MEMLEKETTE YİNE ALGI OPERASYONLARI YAPILIYOR.

Artık insanların ne kadar dürüst veya iki yüzlü olduğunu kısmen de olsa şu “sosyal medya” denen gruplardan öğrenmek mümkün oluyor.

Geçmişte “vatan sever” olduğunu bildiğimiz bazı insanlar, bugün Klavye silahşörü olmuş, Kirli Siyasetin içinde çırpınıp dururken Türk Milletine ve devletine yanlış yaptığının farkında değiller!.

Yaşadığımız şu günlerde var olan sıkıntıları hepimiz yaşıyoruz.

Bizler var olan sıkıntıyı inkar etmedik edemeyiz de.

Var olan sıkıntının giderilmesi için Hükümet iş başında çalışmalar yapıyor.

Bir taraftan sıkıntılarla mücadele yaparken, diğer taraftan halkın daha fazla sıkıntıya düşmemesi için mücadele yapıyor.

Böyle sıkıntılı günlerde milletçe el birliği, güç birliği yapar isek, sıkıntıların üstesinden kısa zamanda geliriz, aksi taktirse sıkıntılı süreçlerin uzaması söz konusu olacaktır.

Bizler birlik ve beraberli içinde olalım, sıkıntıyı kısa zamanda çözülmesi için Hükümete destek olalım derken, bazı insanlar bizlere tepki veriyor, yeter artık bu iktidar gitmelidir” diyerek tepkilerin dozunu artırıyor.

Arkadaşlar bir ata sözünü hatırlatmak isterim, temsilde hata olmasın tabiki; “İTİ ÖLDÜRENE SÜRÜTTÜRÜRLER” denir bizim memlekette.

Bir başka ata sözü daha söyleyelim; “DEREYİ GEÇERKEN AT DEĞİŞTİRİLMEZ” miş.

Ortada bir sıkıntının varlığını biliyoruz, bu sıkıntıların her anını Hükümet bizzat yaşıyor dolayısı ile var olan sıkıntıları görmemek ve inkar etmek aklı başında insanlara yakışmaz.

Piyaseleri takip etmeye çalışıyoruz, ekonomi uzmanı değiliz böyle bir düşünce içinde de değiliz, yaşanan sıkıntıların o  kadar farklı tarafları varki, nereye baksanız Dünya yanarken ülkemizin bu yangından etkilenmemesi söz konusu değildir.

Dünya ekonomik krizi içinde öyle ilginç olayla  yaşanıyor ki, bir başka ülkeye Gemi ile mal göndermeniz her geçen gün zorlaştığını görüyoruz.

Çok ilginç ve çarpıcı bir noktayı paylaşmakta fayda var.

Dünyada tedarik zincirindeki kopmalar Gemi nakliyesinde büyük sıkıntıların meydana geldiğini gösteriyor.

Yurt dışına 600 bin Dolarlık ürün nakli yapılacak, nakliye ücret 1 milyon 500 bin Dolar. Ne ilginç değil mi?

Nakliyenin geldiği nokta bu olunca, piyasaların fiyat artışları devam edecek gibi.

Ortada var olan krizi anlıyoruz, ama krizi bahane  ederek yüksek rakamlara mal satan fırsatçılara Hükümet kısa süreli dokunmalıdır!.

Buğdayı vatandaş 2.30 kuruşa sattı, alıcılar bu fiyattan depolarına koydular, şimdi Buğday 3.5- 4 TL den alındığı ifade ediliyor; hayrola neden böyle oldu bugüne kadar böyle bir rakam artışı olmamıştı?” dediğimizde, Çin Rusya’dan buğday almış, hem de fiyat artırarak bu nedenle ülkemizde Buğday fiyatları ciddi artış gösterdi” deniyor.

1 ay önce 3 TL ye aldığımız Buğday, şimdi 5 TL olmuş!….

Gemi nakliyesinde tedarik zinciri ciddi sıkıntılar içinde olduğu ifade ediliyor.

Şimdi kısa bir tur yaparak bu düşüncelerimizi paylaşırken, Klavye silahşörleri artık akıllarını başlarına almalıdır.

Bugün seçim kararı verecek bir hükümet yok, olmayacakta, kaldı ki böyle bir kararı Cumhur İttifakı vermiş olsa bile 6 aydan önce seçimlerin yapılası zaten söz konusu olmayacaktır.

O zaman yapılacak şey belli, kendilerini “VATAN SEVER OLARAK GÖREN HERKES, ARTIK ALGI OPERASYONLARINDAN VAZGEÇMELİ, ÜLKENİN SELAMETİ İÇİN BİRAZ ÇİRKİN SİYASETTEN UZAK KALMALIDIRLAR!.

İKİ FARLI ATA SÖZÜ ÖRENEĞİ VERDİM; “İTİ ÖLDÜRENE SÜRÜTTÜRÜRLER” dedim, bu söz bugün için önemli ve her insan yaşanan sıkıntılı süreçte dikkatli olmalı, ülkemiz ve milletimiz için!…

Bu sözün manası şudur. Ortada sıkıntı vardır, bu sıkıntıyı bilen ve yaşayan Hükümet, gereken tedbirleri almakta almaya devam ediyor, biraz sabırlı olalım, mesele hükümet meselesi değil, ülke meselesidir.

Kaldı ki bugün muhalefet partilerinin içindeki siyasi liderler yaşanan bu sıkıntılı durumun altından kalkması mümkün değil!.

Muhalefet partilerinin en büyük güvencesi ABD ve bazı AB ülkelerinden alacakları güvencedir!, bu güvenceler ne kadar hayat bulacak?

Muhalefet partileri şunu unutmasın GÜVENDİĞİNİZ DAĞLARA KAR YAĞMAKTADIR!…

Bugün Dünyada yaşanan bu krizlerden kurtulmak için ABD ve AB ülkeleri başlarının telaşına düşmüşler, onlar Hükümet Kurmakta bile zorluk çekiyorlar, dolayısı ile “dostlarımıza güveniyoruz, onlarla yol alacağız” diyen başta ana muhalefet partileri onlarla yol yürümeye başladığında Hazinenin anahtarını ve ülkemizin tapusunu onlara vermek zorunda kalacaklardır.

Yıllardır ABD canının istediği her ülkeye ekonomik ambargo koymakta maharetli oldu, şimdiki zamanda ambargoların bir anlamı kalmadı zaten ürün bulmakta her ülke sıkıntı yaşıyor dolayısı ile ekonomik krizler bazı ülkelerin mal satışlarında zirve yapaya başladı, 1 Dolar olan ürünü 3-5 dolardan satarak ekonomilerini canlandırmaya başladılar bile.

Yaşanan bu krizden kimler sağlam çıkar bilemiyoruz!.

İnancımız şudur, ülkemizde sıkıntı vardır ama, bu sıkıntıyı her ne kadar bazı kişiler ülke insanının huzurunu bozacak paylaşımlar yapsalar da, felaket tellalığına soyunsalar da ülkemiz insanlarının sağ duyusu, yine hakim olacak sıkıntıların atlatılması için her insan vatanseverlik duyguları içinde üzerine düşeni yapacaktır.

Bu sıkıntılar yaşanırken Bankaların pozisyonu önemli, esnafların aldığı krediler makul zaman içinde ödenmeli tabiki amma lakin, ödenmeyen ödemeler karşısında Bankalar esnafa çökmemelidir!.

Ne demiştik? “DEREYİ GEÇERKEN AT DEĞİŞTİRİLMEZ” bu söz farklı anlamlarda taşımaktadır, yani var olan sıkıntılar devam ederken, kurumlar ve insanlar daha dikkatli ve duyarlı olmalılar ve yaşanan krizler daha az zararla atlatılmalıdır!.

Son sözüm; kendisini VATAN Sever olarak görenler lütfen biraz daha dikkatli olalım, bugün Hükümet kavgası etmemek gerekir.

Sabırlı olmak milletimiz için önemlidir.

Hükümetler gelir geçer ama milletimiz bu Topraklarda ebedi olmalıdır.

Günün Sözü; SABREDEN DERVİŞ MURADINA ERMİŞ