30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMINDA TOKAT MERKEZDE BİR GRUP ASKER ÜNİFORMALI ŞAHIS, TOKAT VALİSİNİN DAVETİNE KATILARAK SAYGISIZLIK ÖTESİNDE DEVLETE BAŞKALDIRI GİRİŞİMİNDE BULUNMUŞLARDIR.

TOKAT VALİSİ NUMAN HATİPOĞLU 30 AĞUSTOS  ZAFER BAYRAMI DOLAYISIYLA DÜZENLEDİĞİ KUTLAMA PROGRAMINA İL RESMİ KURUM YETKİLİLERİNİ ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNİ VE STK TEMSİLCİLERİ DAVET ETTİĞİ PROGRAMDA İNSANLIĞA VE DEVLET ADAMLIĞINA YAKIŞMAYAN BİR ÇİRKİNLİKLE KARŞI KARŞIYA KALMIŞTIR.

30 AĞUSTOS PROGRAMINA DAVET EDİLEN BİR KISIM ASKER KIYAFETLİ KİŞİ, PROGRAMIN YAPILACAĞI SALONUN GİRİŞİNDE BEKLEYEN TOKAT VALİSİ NUMAN HATİPOĞLU VE HANIMEFENDİ EŞİ MİSAFİRLERİ KAPIDA KARŞILAYARAK “HOŞ GELDİNİZ” TEBRİKLERİNİ KABUL ETMEYE BAŞLAMIŞTI.

TOKAT VALİSİ NUMAN HATİPOĞLU VE HANIMEFENDİ EŞİ, PROGRAMA KATILAN ONLARCA İNSANLA SAMİMİ, SEVECEN, SICAK KANLI KARŞILAMA YAPTIĞI ZAMANDA, PROTOKOL GEREĞİ SALONA GİREN BİR KISIM SUBAY VE ASTSUBAY, VALİ HATİPOĞLU’NUN  KUTLAMASINI KABUL ETMEYECEK ŞEKİLDE İLK BAŞTAKİ SUBAYIN NEZAKET ÖLÇÜLERİNİN DIŞINA ÇIKARAK, ÇİRKİN, HOYRATÇA VE …   ELİNDEKİ CEP TELEFONUNU KULAĞINA DAYAYARAK VALİ HATİPOĞLU VE EŞİ HANIMEFENDİNİN ÖNÜNDEN GEÇMİŞ, SUBAYIN ARKASINDAKİ DİĞER SUBAY VE ASSUBAYLARDA EŞLERİ İLE BİRLİKTE ALAY EDERCESİNE VALİ HATİPOĞLU’NUN TEBRİKLERİNİ KABUL ETMEYEREK SALONA GİRMİŞLERDİR.

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI GİBİ MİLLİ DEĞERLERİN EN YÜKSEK OLDUĞU BİR KUTLAMADA TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİ TEMSİL ETMEK ÜZERE KUTLAMAYA KATILAN ASKER GÖRÜNÜMLÜ KİŞİLERİN SALONA GİRİŞ BİÇİMLERİ ASLA AFFEDİLİR GİBİ DEĞİLDİR.

SALON DIŞINDA ORGANİZE OLDUKLARI ANLAŞILAN SUBAY VE ASSUBAYLARIN TÜMÜNÜN AÇIĞA ALINMASI GEREKİRKEN, EN AĞIR CEZANIN VERİLMESİ TÜRK HALKININ ORTAK DÜŞÜNCESİDİR.

YAPILAN ÇİRKİN HAREKET, TOKAT VALİSİ VE EŞİ HANIMEFENDİYE YAPILMANIN ÖTESİNDE TÜRK DEVLETİNE, TÜRK MİLLETİNE YAPILMIŞ BİR BAŞKALDIRIDIR.

SÖZ KONUSU ÇİRKİN GİRİŞİM SOSYAL MEDYA VE BASIN KURULUŞLARINDA YAYINLANIP TEPKİLER BAŞLAYINCA MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI BİR BASIN AÇIKLAMASI YAPARAK “KİŞİLER HAKKINDA GEREKLİ TAHKİKAT BAŞLATILMIŞ, GÖREVDEN ALINMIŞLARDIR” ŞEKLİNDE AÇIKLAMA YAPILMIŞTIR.

HUKUK DEVLETİNDE KANUNLARA UYMAK HERKESİN GÖREVİDİR, İNANCIMIZ O DUR Kİ, YAPILAN EYLEM, DEVLETE BAŞKALDIRI OLARAK TESPİT EDİLİR,  CUMHURBAŞKANLIĞINI TEMSİL EDEN VALİYE VE EŞİNE GÖSTERİLEN ÇİRKİN HAREKET EN SERT BİR ŞEKİLDE CEZALANDIRILIR.

UNUTMAYALIM Kİ, ÜLKEMİZİ KAN GÖLÜNE ÇEVİRMEK, KARDEŞİ KARDEŞE VURDURMAK İÇİN FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ BU ŞEKİLDE PALAZLANMIŞTI!!!!

YENİ BİR FETÖ BAŞKALDIRISINA FIRSAT VERMEMEK İÇİN BU VE BENZERİ HAREKETLER ASLA GÖZ ARDI EDİLMEMELİ, ASLA TAVİZ VERİLMEMELİDİR.

KAMU OYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.

YEŞİL NİKSAR GAZETESİ VE

YÖRENİN SESİ CANİK GAZETELERİ SAHİBİ

CEMALETTİN BİLGİN