Suçlayıcı dil kullanmadan nasıl bir yazı yazayım?.

Bir gün önce VEFA SOSYAL DESTEK HİZMETİ yapan hizmet aracı pkk terör örgütü hainleri tarafından tarandı iki vatan evladı memurumuz şehit edildi, bir insanımız yaralı kurtuldu.

VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU ülke insanına hizmet yaparken CHP Milletvekili Mustafa Balbay’ın bir TV de yaptığı açıklama çok üzücü ve çirkindir.

Tesadüf mü bu şimdi … 24 saat geçmeden …. CHP’li Mustafa Balbay, dün Haber Türk’te Vefa Sosyal Destek Grubunu hedef almıştı. Mustafa Balbay VEFA SOSYAL DESTEK GRUBUNDA görevli insanlar için söylenmemesi gereken sözleri sarf etmesi,  hizmet eden insanları hedef göstermesi hiç yakışmıyor.

         Balbay şu sözleri sarf etmişti; “Vefa grubu kim? Erdoğan’ın suni olarak kurduğu, valilere, kaymakamlara kurdurttuğu ayrı bir grup. Kim olduğunu bilmiyoruz. Devlet memuru mu, gönüllü mü, AKP gençlik kollarından mı? Bilmiyoruz.” dedi, çalışanları bir anlamda hedef gösterdi, terör örgütü zaten can çekişmeye devam ederken, kendilerine hedef gösterilen insanları kurşun yağmuruna tutarak eylem yapmalarına neden oldu.

Olayın oluş şekli; Van’ın Özalp ilçesinde PKK’lı teröristler, Vefa Sosyal Destek grubuna silahlı saldırı düzenledi. Saldırıda 2 kişinin şehit olduğu 1 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Olayın ardından sosyal medyada akıllara, eski CHP Milletvekili ve Cumhuriyet yazarı Mustafa Balbay’ın dün akşam yaptığı konuşma geldi.

Balbay, dün Habertürk televizyonunda, Vefa Sosyal Destek Grubu’nu hedef alarak şu ifadeleri kullanmıştı; “Vefa grubu kim? Erdoğan’ın suni olarak kurduğu, valilere, kaymakamlara kurdurttuğu ayrı bir grup. Kim olduğunu bilmiyoruz. Devlet memuru mu, gönüllü mü, AKP gençlik kollarından mı? Bilmiyoruz.” dedi, bu sözler hayatın gerçeğini bilmeyen Balbay’a ait.

24 saat kesintisiz hastalığın kol gezdiği günlerde hizmet veren, devletimiz kendi devlet memurlarından oluşan VEFA SOSYAL DESTEK GRUBUNUN hedef gösterilmesi sonrasında yaşanan olaydan dolayı Mustafa Balbay acaba hiç pişmanlık duymuşmudur?.

İşte bizler böyle siyasete KİRLİ siyaset diyoruz.

Bir siyasetçi ve Milletvekilliği yapmış insan halkına hizmet yapan insanları bilmeden nasıl eleştirir?, yine bir başka terör saldırısı daha gerçekleşti.

14 Mayıs Perşembe günü akşam 22.00 sıralarında Atakent Mahallesi Fatih Caddesi üzerinde meydana gelen olayda bir grup Vefa Sosyal Destek Grubuna saldırdı.

Yüreğir Kaymakamı Oğuzhan Bingöl’ün katılımı ile yapılan Vefa Yardımlaşma Grubu’nun ihtiyaç sahiplerine yardım dağıtımı sırasında CHP’li olduğu iddia edilen bir grubun çalışmayı engellemeye yönelik sözlü ve fiziki tacizi oldu.

Bunun üzerine Kaymakam Bingöl ve koruması olaya engel olmak istedikleri esnada şüpheli şahıslar hakaret ederek korumayı hafif şekilde yaraladı.

Olayla ilgili olarak AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, yapılan saldırıda olayı gerçekleştiren kişinin CHP Gençlik Kolu Başkanı olduğunu sosyal medya hesabından açıkladı. Mehmet Ay sosyal medyadaki açıklamasında, ”Yüreğir Kaymakamlığı önünde meydana geldi. İddiaya göre, Yüreğir Kaymakamlığına bağlı Vefa Sosyal Destek Grubu Ekipleri, vatandaşlarımıza yetişmek için çalışmalarına devam ederken dün akşam saatlerinde 6-7 kişilik bir grup tarafından sözlü ve fiziki saldırıya uğramıştır. Olay yerinde çalışmaların takibi için bulunan Yüreğir Kaymakamımız Sn. Oğuzhan Bingöl Vefa Gestek Grubu ekibine saldırmak isteyen şahısları bizzat çağrıda bulunarak durdurmak istemiş fakat şahıslar kaymakamımız ve ekibine de aynı şekilde fiziki ve sözlü saldırıda bulunmuştur.” açıklamasını yaptı.

Peki bu ülkede terör nasıl bitecek?, halkına hizmet yapan insanları terör örgütüne hedef göstermek ne anlama geliyor?, terör örgütünü yıllardan beri biliyoruz, hainlik ve kahpelik onların 1ci işi, peki CHP gençlik kolları başkanı nasıl bir ruh hali ile Kaymakamın bulunduğu çalışma grubuna saldırıyor?.

VEFA SOSYAL DESTEK GRUBUNUN ne kadar fedakarca çalıştıklarını bilmeyen varmıdır?.

VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU ülkemizde insan ayrımı yapmadan fedakarca hizmet yapan insanlardır, hiçbir siyasi ayrım gözetmeksizin hizmet eden insanlara saldırıp öldürmek ve yaralamak hangi siyasi düşünce kabul edebilir?.

Siyaset yapmak istemiyoruz ama siyasetçilerin çirkinlikleri karşısında nasıl susalım?.

Kos koca CHP genel başkanı ve kurmayları yaşanan sıkıntılar sonrasında eylemleri yapanları lanetlemesi gerekirdi, kınamaları gerekirdi, sonuç?, “benim adamım ne yapsa yeridir” mantığından hareket ederek CHP yine suçluların yanında yer aldı, vatan ve millet sevdalısı CHP li insanlar yine yapılan saldırılar karşısında mahcubiyet yaşadılar.

CHP neden iktidar olamaz?.

CHP neden halkla barışık değildir?.

CHP kendilerine “biz halkçı partiyiz, halkın partisiyiz” deseler de, konuşmalar ile icraatlar tutmadığı sürede, CHP gelecek seçimlerde artık %23-25 arasında aldığı oyu da bulamayacaktır.

Halkçı partiyim diyen CHP, devlet memurları halka hizmet yaparken terör saldırısına uğruyor, halkçı parti yaşanan sıkıntıları kınaması, lanetlemesi gerekirken ya sessiz kalıyor veya halka saldıranların ayında yer alıyor, bu nasıl Halkçılık?.

Halkçı siyasetçiler, halka hizmetin gitmesine engel olunca nasıl halkçı olunuyor.

Bugün siyaset yapa zamanı olmadığı halde, CHP kurmayları halka giden hizmetleri engellemeye devam ettiği sürece, gelecek seçimlerde çok hüsrana uğrayacaktır.

Vatan sever gerçek Türk milleti sevdalısı CHP insanlarımız yapılan saldırıları asla tasvip etmediğini görüyor ve biliyoruz.

Bu millete eziyet yapayın, Su testisi Su Yolunda Kırılır, hatırlatmak isterim.

Günün Sözü: SU TESTİSİ SU YOLUNDA KIRILIR