Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Niksar ziyareti gerçekleştirdi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Niksar ziyareti gerçekleştirerek yeni müjdeler verdi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Niksar ziyaretini İl özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe ile birlikte yaptı, Niksar’da yeni Hükümet Konağı inşaatında incelemelerde bulunan Balcı Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin’e şunları ifade etti; “Niksar’a çok güzel bir Kütüphane yapıyoruz, ihalesini Kaymakamlık yapacak, çalışmalarını Niksar beleidyesi teknik ekibi takip edecektir, parasını Valilik olarak biz veriyoruz.

Kültür Merkezini yapıyoruz yakında çalışmalar başlayacaktır.

Kapalı Yüzme Havuzu yapıyoruz, temellerini attık kısa zamanda inşallah tamamlanacaktır.

Kapalı Spor salonunu yıkıyor yerine yenisini yapıyoruz, yıkım ihalesi yapıldı, kısa zamanda yıkılıp yensi yapılacak” dedi, bu sözler üzerine Cemalettin Bilgin; sayın Valim bir hususu ifade etmek isterim Allah razı olsun güzel hizmetleri Niksar’a yapıyorsunuz ancak kapalı Spor salonunun arka bitişiğinde bir arsa var bu arsa mutlaka bu alana kazandırılmalıdır, taktir sizin” dediğinde Vali Ozan Balcı Belediye başkanı Özdilek Özcan’a, Başkan bey bu konuda bir çalışma yapınız nedir durum bana konu hakkında bilgi verin “dedi.

Tokat valisi Dr. Ozan balcı sözlerine; “Cemalettin bey Hükümet konağı inşallah kısa zamanda yapılacak, her şey düşünülerek yapılan bir Hükümet konağına Niksar kavuşacak.

Niksar’da 100 Ceviz fidanı dikimin yaptık, iki bölgenin Su ihtiyacı var bir tanesi Köklüce köyü bölgesi, o bölgede küçük aksaklıklar var onları da kısa zamanda gidereceğiz.

Bir önemli müjde daha vereyim Niksar OSB ye Ana Okulu yapıyoruz gerekli ödenekler ayrıldı kısa zamanda o bölgede  çalışan bayanlar için önemli bir ihtiyaç giderilmiş olacak, biliyorsunuz, OSB nin yıllardır var olan sıkıntılarını çözdük sıkıntılar giderildi artık her yatırımcı Niksar OSB de yatırımlarını kolaylıkla yapacaktır, ayrıca OSB de Arıtma sistemini kuruyoruz çalışmalar son aşamaya geldi, alt yapısı tamamlanmış güzel bir OSB ye kavuş muş olacağız” dedi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Hükümet Konağı inşaatı sonrasında yaptığı açıklamadan sonra Niksar şehir stadında yapımı devam  eden Yüzme Havuzu inşaatına  giderek incelemelerde bulundu, burada yaptığı incelemelerde Cemalettin Bilgin Kapalı Spor salonu arkasındaki arsa konusunu tekrar dile getirdi; Cemalettin bey tamam inceleme yapalım, gerekli ne ise çözüm üretelim” dedi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ve beraberindeki heyet ile Erbaa ilçesine incelemelerde bulunmak üzere Niksar’dan hareket etti.

Erbaa ziyaretinden sonra dönüşte Niksar OSB ye gelerek oradaki çalışmaları yerinde görmek istediğini dile getirdi.