VALİ DR. OZAN BALCI’NIN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Vali Dr. Ozan Balcı,

Vali Dr. Ozan Balcı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Dr. Ozan Balcı, mesajında şunları kaydetti.

“Gönlümüzdeki yeri her zaman müstesna olan Kadınlar aileden başlayarak hayatın her alanında sevgiyi, emeği, fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden, dünyamızı güzelleştiren, huzurlu, mutlu ve sağlıklı toplumların temel direğidir.

Hayatımızın doğumdan ölüme her anında varlıklarıyla onurlandığımız, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, yaşamı boyunca birçok güçlüğe katlanan ve büyük sorumluluklar üstlenen,verdiği mücadele ve sarf ettiği emekleri nedeniyle minnettar olduğumuz; eğiten, yetiştiren, bizleri yüreklendiren; sevginin, bereketin, şefkatin, özverinin simgesi olmuştur kadınlarımız.

İstiklalsiz yaşayamayan aziz Türk milletinin bağımsızlık mücadelesi olan Kurtuluş Savaşında, gerek ön cephede savaşarak, gerekse cephe gerisinde savaşa destek vererek, onurlu ve şanlı mücadelenin mimarlarından olan kadınlarımızın bu vatan toprağının her karışında kanı ve gözyaşı bulunmaktadır.

Cumhuriyetin ilk yıllarından bu güne kadar çalışma hayatı, eğitim, ekonomi, siyaset ve sosyal alanlardaki konumları güçlenen ve kendilerine sağlanan imkanlar sayesinde her işin üstesinden gelerek başarılarını ispatlayan kadınlarımız,toplumumuzda her alanda kabul görmüşlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta tüm şehit-gazi eşleri ve anneleri olmak üzere tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü kutluyor, sağlık, afiyet ve mutluluklar diliyorum.”