Vali Dr. Ozan Balcı, Samsun’da düzenlenen OKA Yönetim Kurulu Mayıs Ayı Toplantısına katıldı.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı 2019 yılı Mayıs ayı Yönetim Kurulu toplantısı, OKA Dönem Başkanı Amasya Valisi Dr. Osman Varol’un başkanlığında, Samsun Valisi  Osman Kaymak’ın ev sahipliğinde Vali Dr. Ozan Balcı, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

OKA Dönem Başkanı Amasya Valisi Dr. Osman Varol toplantıda yaptığı konuşmasında, “Değerli Yönetim Kurulu Üyeleri, Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat illerinden oluşan bölgemizde başta kamu kurum ve kuruluşları olmak üzere yerel yönetimlerimiz, üniversitelerimiz, sivil toplum kuruluşları, özel sektör ve diğer ilgili aktörlerin birbirleriyle işbirliğini geliştirerek bölgemizin gelişmesini sağlamak amacıyla çeşitli çalışmalar yürüten Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’mızın 2019 yılı Mayıs ayı Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirmek üzere toplanmış bulunuyoruz.

Bilindiği üzere 31 Mart tarihinde yapılan Mahalli Seçimler sonucunda Amasya, Çorum Samsun ve Tokat İllerimizden Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulumuzun üyesi olarak görev yapacak olan İl Belediye Başkanlarımız ve İl Genel Meclisi Başkanlarımız halkımızın oylarıyla belirlenmiştir. Seçilen bütün Belediye Başkanlarımıza ve İl Genel Meclisi Başkanlarımıza görevlerinin hayırlı olmasını ve üstün başarı dileklerimizi ifade ediyoruz. Ayrıca, bu vesile ile bu güne kadar Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı’nın bölgesel gelişme amacıyla yürüttüğü çalışmalara katkı sağlamış olan önceki ve mevcut görev yapan tüm Yönetim Kurulu Üyelerimize verdikleri katkılar için teşekkürlerimizi ifade ediyor ve bundan sonra da hep birlikte ajansımızın bölgemizin gelişmesine yönelik yapacağımız çalışmalarda başarılar diliyorum.

Bu toplantımızda Kalkınma Ajansımız tarafından 2018 yılından beri uygulanmakta olan mali destek ve teknik destek programları ile 2019 yılında ajansımız eliyle veya onun destekleriyle diğer kurum ve kuruluşlarımız ile birlikte bölgemizin gelişmesine katkı sağlayabilecek diğer çalışmalar ve yeni uygulamaya konulması planlanan mali destek programları hakkında istişareler yapacağız. Bugün toplantımızda ayrıca, uygulanmakta olan fizibilite desteği, teknik destek programı ve devam eden güdümlü projelerimizin uygulama süreçleri ile dört ilimizde bulunan Yatırım Destek Ofislerimizin çalışmaları da ele alınacaktır. Elbette varsa yaşanan aksaklıklara ilişkin alınması gereken tedbirler de görüşülecektir.

Bu toplantı vesilesiyle yönetim kurulu toplantımıza katılan Sayın Valilerimize, Belediye Başkanlarımıza, İl Genel Meclisi Başkanlarımıza, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlarımıza katılım ve desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz. Ayrıca, ev sahipliğinden dolayı Sayın Samsun Valimize ve Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyor ve Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu toplantımızın bölgemiz için hayırlara vesile olmasını diliyoruz. Ayrıca bu vesile ile Yönetim Kurulu Üyelerimizin ve bizi sürekli izleyen güzide basın mensuplarının ve elbette bölgemizde ve ülkemizde yaşayan tüm vatandaşlarımızın yaklaşmakta olan Mübarek Ramazan Bayramlarını tebrik ediyoruz. Bayramın ülkemizde ve İslam âleminde huzur, mutluluk ve kardeşliğe vesile olmasını diliyoruz.” diye konuştu.

Toplantıya ayrıca, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Amasya İl Genel Meclis Başkanı Zeki Eraslan, Çorum İl Genel Meclis Başkanı Osman Günay, Samsun Ticaret Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.