Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Valiliğince Niksar’da düzenlenen toplantıda muhtarlarla bir araya geldi.

Niksar Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda Vali Dr. Ozan Balcı başkanlığında gerçekleşen toplantıya Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Niksar Belediye Başkan Vekili Oğuz Selim Buyruk,  İl Genel Meclisi Üyeleri, il ve ilçe daire amirleri, Niksar mahalle ve köy muhtarları katıldı. 

Toplantıda muhtarların talep ve sorunlarını dinleyen Vali Dr. Ozan Balcı, daha sonra Kaymakam İlhami Doğan ve Belediye Başkan Vekili Oğuz Selim Buyruk’tan ilçenin genel durumu ve sorunları ile ilgili ilgili bilgiler aldı.

Vali Dr. Ozan Balcı, konuşmasında vatandaşların işlerini kolaylaştırmak, hayatlarına, yaşamlarına dokunmak, değer vermek, varsa problemlerini çözmek için muhtarlar toplantısının düzenlendiğini  belirterek, “Buradaki heyet niksarın ve vatandaşın işini çözecek kişiler. İstedik ki  hep beraber problemleri çözmek için görüşelim, memleketimizin, milletimizin işlerini yürütelim, milletimizin varlığına, huzuruna katkı sağlayalım.” diye konuştu.

Türkiye’nin her anlamda büyüdüğünü, geliştiğini, Tokat’ın da sahip olduğu potansiyeli ile gelişen, büyüyen bir il olduğunu belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Niksar da tarihiyle, kültürüyle, ürettikleriyle Tokat’ımıza değer katan önemli bir ilçe.” dedi.

Toplantıya katılan ilçe müdürlerinden ilçede yürüttükleri çalışmalarla ilgili bilgiler alan Vali Dr. Ozan Balcı, Tarım Tokat kapsamında yapılan çalışmalarla çiftçinin zenginleştirileceğini ifade ederek Serenli beldesinde 2 bin 200 ceviz fidanı dikilmesi için ilgili kurum yetkililerine talimat verdi. Jeotermal kaynakları önemsediğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, çiftçilerin jeotermal kaynakları tarımsal alanlarda kullanabilmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını kaydetti.

Vali Dr. Ozan Balcı, ceviz üretimini önemsediğini vurgulayarak ceviz üretimine en çok katkı sağlayan ve en çok ceviz üreten muhtarlara özel bir ödül vereceğinin altını çizdi.

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat değer katacak olan ve il genelinde sürdürülen Eğitim Tokat, Kitap Tokat, Etüt Tokat, Spor Tokat, Sosyal Destek Hızır Tokat, Köylerimiz Hayat Buluyor, Tarım Tokat projelerini Niksar’ın daha çok sahiplenmesini istedi.

Muhtarların sorunlarını ve ilçe müdürlerini tek tek dinleyen Vali Dr. Ozan Balcı, “Muhtarlarımızın dile getirdiği konular memleketimizin, milletimizin, köylü vatandaşlarımızın sorunları. Sorunların çözümü için hep birlikte merhametle, adalet, aşkla şevkle ve şefkatle çalışmamız lazım.” dedi.

Vali Dr. Ozan Balcı, toplantıya katılan herkese teşekkür ederek, toplantı sonunda katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirdi.