Ramazan Bayramı telaşı başladı.

Niksar halkı Ramazan Bayramı hazırlıklarına devam ediyor.

Hükümetin emekli olan insanlara  Bayram harçlığı olarak verdiği destek hesaplara yatırılınca, emekli olan insanlar paralarını almak üzere banka önlerinde kuyrukların oluşması başladı.

Özellikle köy ve kasabalardan gelen vatandaşlar hesaplarına yatırılan ödemeleri almak için banka önlerinde kuyruğa giderek paraları alıp alış veriş yaptıktan sonra köy ve kasabalarına dönüyorlar.

Vatandaşların bu telaşını banka yetkililerine sorulduğunda ilginç cevaplar veriliyor.

Bankacıya; “bu kalabalıklar neden birden yoğunlaşıyor?” sorusu üzerine, bankacı; emekli olan insanlar hesaplarında para bırakmıyor, emekli olan insanların hesaplarına hiçbir kurum razılıyı olmadan el koyamaz ama, emekli olan insanlar hesaplarında uzun süreli para bıraktığında sistem otomatik olarak hesaplara el koyuyor, dolayısı ile borçlu olan insanların hesaplarındaki paralar çekilmiş oluyor bu nedenle vatandaşlar hesaplarına paranın yatırıldığı gün paralarını çekiyorlar, hesaplarında sıkıntı yaşıyorlar” diyerek verilen cevap düşündürücüdür.

Hükümet yetkileri bir taraftan vatandaşa; “tasarruf yapın” diyerek telkinde bulunurken, yanlış uygulamalardan dolayı vatandaşlar paralarını bankadan çekerek yastık altında saklamak zorunda kaldıklarını yetkililer farkına varmalı ve yastık altına konan paraların banka hesaplarında kalmasını sağlamalıdır.

Her şeyde olduğu gibi banka hesaplarında yaşanan sıkıntılara çözüm bulması gerekenler var olan sıkıntıları bilenler, çözüm yerine halen halının altına sıkıntıları süpürmeleri ülke ekonomisi bakımından tehlikeli süreçlerin yaşanmasına neden oluyor.