Vali Dr. Ozan Balcı, Niksar ilçesindeki ziyaretleri kapsamında Erişte Market’i ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Uzun bir süre yurt dışında yaşadıktan sonra memleketleri Niksar’a dönerek farklı bir konseptle “erişte” sektörüne giren Emrah ve Özlem Köknar adlı girişimcileri ziyaret eden Vali Dr. Ozan Balcı, üretilen ürünleri inceleyerek, bilgi aldı. 

Niksar  ilçesi Bahçelievler Mahallesinde İnternet üzerinden ticaret yapan klasik Niksar Eriştesi’nin yanı sıra ıspanaklı, kırmızı pancarlı, havuçlu, domatesli- biberli ve karışık sebzeli erişte ürünlerini piyasaya sunan Emrah Köknar Niksar’da ürettikleri ürünleri yurt dışına ihraç ettiklerini söyledi.

İşletme Müdürü Emrah Köknar, “Özellikle çocuğumuzun doğması bu alanda bir yatırım yapmamızda çok etkili oldu. Yaşadığımız yabancı ülkelerde ve Türkiye’nin metropol şehirlerinde, insanların çocukları için doğal ürünler arayışı içinde olduklarını ve bu anlamda zorlandıklarını gözlemledik. Niksarlı olduğumuz için memleketimizde yetişen ve üretilen tüm ürünlerin aslında büyük şehirlerde yaşayan, Anadolu ile bağlantıları olmayan aileler için bir pazar oluşturduğunu gördük. Bu ürünleri tüm Türkiye’ye ulaştırmak için 3 aylık bir fizibilite ve altyapı çalışması sonrasında www.eristemarket.com online platformumuzu kurduk ve ürünlerimize her noktaya ulaştırmaya başladık. Özellikle erişte market ismini koymamızın bir sebebi vardı. Erişte tüm Türkiye’de bilinmekle birlikte yurtdışında bu pazara İtalyan ve Yunan markalarının hakim olduğunu biliyorduk. Erişte ismini hiç değiştirmeden, yanına İngilizce de Pazar anlamına gelen MARKET’i ekledik. Gelecekte yurtdışında da Niksar Eriştesi için bir Pazar yaratmayı amaçlıyoruz. Bu yüzden ismi böyle tercih ettik” dedi.

İşletme Müdürü Köknar içerisinde Niksar olan bir markaları olmasından dolayı, gurur duyduklarının altını çizerek, “Ürünlerimiz her gün birçok farklı ilde onlarca aileye Erişte Market – Niksar adıyla ulaşıyor.  Niksar ismini Türkiye’de herkesin bilmesi için küçükte olsa bir katkı veriyor olmak bizi çok mutlu ediyor” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Emrah ve eşi Özlem Köknar’ı yaptıkları iş nedeniyle tebrik etti. Niksar’ın adını hem Türkiye’de hem de yurt dışında duyurmalarının çok önemli olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı,  kendilerine gereken desteğin verileceğini söyledi. Girişimcileri çok önemsediğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, ilçenin tanıtılmasına ve ekonomisine sağladıkları katkı nedeniyle Köknar Ailesine teşekkür etti.

Vali Dr. Ozan Balcı, Emrah ve Özlem Köknar’a çalışmalarında başarılar ve kolaylıklar diledi.

Ziyarete Niksar Kaymakam Vekili Dr. Mehmet Gödekmerdan ve Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan da katıldı.