Niksar Gökçeli kasabasında Bağ Bozumu etkinliği yapıldı.

Niksar Gökçeli kasabasında Bağ Bozumu etkinliği misafirler ve halkın katılımı ile tam bir şenlik yaşandı.

Niksar Gökçeli kasabasında Bağ Bozumu etkinliğine GOP Üniversitesi Rektör yardımcısı İbrahim Özbay, Artova Kaymakamı, çevre belde başkanları, siyasi parti tesilcileri, Tokat Şairler ve yazarlar dernek başkan ve yönetim kurulu üyeleri, Sivaslı Şairler ve Ozanlar çok sayıda vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte 45 Üzüm üreticisi Üzüm yarışmasına katıldı, yarışmalarda dereceye giren üreticilere 1. ye 2 çeyrek Altın, 2. ye 1 çeyrek Altın, 3. ye gram  altın ödül verilmiştir.

Gökçeli belediye başkanı Mustafa Koyuncu etkinlik dolayısıyla yaptığı konuşmada, şunları dile getirmiştir; saydeğer konuklar, değerli hemşehrilerim, bugüne kadar olduğu gibi bugünde bizleri bu etkinliğimizde yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum, bedemizin ve halkımızın kalkınması için, sağlıklı, huzurlu bir beldede yaşamak için yaptığımız bu ve benzeri etkinliklerimiz her yıl devam edecektir, Yaprağımız ve Üzümümüz çok kıymetlidir, rengi aroması ile ün yapan Gökçeli Üzümü inşallah sizlerin destekleri ile istediğimiz en yüksek seviyeye çıkacaktır, teşriflerinizden dolayı tekrardan teşekkür ediyorum” dedi.

Üzüm yarışmaları başladı, inceleme komisyonunun tespit ettiği üzümlerin sahipleri belli oldu, daha sonra Sivaslı Ozanlar bir birinden güzel  şiirleri, bir biri ile atışarak sazları ile dile getirdiler, Gökçeliye ait şiirlerin okunması ve sazlı sözlü türkülerle etkinlik akşam saatlerine kadar devam etti.

Gerçekleşen etkinlik dolayısıyla Gökçeli Belediye başkanı Mustafa Koyuncu etkinlikten sonra şunları dile getirdi; “Üzümün anavatanı, yaprağın başkenti Gökçeli’mizde geleneksel hale getirdiğimiz üzüm festivalini gerçekleştirdik. Birbirinden güzel altın sarısı üzüm yarışmasına 45 üreticimiz katıldı. Çok yoğun bir katılımla üzüm yarışması yapıldı. Etkinliğimize katılan siyasi parti temsilcilerine, Belediye Başkanlarımıza, Artova Kaymakamımıza, GOP Üniversitesi  Rektör Yardımcımıza İbrahim Özbay, Tokat Şairler ve Yazarlar derneği Bşk ve ekibine, Sivaslı Aşıklara, Sevgi evlerinden gelen Folklor ekibine ve tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Özellikle bu etkinliğimiz TRT nin şehirden uzak belgesel program ekibi Kıvanç Kasabalı’ nında sunumuyla özel çekimler yaparak tüm Türkiye’ye tanıtmış olacakları da ayrıca önem arz etmektedir. Bu nedenle Kıvanç Kasabalı Ve ekibine de çok çok teşekkür ediyorum Bu etkinliğin beldemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Üreticilerimize bol ve bereketli kazançlar cenabı haktan niyaz ediyorum” dedi.