Eğer ki bu memlekette terörle mücadelede bütün siyasi partiler ve STK lar birlik olmaz ise, terör daha çok can yakar!.

40 yıllık terörle mücadelede en kapsamlı ve sistemli şekilde bugün Hükümetimiz mücadelesini sürdürmektedir.

Dünyadaki en zor mücadele terörle yapılan mücadeledir.

Özellikle ülkemiz için zor mücadeledir.

Ülkemiz insan haklarına saygılı olarak mücadele yaptığı için, teröristle yaptığı mücadelede hiçbir insana zarar gelmemesine çalışıyor, dolayısı ile, terörle mücadelenin en zor tarafı teröristi saf dışı edebilmek için hakkın zarar görmemesini sağlamaktır.

Ülkemizde teröristtin nereden ne zaman çıkacağı belli olmadığı için, yapılan mücadele zordur.

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ülkemizde 40 yılı aşkın bir sürede devam eden terör mücadelesini sonlandırmak için çok büyük fedakarlıklar yapmıştır, hatta o kadar riske girmiştir ki, dağdaki terörist pişman olurda güvenlik kuvvetlerine veya adalete teslim olması halinde ölmemeleri için fedakarlık dahi yapmış bunun adına bir zanlar “açılım süreci” denerek bu sürecin sağlıklı yürümesi için çok büyük risklere girmiştir.

Devlet başkanlığı,  devleti yönetmek zaten başlı başına risktir ve her riski göğüsleyip  halkın mutlu ve sağlıklı olmasını sağlamaktır.

Ülkemizde 40 yılı aşkın bir süre içinde en kapsamlı ve gerçekçi terörle mücadele yapılırken, terörün baş elemanları teker teker tepelenmektedir, tepelenen her terörist  üzerinde yapılan aramalarda  önemli belgelerin çıkması terör örgütünün çökmesine neden oluyor.

Ülkemizde terörle mücadelede en kapsamlı çalışmaların son 3-5 yıldır yapıldığını söylerken daha önce yapılan terörle mücadeleyi asla göz ardı edemeyiz.

Gerçekten seneler önce yapılan mücadelelerde hatalar vardır amma bugünkü teknik ve teknolojik imkanlar o zamanlar yoktu.

Terörle mücadele özel gayret ister, özel birlikler ister, özel silahlar ister, her şeyden önce mücadele yapan her Güvenlik biriminde görevli insanların büyük fedakarlıkları ile sonuç alınabilir.

Ülkemizde terörle mücadelenin bugüne kadar uzamasında siyasi partilerin çok hataları vardır.

Şunu kesinlikle ifade edelim ki, siyasi partiler terörle mücadelede hükümetlere tam destek vermiş olsalardı, terör bu kadar uzun yıllar devam edemezdi!.

Bugün terörle mücadelede en kapsamlı çalışmalar yapılırken ve terörün bitme noktasına geldiği bir denemde halen TBMM de terör destekçisi parti korunuyor ve onunla siyasi iş birliği yapılmak isteniyorsa, geçmiş yıllarda yapılan mücadelelerin ne kadar sıkıntılı süreçler yaşadığını söylemek gerekir.

Kirli siyaset uğruna  bu ülkenin sağlıklı, mutlu güçlü geleceği ne yazık ki teröre kurban edilmiştir!.

Ülkemizde terör mutlaka son bulacaktır, tamamen biter mi?, tabi ki bitmez çünkü ülkemizi ele geçirmek, MANDA YÖNETİMLERİNE ALMAK İSTEYENLER DEVAM EDECEKTİR.

Ülkemize yabancı ülkeler saldırmaya devam edecektir, devletimiz ve milletimiz buna her zaman hazırlıklı olacaktır.

Terörle mücadele dereken bizleri üzen nokta kirli siyaset için Hükümeti sıkıntıya sokmaya çalışan ve kirli siyasetten nemalanmaya çalışan bazı siyasi parti liderleridir.

PKK terör örgütü kampında boy boy resimleri çıkan HDP Milletvekili hakkında en ciddi eleştiriyi kimler yapabilmeli?, bana göre CHP Genel Başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu.

Neden mi, CHP genel başkanı sayın Kılıçdaoğlu diyoruz!.

Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisinin genel başkanı olduğu için, yani kurucu Devlet başkanının kurduğu Türk devletine sahip çıkması gerektiğini düşündüğümüz için CH genel başkanı diyoruz.

Ülkemizde Demokrasi ve Özgürlükleri her kes savunmalıdır.

Özgürlük ve Demokrasiyi savunmak, terör örgütü ile ülkemizi yıkmaya çalışmak asla olamaz!…

CHP genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu, Demokrasi ve özgürlüklerin arkasına sığınarak HDP ile yaptığı işbirliğini kapatmaya çalışması, Cumhur İttifakının oluşturduğu Hükümeti yıkmak için terör örgütünün siyasi ayağı HDP ile iş birliğine kalkışması partisine fayda değil her zaman zarar vermiştir, bundan sonrada verecektir.

CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlunun teröristle resim çekinen ve elinde silahla poz veren bir kişiyi sırt HDP ile işbirliği zarar görmemesi için yaptığı açıklama vallahi çok büyük talihsizliktir.

CHP genel başkanı HDP ile arasının açılmaması için teröristle boy boy resimleri olan milletvekilini nasıl savunuyor?; efendim resim Hükümetin başlattığı açılım süreci döneminde çekilmiş resimdir, bunun sorumlusu Recep Tayyip Erdoğan’dır” diyerek en büyük kusuru daha yapıyor.

Hükümet, yani Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan açılım sürecindeki hedefi ne idi?. Türkiye Cumhuriyeti Devletinde her insan özgürce kendisini ifade edebilmeli, isteyen istediği siyasi partiye oy verebilmeli ve düşüncesini özgürce savunabilmeli ama bir şartla, “hiçbir kimse kesinlikle teröre bulaşmamalıdır” bunun için açılım süreci başlatıldı.

Açılım sürecini halen su istimal yapanlar, açılım sürecini anlamamakta ısrar edenler, halen Cumhurbaşkanımızı suçlamaya devam ediyorlar.

Diyelim ki;  HDP milletvekili “açılım sürecinde terör örgünün kampına gitti, orada resim çekinmek onun açılım sürecine olan bir katkısı olmuşmudur?

Açılım sürecinde Devletimiz ne dedi?, dağdaki herkes elindeki silahları toprağa gömecek veya güvenlik kuvvetlerine teslim edecek, Türkiye’de yaşamak isteyenler silahsız bir şekilde güvenlik kuvvetlerine teslim olacak, yurt dışına çıkmak isteyenler de sınırlardan çıkmasına izin verilmişti.

Peki bu yapılan risk ve fedakarlık karşısında PKK terör örgütü ne yaptı?, kahpeliğine devam etti, Güvenlik kuvvetlerinin ve Hükümetin iyi niyetini her zaman olduğu gibi su istimal ederek ellerindeki silahlarla şehirlere girdiler, Kürk halkının iyi niyetini de su istimal ederek insanların ev ve işyerlerini işgal ederek, hendekler kazdılar, insanları öldürdüler, Güvenlik kuvvetlerimizi şehit ettiler. Kürk halkının çocuklarını Güvenlik kuvvetlerine karşı kalkan yaptılar ve Güneydoğuyu yine kana buladılar.

Sonuç şudur; bu ülkede terör bitecektir, artık devletimiz asla ve asla terör konusunda geri adım atmamaktadır.

Terör konusunda kazanan Türkiye Cumhuriyeti Devleti olacak, kaybeden terör örgütü ve CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu olacaktır. HDP zaten kaybetmeye mahkumdur!…

Günün Sözü;  yavru kurt babasına köpeği göstererek o kim? Demiş.  Kurt; Bizi asıl perişan eden işte o, bize benzeyip de bizden olmayandır demiş!…