışmayan pek çok taraflarının olduğunu görüyoruz, bunu bir kez daha tescilli hale gelmesi bizleri şaşırtmadı.

Zafer partisi genel başkanı ve Milletvekili Ümit Özdağ ile İçişleri Bakanı sayın Süleyman Soylu arasında başlayan tartışmaların en zirve noktası sanırım Ümit Özdağ tarafından finanse edildiği anlaşılan “SESSİZ İSTİLA”  isimli filmin ortaya çıkması ile başladı.

Zafer partisi genel başkanı Ümit Özdağ’ın yaptığı basın açıklaması ile başlayan ülke gündemine oturan konuşmalar, Özdağ’ın; “İçişleri Bakanlığının kapısına geliyorum bekle Süleyman” sözleri ile zirveye ulaşmış ve 6 Mayıs 2022 Cuma günü saat 11 de Ümit Özdağ İçişleri Bakanlığı kapısına ulaşmadan yakın bölgede güvenlik kuvvetlerinin aldığı tedbirler sonucu, Özdağ bir gurup partili arkadaşlarının yanında TV lerin yoğun ilgi gösterdiği  bir zamanda yine ipe sapa gelmeyen açıklamada bulunmuş ve “Dağ Fare doğurdu”  sözü burada hayat bulmuş oldu!.

2023 seçimleri yaklaştıkça siyaset meydanları daha çok ısıtılacak, ısınan meydanlar insanlara zarar vermemesi için bazı siyasetçiler meydanlara Su seperken, bazıları da yangının yükselmesi için etrafa benzin dökmeye devam edecektir.

Seçimler yaklaştıkça birileri meydanları ateşe vermek için yoğun gayret sarf edecektir, ama Türk halkı bu yangına asla yaklaşmayacaktır, bunu seçim meydanlarında göreceğiz.

Zafer Partinin seçimlerde alacağı oy nedir?, bunu bilmiyoruz tabi ki, ama Ümit Özdağ algı operasyonlarının nasıl yapılacağını bilen kişilerden oluğu için seçimlere kadar bir hayli gerginlik çıkartacaktır.

Ümit Özdağ yaptığı açıklamalar içinde, yaşanacağını iddia ettiği bir hususu açıklarken “bana bu bilgiyi bir polis memuru verdi, bana bilgilerin gelmesi normaldir, çünkü ben çok sayıda Polis ve istihbaratçı yetiştirdim” diyerek her insanın söyleyemeyeceği sözü söyleyerek etrafı toz dumana katmıştır.

Bir istihbaratçı veya emniyet görevlisi kendisine söylenen sözü, Ümit Özdağın ifade ettiği gibi; “bana Polis memuru söyledi” dermi?

Kendi hayat tecrübelerim içinde şunu söyleyebilirim.

Bir yetkili insan güvendiği bir insanın sıkıntıya düşmemesi için kendisine verilen bilgiyi, bilgiyi sözde aldığını  iddia eden kişi, TV lerin karşısında “bana bu bilgileri Polis memuru verdi” dermi?,

Dememelidir, diyememelidir, hele bu bilgiyi alan kişi kendisinin ülkemizde çok sayıda Polis memuru ve istihbaratçı yetiştirdiğini söyleyen kişi ise!

Bir biri ile bağlantılı olduğunu düşündüğüm için bir not düşelim.

Ülkemizde çok sayıda Polis memuru ve istihbaratçı yetiştiren kişi, TV lerin karşısında , kendisine verilen bilgileri alenen paylaşıyorsa, bu kişinin nasıl bir kişiliğe sahip olduğunu yazmayacağım, ama bu ülke şayet bu tür insanların yetiştirdiği insanlar tarafından yönetiliyor isek vay halimize!….

Türkiye de neden 40 yılı aşkın zamanda TERÖR BİTMEDİ?

Ülkemizde TERÖRÜN BİTMEMESİNİN en önemli nedenlerini bugün Ümit Özdağ’ın açıklaması ile daha iyi anlıyoruz ve düşünüyoruz!.

Neden ülkemizde 40 yılı AŞKIN ZAMANDA TERÖRLE MÜCADELE EDİLDİ?

Zafer Partisi genel başkanı Özdağ’ı seneler önce ziyaret etme imkanım olmuştu, daha sonra siyasete girdiğinde kendisini takip etmeye başladık, MHP den ayrıldıktan sonra daha dikkatimizi çekmişti mümkün olduğunda kendisi dinledik ve sosyal medyadan takip etmeye çalıştık.

Özdağ MHP içinde görevli iken Ülkücü ve Milliyetçi insanlar tarafından itibar gören, ilgi gösterilen bir yönü var idi, ne zamanki MHP den ayrılıp İP’e katılınca Ülkücü kitle tarafından ilgi azaldı ve sonrası malum!.

Ülkemizde Vatan sevdası ile yetişen bir kişi, Ümit Özdağ’ın yaptığı hataları yaparmı?, yapamaz, yapmamalıdırda.

Bir istihbaratçı veya istihbaratçı yetiştiren kişi, MHP den ayrılırmı?, şayet ayrıldı ise o kişi MHP ye kötülük yapmak için değil, vatan ve millet aşkı ile hizmet yapmaya devam eden MHP ye iyilik yapmak için İP’e katılması gerekir!….

Hani halk arasında; KOYUNUN OLMADIĞI YERDE KEÇİYE ABDURAMAN ÇELEBİ DENİR” diye bir söz var ya, sanırım bu sözleri şöyle diyerek günü özetlemiş oluruz.

Koskoca Türk devletinin Emniyet teşkilatına insan yetiştirecek, ülke güvenliğini sağlayacak insanın yetişmesi için, Ümit Özdağ gibi insanın,  kimlerin araya girerek devletin kurumlarında hizmet eden kişi olarak yerleştirildi?, bunun anlaşılması gerekir.

Bu ülkede neden 40 yılı aşkın zamanda  terörle mücadele edildi ve mücadele edilirken sıkıntılar yaşandı?, bu sorunun cevabını almak için, Özdağ’ın TV lerdeki konuşmaları anlamak gerekir!…

Aslında; gerçekten vatan sever bir kişi veya kişiler son yıllarda terörle mücadele yapan sayın Süleyman Soylu  ve mesai arkadaşlarının terörün bitmesi için yaptıkları mücadeleyi alkışlaması gerekir, varsa bir hata o hataları mümkün olduğunca yetkililere kimseler duymadan öneride bulunur, çünkü ülkemizde yıldır terörle mücadelenin en anlamlı ve kapsamlısı, en gerçekçi mücadele sayın Süleyman Soylunun İçişleri Bakanı olması ile başladığını görmemek, sanırım insanın zafiyetini gösterir!.

İçişleri Bakanı sayın Süleyman Soyluyu kişilik olarak beğenmeye bilirsiniz, ama sayın Soylu ve ekibinin terörle mücadelesini her vatan sever insan taktir etmeli, terörün bir an önce bitmesi için sayın Soylu ve ekibini taktir ederek daha teşvik edici düşünceleri paylaşmak gerekir, aksini yapanlar, ülkemizde terörün bitmesini istemeyenlerdir veya bitmesinden rahatsızlık duyanlardır!….

Hele, kendisini Emniyet teşkilatında çok sayıda personel yetiştirdiğini ve de İstihbaratçı yetiştirdiğini söyleyen Ümit Özdağ gibi kişi gerçekten vatan sever birisi ile, bugünlerde yaşanan tartışmaları asla yaşatmamalıdır.

Fazla derinlere inmemek gerekir.

Bugünkü halimize şükretmekten başka çaremiz  yok.

Türkiye Cumhuriyeti devleti bugün nasıl ayakta kalabilmiştir?.

Türk milleti bu kadar ihanet içinde nasıl halen dimdik ayakta ve vatan sevdası ile yanan evlatları vardır, vatan ve millet için gözünü kırpmadan ölüme koşacak evlatlar vardır?, buna şaşarken.

Bu ülkeye vatan sevdalı insan yetiştiren ana ve babaları bir kez daha saygı ile anıyor, onlardan Allah razı olsun diyoruz.

Maya sağlam olunca, ayası bozuk olanların telkinlerinin bir işe yaramadığını bir kez daha anlamış oluyoruz!…

Sonu şudur; keşke Ümit Özdağ hiç siyasete karışmadan yoluna devam edebilse idi, hayallerimiz yıkılmaz idi!.

Günün Sözü; MAYA SAĞLAM OLUNCA, MAYASI BOZUKLARIN ETKİSİ OLMAZMIŞ!…