Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Ramazan Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı yayınladığı mesajda ’’Bayramlar, gönüller arasında sarsılmaz köprüler kurulmasına imkân sağlayan, kardeşlik bağlarımızı pekiştiren, yardımlaşma ve dayanışma duygularımızı güçlendiren son derece özel ve anlamlı günlerdir.

Huzur ve bereketin, rahmet ve mağfiretin, ikram ve cömertliğin zirve yaptığı önemli bir zaman dilimi olan Ramazan Ayı’nı koronavirüsle mücadele sebebiyle mahzun, sakin ve sessiz geçirerek tamamlayıp bayrama kavuşmanın buruk mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Her yıl sevdiklerimizle birlik, beraberlik içerisinde kutladığımız Ramazan Bayramı’nı bu yıl koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında evlerimizde kalarak, sevdiklerimizden ayrı ancak onları telefonla sesli veya görüntülü arayarak kutlayacağız. Bu durumun hüznünü yaşıyor olmakla beraber, koronavirüse karşı verdiğimiz etkin mücadelede evde kaldığımız günlerin çok büyük rolü olduğu da bir gerçektir.

Kalplerimiz birlik ve beraberlik içerisinde attığı sürece mesafelerin hiçbir önemi bulunmamaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle gönüllere mesafenin olmadığını, gönül birliğimizin her daim baki olduğunu hatırlatarak başta Tokat’ımızın pek muhterem halkı olmak üzere Necip Türk Milleti’mizin, bütün İslam Âleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı yürekten kutluyor, Ramazan Bayramının tüm insanlığa sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum.’’dedi.