MEMLEKETTE HİZMETLER YAPILSIN DEMEK, YANLIŞIN DÜZELTİLMESİNİ İSTEMEK ÇOK ANLAMLI VE GÜZEL BİR MÜCADELE, ANCAK, BUNUN KARŞILIĞI ALINDIĞINDA ANLAM KAZANIYOR.

Bizim önceliğimiz memleket meselesidir, memleketime yapılacak her hizmet bizler için yapılış oluyor, yapılan hizmetleri destekliyoruz, yapılmayan hizmetlerin yapılmasını istiyoruz.

Bir önceki yazımda; “Niksar’ın yeni Hükümet Konağına çok acil ihtiyacı yok istemiyoruz” dedik, bunun anlamı böyle bir hizmet binası hiç yapılmasın” demiyoruz, Niksar’ın önceliklerinin olduğunu söylüyoruz.

Yukarıdaki düşüncelerimizi ifade ederken, devletimizin ekonomik imkanlarını dikkate alarak söylüyoruz.

Bugün ülkemiz önemli süreçlerden geçiyor, bu süreçleri görmemek, anlamamak ya saflık yada aptallık olur.

O zaman yapılması gerekenler yaşadığımız şehrin önceliklerini ortaya koymak, sıkıntılı süreçten geçen devletimize bir nebzede olsa katkıda bulunabilmektir.

Bizler Vicdanen rahat olabilmek için düşüncelerimizi açık ve net yazıyoruz, eleştiri yaptığımızda veya öneriler de bulunduğumuzda tepkilerin olduğunu biliyoruz ama, bizler vicdanen rahat olmamız için bu notlarımızı yazıyoruz.

Daha öncede ifade ettim, Tokat bu yıllarda çok şanslı, iyi bir ekibin varlığı hizmetlerin başında bulunması Tokat’ın geri kalmışlık zincirlerini kıracaktır, dolayısı ile Tokat’ta yapılacak her güzel çalışma ilçelere de yansıyacaktır, zaten öylede oluyor.

Tokat’a atandığı günden beri gece gündüz çalışan bir Valimiz var, gerçekten Tokat halkının hayat ettiği her çalışmaya el atan, halkın ekonomik  ve sosyal gelişmesine katkı sağlayan her çalışma artık Tokat’ta başlaması bir şanstır.

Tokat’ın kalkınması tarım ve Hayvancılık alanları ile mümkün olduğunu her insan söylüyor, buna ek olarak Tokat ve İlçelerinin Tarih ve Kültürel değerleri ile Turizm potansiyelinin yüksek oluşu Tokat’ın kalkınmasında önemli rol oynayacaktır.

Tokat hem şanlı bir bölgede, hem de şanssızlıklar yaşayacak bölgededir, şanssız tarafı etrafında bulunan gelişmiş illerin varlığı, şanslı tarafı ise Cenabı Allah bütün güzellikleri ve nimetleri Tokat ve ilçelerine vermiş olmasıdır.

Tokat ve içlerindeki Toprak mükemmelliği bölgemizdeki hiçbir ilde yoktur, Tokat Su zengini bir bölge olmamasına rağmen pek çok ilden ileridedir, yeter ki var olan değerlerimizi sağlıklı kullanmasını bilelim.

Tokat’ta artık bütün kurumlar sayın Valimizin başkanlığında uyum içinde çalışmaya başladı, Tokat merkezde ve ilçelerde yapılan her çalışmaya Vali bey ekiplerle gitmekte ilk önce yaşanan ve yaşanması muhtemel olan sıkıntılar tespit ediliyor, sonra çözüm yolları için bütün kurumlar yeni oluşturulan sistem içinde çalışmalar ve çözümler üretiliyor.

Tokat Valimizin göreve başladıktan sonraki süreçte Niksar önemli hizmetler almaya başladı, cevizimiz ile ünlüyüz ama, Ceviz fidanı dikiminde çok ileri hamleler yapılamıyordu, çok konuşuluyor ama bir türlü icraat yapılamazken, Vali beyin kurumların sağlıklı ve birlikte çalışma düşüncesini ortaya koyması Niksar ve bölgesinde binlerce dönüm Ceviz Fidanının dikilmesini sağlaması Niksar halkının geleceği bakından çok önemlidir.

Niksar artık gerçek anlamda “NİKSAR CEVİZİN MERKEZİDİR, EN KALİTELİ VE AROMASI MÜKEMMEL BİR CEVİZ BÖLGESİ” konumuna gelecektir.

Serenli kasabasında 1200 dönümlük alana Ceviz fidanı dikimi başlamış bu rakam 2 bin-3 bin dönüme kadar çıkması bekleniyor, Niksar’ın çeşitli bölgelerinde bulunan binlerce dönüm Ormanlık alanı tespit edilmiş özellikle Sarıyazı köyü ve Gürçeşme Kasabası bölgelerinde bulunan 3 bin dönüm alanın belli kısmına Cevizlik yapılacak oluşu, Hüseyin Gazi köyü bölgesinde 2 bin dönüm alanın Ceviz ve Meyvecilik yapılacak oluşu mükemmel hizmetlerdir, bizlerde bu önemli güzel çalışmalara katkı olsun bölge insanımız kazansın, devletimizin  imkanları sağlıklı kullanılsın istiyoruz.

Hüseyin gazi köyünde yapılması düşünülen Ceviz fidanlarına hayat verecek Sulugöl Göletinin bugün ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koymuş oluyoruz.

Her tarafa her hizmet yapılsın ama öncelik sırasına uygun hareket edilirse, hem devletimizin ekonomisi boşa çıkmamış olur, hem de halkımız yaptığı her çalışma anlam kazanır.

Uzun zamandır Sulugöl Göletinin sağlıklı hale gelmesini istiyoruz, çok şükür  sayın Valimizin bizlerin düşüncelerini dikkate alarak kaymakam beye “gerekli çalışmalar yapılsın” dedikten sonra Kaymakam beyin Sulugöl Göletinin sağlıklı hale gelmesi çalışmalarını başlatması Niksar için çok büyük kazançtır, yani var olan önemli bir kaynağımız olan ve 20 bin dönüm araziye hayat veren bir çalışmanın hayat bulması tartışmasız büyük bir kazançtır.

Niksar Hüseyin Gazi Köyü arazisine dikilmesi planlanan Ceviz Fidanları Sulugöl Göletinden gelecek Su ile hayat bulacağını bir kez daha ifade etmek isterim.

Niksar için yapılacak her hizmetin desteklemek boynumuzun borcudur, yapılacak hizmetlerin öncelik sırasına göre yapılması ise hem devletimiz, hem de milletimiz için önemlidir.

Bir şehrin kalınması ve ileri gitmesi için her çalışmada, kısa, orta ve uzun vadeli planların yapılması yapılacak hizmetleri anlamlı kılar.

Bizler artık geriye adım atan bir şehir değil, ileri hamleler yapan bir şehirde yaşamak istiyoruz.

Hizmetler yapılırken mutlaka hatalar olacaktır ama hataların telafi edilmesi için biz ve bizim gibi kurumlar ve insanlar hataları önceden görüp ortaya koyduğunda hataların en az seviyede  kalacağını düşünüyoruz.

Bizlerin derdi Üzüm yemektir, Bağcıyı dövmek gibi düşüncemiz asla olamaz.

52 yıllık basın hayatımızda her zaman doğruları yazdık, doğru mücadeleleri yaptık, bugüne kadar yaptığımız hiçbir mücadeleden pişmanlık duymadık, yaptığımız her mücadele sonrasında halkımız ve devletimiz kazançlı çıktı, bizler çoğu zaman kaybettik, ama asla pişmanlık duymadık, tüm çirkin saldırılara ve iftiralara rağmen.

Yine mücadeleden vazgeçmiyoruz, yeter ki devletimiz ve milletimiz kazansın, biz kişisel olarak kaybedelim hiç önemli değil.

Vicdanen rahat olmak için, Sulugöl Göletinin sağlıklı hale gelmesini istiyoruz, Kaynar Hes veya Regülatörünün yapılmaması için mücadelemize devam ediyoruz.

Günün Sözü: EKMEĞİNİ YEDĞİN İNSANA NANKÖRLÜK YAPMA.