Niksar’da önemli ve güzel bir alanın, UYUŞTURUCU İLE MÜCADELEDE  ÖNEMLİ ROL OYNAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUZ.

Ülkemizde uyuşturucu ve bağımlıkla ilgili güzel çalışmaların olduğunu biliyoruz.

Uyuşturucu ile mücadelede devletin kurumları dışında halkın yapılan çalışmalara destek vermesi gerekir.

Uyuşturucu ile mücadelenin çok farklı yöntemleri vardır mutlaka, bizlerde, uyuşturucu ile mücadelede önemli olduğuna inandığımız bir hususu yazmaya çalışacağız.

Uyuşturucu kullanan insanların bu illetten kurtulması için, devlet kurumlarına  halkın mutlaka tam destek vermesi gerektiğine inanıyorum.

Bizler uyuşturucu hiç kullanmadık, ama kullananların ne hale geldiğini gördük, yaşadık. Allah hiçbir kimseyi uyuşturucu batağına düşürmesin.

Uyuşturucu ile mücadelenin zor olduğunu biliyoruz.

Niksar’da ve bölgemizde uyuşturucu ile mücadele kapsamında çok kıymetli bir bölgemiz vardır.

Köklüce Hidro Elektrik santralı özelleşince, santral binası dışındaki sosyal tesis ve binalar Niksar Belediyesi talip oldu, bildiğim kadarı ile bu bölgeye Huzur Evi yapılmak istendi, ama bugüne kadar yapılmadı, o bölgenin Huzur Evi olması uygun değildi ama, “uyuşturucu ile mücadele köyü” olmasının uygun olacağını düşünüyorum.

Şayet; söz konusu Köklüce Hes bölgesindeki alan “Uyuşturucu ile Mücadele Köyü” olarak hizmet verdiğinde ülkemizde de örnek bir çalışma olacaktır.

Bölge şehrin dışındadır, korumaya uygun bölgedir, aynı bölgede Jandarma Komando Tabur Komutanlığının olması da ayrı bir avantajdır.

Uyuşturucu ile Mücadele Köyü kurulduğunda bu tesislerde uyuşturucu illetinden kurtulmak için insanların çalışma alanları, hobi bahçeleri, iş atölyelerinin kurularak uyuşturucuya kapılmış insanlar enerjilerini burada terleyerek vücutlarındaki kirlenmiş maddeler dışarı çıkacak, vücut kendisini yenileyerek insanlar sağlıklı hale gelecektir.

Buradan kimseye akıl vermek gibi bir derdimiz yoktur. Uyuşturucu kullanan insanların belli süre toplumdan uzak kalması, vücutlarındaki zararlı maddelerin dışarı çıkması için terlemeleri ve sonrasında duş alarak vücutlarının sağlık hale gelmesi gerektiğini biliyoruz.

Bir dönem bizler tahminen 1 yıla yakın Niksar Ayvaz Suyunun Cam Şişe tesisini çalıştırmak nasip olmuş idi, bizler bu işletmeyi çalıştırırken çalışanların içinde uyuşturucuya alışmış veya alıştırılmaya çalışılan insanlardan alarak çalışma imkanı vermiş idik, bu insanlar sabah işe başlayış, akşam mesai bitene kadar birkaç defa terlediğini, terleyerek vücuttaki zararlı maddeleri  attıklarını mesai bitiminde duş alarak vücuttaki  Zararlı maddeleri attığını bildiğimiz için, çalışma yaptığımız süre içinde bu kıymetli düşünceyi hep koruduk!.

Uyuşturucu ile mücadelede bizlerin aklı bu kadar küçük hizmetlere çalışıyor.

Bizler böyle düşünmüş olabilir ama, önemli olan devletimizin uyuşturucu ile mücadelesine katkı yapmakta bizler fikrimizi ortaya koyduk, taktir yetkililerindir tabi ki.

Köklüce köyü bölgesindeki bu sosyal tesisin atıl kalmaması için, “Uyuşturucu ile Mücadele Köyünün” yapılması şehrimizde uyuşturucuya alışan veya alıştırılmak istenen insanlar için kıymetlidir.

Uyuşturucu ile mücadele yapmak zordur, çünkü bu lanet işte büyük bir rantın olduğu söyleniyor, bu konuda geçmişte yaptığımız mücadeleden dolayı başımız çok belaya girdi, bugün kendimizi geriye çektik ama, hiç değilse satanlarla devlet kurumları mücadele ederken, bizlerde küçük bir katkı yapmaya çalışıyoruz.

Aileler uyuşturucuya alışan çocuklarından dolayı çok mağdur olduğunu biliyoruz, bu illete kapılan gençlerde arkadaş kurbanı veya çevre kurbanı olduğunu düşünüyoruz.

Bazı arkadaşlar şu paylaşımıma karşı geliyorlar; “Niksar’da Uyuşturucu İle İlgili “UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE KÖYÜ”  Kurulmalıdır” dedim, bu önemli kuruluşun kurulmasına karşı gelenler var, nedenini sormak gerekir.

Niksar’a Çocuk Sevgi Evlerine karşı gelenler oldu, bu düşünceyi bizler ortaya attığımızda ve haber yaptığımızda bize sitem edenler oldu, sonra baktık ki “başka işiniz yok mu?” diyenler personel yerleştirmede herkesden önce davranarak  tanıdıklarını işe yerleştirdiler!.

Bir şehirde yaşıyorsak, o şehrin geleceği için çalışmak gerekir, bizlerde bu güzel şehirde yaşıyor isek, bu şehre nasıl hizmet yapılacaksa katkı sağlamaya çalışıyoruz!…

Aslında yapılacak her hizmet için sağlıklı düşünmek gerekiyor, yapılacak hizmet iyi planlandığında yaşadığız şehirler anlam kazanır.

Bazı insanlar şunu düşünüyor; “ Ne yapacan cemal Abi ülkedeki uyuşturucu muptelalarinimi topluyacan. Niksarda polis bile bildiği halde yıllarca ses cikarmadida”bu düşünceyi ifade eden arkadaşlara tabiî ki söyleyecek iki sözümü olacaktır.

Bizler günü birlik yaşayan insanlar değiliz, yaşadığımız şehrin kıymetini bilerek yaşamaya çalışıyoruz.

Düşüncemizi Sosyal Medyada paylaştık, köşe yazımızı ve düşüncelerimizi çok net ifade ettik, aynı zamanda bazı yetkililere konuyu dile getirdik.

Bizler Niksar’da Komando Tabur Komutanlığının kurulması, Tabur Komutanlığı geçici olarak geldiğinde “kalıcı olmalı” dediğimizde bize kızanlar, Köklüce Tabur Komutanlığının bölgemizde ve ülkemizde başarıları ortaya çıkınca; “bu tabur iyi ki Niksar’da var, eskiden akşam olunca dışarı çıkamıyorduk” demeye başladılar.

Köklüce Tabur Komutanlığının Niksar’da konuçlandırılması, Kelkit Vadisinin güvenli kadar, Erzincan-Tokat-Amasya bölgesini kapsayan büyük bir bölgenin güvenliği bakımından hayati önem taşımaktadır.

Sonuç olarak, bazı insanlar yapılacak hizmetlere itiraz ederler, sonra yapılınca “iyi ki yapılmış” derler.

Bugün bizler Niksar’da; “Uyuşturucu ile Mücadele Köyü” kurulsun dediğimizde itiraz edenler, yarın böyle bir hizmetin kurulmasından memnun kalacaktır.

Dileğimiz şudur, kararları doğru zamanda, doğru şekilde almak gerekir. İnşallah bu düşüncemiz havada asılı kalmaz, bu işin yapılması için AK Parti ilçe başkanlığı, Niksar Belediye başkanı ve Milletvekillerimizin destek ve katkıları ile hayat bulacaktır.

Günün Sözü: UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE, BİR İNSANLIK BORCUDUR.