Cemalettin Bilgin

VAR OLANI İNKAR ETMEK!.

Bizler var olan sıkıntıyı asla inkar etmiyoruz.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de ekonomik sıkıntılar vardır, var olan sıkıntıyı inkar etmek bizlerin işi asla değildir.

Sıkıntılar var diyerek “karaları bağlayıp” oturacak değiliz.

Var olan sıkıntıların giderilmesine gayret edeceğiz.

Birileri yine düğmeye bastı, birileri düğmeye basılan sistemden memnun bir şekilde nemalanmak isterken, bazı insanlar bilinç dışı düğmeye basanlara dolaylı yoldan destek vermiş olurken, ülkemizin birlik ve beraberliğinin bozulmasını istemeyen bizler gibi insanlarda düğme basıcılarla mücadele yapma kararlılığını sürdürüyor.

Bir taraftan “Dünya devleti olmalıyız” diyerek yabancı ülkelerdeki her türlü imkandan ülkemiz insanlarının da faydalanmasını isteyeceksiniz, daha sonra Dünyada var olan krizlerden ülkemiz etkilendiğinde; “ne oluyor ülkeyi batırdınız!” diyeceksiniz.

Dünya devleti olmanın bedeli ağırdır.

Gerçi Dünya 5 devletin elinde oyuncak oluyor, oyuncak olmaktan kurtulmak isteyen bizim gibi devletlerle, daha sonra başka oyunlar kuruluyor, bugünkü yaşadığımız sıkıntılar bunlardan kaynaklıdır.

Dünyaya entegre olan ülkeler, olumlu ve olumsuzluklardan etkilenmesi kaçınılmazdır, adamların elinde her türlü malzeme mevcut istedikleri gibi oyun oynuyorlar!….

Şimdi ülkemizde var olan ekonomik sıkıntıları inkar etmemiz mümkün değil, Hükümet gerekli tedbirleri mutlaka almıştır ve almaya da devam edecektir.

Dünyada var olan yangından ülkemizde etkilenirken, muhalefet partilerinden bazıları “erken seçim istiyoruz” sözleri ne anlam taşıyor?.

Yangın varken, yangının sönmesi beklenir, sonra temizlik yapmak istersen sonra yapabilirsiniz, adamlar seçim yapılınca sanki mucizeler yaratacaklarmış gibi; “ erken seçim istiyoruz” yaygarası yapıyor.

Ülkemizin en büyük sıkıntısı sağlam ve sağlıklı bir muhalefet partisinin olmamasıdır.

Ülkede yangın varken “seçim istiyoruz” diyenler seçimleri gerçek anlamda istediklerini sanmıyoruz, bu ülkeyi birilerine peşkeş  çekmek için olsa gerek “seçim istiyoruz” diyen bazı partiler var.

Seçimlerin 2023 yılından önce yapılması söz konusu değildir.

Hele bu sıkıntılı süreçler atlatılmadan seçimlerin asla ve asla erkene alınması söz konusu olamaz!.

Cumhur İttifakını oluşturan partilerin hedefi 2023 yılına kadar Cumhurbaşkanlığı seçim sisteminin tam olarak rayına otutturmak hedefi ve yeni bir Anayasa ile halkın karşısına çıkmaktır.

Bugün seçim kararı alınsa bile seçimlerin 6 aydan önce yapılması söz konusu olmadığına göre, 2023 seçimlerine kalan süre daha da azalacaktır dolayısı ile seçimlerin erken yapılması söz konusu olmayacaktır.

Cumhur İttifakını oluşturan partilerin hedefi 2023 yılıdır, o zamana kadar pek çok sıkıntı çözülmüş olacak, Doğal gaz ülkemiz insanına sunulacak, Libya meselesi tamamen çözülmüş, Kıbrıs bağımsız bir ülke olarak pek çok ülke tarafından tanınan yeni bir Türk devleti olarak dünyada isim yapacaktır.

2023 seçimlerine kadar, PKK terör örgütü yerle bir olacak, kandil denen o terör yuvası tamamen imha edilecek, Suriye bölgesinde kurulmak istenen terör yuvası tamamen ortadan kaldırılacaktır.

Cumhur İttifakını oluşturan AK Parti ve MHP 2023 hedefleri büyüktür.

2023 yılına kadar yapılan bütün hizmetlerin tam olarak rayına oturmuş olacak, Cumhurbaşkanlığı seçim sisteminin bugün olduğu gibi 2023 tarihinde halkın taktirini tam kazanmış olarak seçimlere katılım sağlanacaktır.

Bugünkü sıkıntılı süreçte, aklı olan hiçbir hükümet seçim kararı zaten almaz.

Bugün Hükümeti AK Parti ve MHP bıraksın Millet İttifakına teslim etsin, bunlar bakanlıkları paylaşmak için 6 aydan önce devletin hiçbir hizmetini yapamazlar!. Atamalardaki kargaşa ülkenin bütün dengeleri bozacağını da ifade etmek isteriz.

Cumhur İttifakı 2023 yılına kilitlenmiştir ve haklıdır.

Bugün ülkemiz üzerinde oyun oynayanlar son kozlarını oynuyorlar, 2022 yılı bugün yaşanan sıkıntılı süreçleri tamamen ortadan kalkmasına vesile olacaktır.

Bir kısım insanlar muhalefet partilerinin değirmenine Su taşıyarak Hükümeti baskı altına almak girişimleri boşa çıkacaktır.

Ülkemizde bugün yaşanan sıkıntıların altından kalkabilecek siyasi lider ve kararlı kadrolar Cumhur İttifakında vardır.

Millet İttifakını oluşturan parti liderleri insanlara güven vermiyor, tabi ki Millet İttifakını oluşturan partiler içinde ülke yönetimine katkı sağlayacak önemli ve değerli kişilerin olduğunu tabi ki biliyoruz ama, bugünkü karmaşalı Millet İttifakında dürüst, kaliteli kadrolar iş başına gelmesi söz konusu olmayacaktır.

Bizler var olan ekonomik sıkıntıyı asla inkar etmiyoruz, ama bu sıkıntıların üstesinden gelecek olan yine Cumhur İttifakıdır, çünkü kadrolarında sıkıntılar olsa da, işin başındaki liderle tutarlı ve deneyimli insanlardır.

Daha öncede ifade etmeye çalışmış idim.

Var olan ekonomik sıkıntıları fırsat bilip, insanların cebine göz diken bazı kişi ve kuruluşları Cumhur İttifakını oluşturan Milletvekilleri ve İl ve İlçe teşkilatları takip etmeli, insanların canını yakan hayat pahalılığını körükleyenleri yetkililere en kısa zamanda bildirmeleri yaşanan sıkıntıların en aza indirecektir.

Bizlerin yaptığı teklif birilerine şaşırtıcı gelebilir ama, böyle bir çalışma ile hükümetin işleyişine ciddi katkılar sağlayacak, sıkıntılı sürecin üstesinden gelmesi gerekenler işlerin daha ciddi yaşmak mecburiyetinde kalacaktır.

Aslında hükümeti oluşturan partiler teşkilatlar güçlüdür.

Teşkilatlar, var olan sıkıntıların giderilmesi için çalışmak zorundadırlar.

Bugüne kadar böyle bir çalışmanın yapılmaması, bundan sonra yapılmayacak anlamı taşımaz.

Parti teşkilatları hizmetlerin aksamasına neden olan bütün sıkıntıları görmekle mükelleftirler.

Niksar’da yaşanan sıkıntıları Ankara’nın görmesi zaten mümkün değildir, aynı zamanda hükümetin yıpranmasını isteyen yerel ve genel idarecilerin olduğunu var sayarsak, teşkilatlara çok iş düşmektedir.

Var olan sıkıntıları dün de, bugünde, yarında inkar etmedik etmeyeceğiz, ama aklın yolu birdir, sıkıntıların giderilmesi için el birliği yapmak gerekir.

Günün Sözü; BORÇ DERDİYLE IZDIRAPTA OLANLARA MAHCUBİYET ÇEKENLERE NE OLACAK HALİM DİYENLERE RABBİM YARDIM ETSİN İNŞALLAH.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.