65 yaş üstü insanların günlük ihtiyaçlarının karşılanması için Niksar’da 17 araçla 2 şer li görevliler tarafından oluşturulan çalışma grupları sabah saat 09-17 arası tam ekip çalışması ve saat 17-24 arası 2 şerli iki grup nöbetçi olarak görev yapıyor.

Niksar Kaymakamlığının almış olduğu tedbirler içinde Niksar  dışından Otobüslerle Niksar’a gelen yolcular, araçlardan inince yine Polis memurları araçtan inen yolcuları Ateş Ölçer ile ateşlerini ölçerek herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi sağlanıyor.

Yine Niksar Kaymakamlığı Niksar’daki Bankalar ile görüşerek bankalarından para çekmek isteyen insanlar için para ödemelerini Vefa Sosyal Destek  grubu vasıtası ile vatandaşın evine kadar götürerek paralarını teslim etmeye başladı.

Niksar Kaymakamlığı Vefa Sosyal Destek  grubu Niksar’a gelen yolcular dışında Niksar dışına giden Otobüs yolcuları içinde Ateş Ölçer cihazı ile vatandaşlarımızı kontrol ederek sıkıntı yaşanmamasına özen gösteriyor.

Korona Virüs  belası her insanı strese sokmaya devam ediyor.

Alınan çok sıkı denetimlere rağmen zaman içinde bazı vatandaşlarımız caddelere çıktığında Polis ve Zabıta ekipleri vatandaşların yanına giderek kendilerini uyarıyor gerektiğinde araçlarına alarak vatandaşları evlerine kadar bırakıyor.

Son 1 haftadır Sağlık çalışanlarının zorlukları karşısında onlara moral desteği vermek için halk olarak saat 21 de balkonlara çıkarak alkışlarla onlara moral desteği veriliyor, sağlık çalışanları yanında Güvenlik Kuvvetlerimize de aynı şekilde; “SOKAĞA ÇIKMA BALKONA ÇIK, SAĞLIKÇILARA VE GÜVENLİK KUVVETLERİMİZE DESTEK VER”  sloganları Niksar’da hayat bulmaya devam ediyor.

Yine Niksar Kaymakamı İlhami Doğan başkanlığında yapılan toplantıda halkın sağlıklı Bilgi alması için basın yayın kuruluşları, Sosyal Medya ile birlikte Camilerde Yatsı Namazını müteakiben Minarelerden halkın uyması gereken uyarıcı, bilgilendirici anonslar yapılıyor, bunlar önemli çalışmalar olarak dikkat çekiyor.