VALİ DR. OZAN BALCI’NIN ATATÜRK’ÜN EBEDİYETE İRTİHALİNİN 81. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Vali Dr. Ozan Balcı,

Vali Dr. Ozan Balcı, Atatürk’ün Ebediyete İrtihalinin 81. yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayımladı. Vali Dr. Ozan Balcı, mesajında şunları kaydetti.

“Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve eşsiz devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 81.yıldönümünde rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz.

Atatürk, ulusal birliğimizin, çağdaşlaşmanın ve aydınlanmanın simgesidir. Atatürk, umutların yok olduğu bir dönemde, tüm vatandaşları aynı ülkü etrafında toplayarak ulusal birliği gerçekleştirmiş, yürüttüğü Kurtuluş Savaşı’yla da tarih önünde büyük bir zafer kazanmış büyük önderin adıdır.

Atatürk düşmanlarının bile saygı ve gıpta ile baktığı, kendisinden övgülerle bahsettiği bir devlet adamıdır. Atatürk’ün doğumunun 100. yılı bütün dünyada, “1981 Atatürk Yılı” olarak kutlanmıştır. Bu uygulama, dünyada ilk ve tektir.

Gazi Mustafa Kemal tüm dünyaya Tük Milleti’nin esaret altında tutulamayacağını, çok zor şartlar altında bile inanan bir milletin neleri başarabileceğini göstermiştir. Bugün bizlere düşen görev ise; geleceğe güvenle bakabilmek için milletçe birlik ve beraberlik içerisinde daha çok çalışmak; geçmişimizden güç alarak, Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet hedefine ulaşmak ve Atatürk’ün emaneti olan Cumhuriyetimizi, ilelebet korumak ve yaşatmaktır.

Bağımsızlık savaşımızın önderi, eşsiz kahraman Gazi Mustafa Kemal Atatürk, daima Türk Milleti’nin gönlünde yaşayacak, omuz omuza mücadele ettiği silah arkadaşları ve İstiklal Savaşımızın kahraman şehit ve gazileri hiçbir zaman unutulmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle;  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 81. yılında bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz. Ruhu şad olsun.”