Allahın adaleti hiç şaşmıyor.

Dünyada ve ülkemizde yaşanan felaketler ve sıkıntılardan ders alabiliyor ise ne mutlu bize, yok ders almayıp gün geçirmeye devam ediyorsak, vah başımıza gelene.

Dünya 5 den büyük diyen babayiğitle dalga geçenle, Kedi-Köpek-Fare-Yarasa yiyenleri savunanlar, İslami yaşantı ile dalga geçenleri savunanlar, savunanlara buuz bile yapmayanlar, Allah’ın adaletinden asla kaçamazlar.

Kurunun yanında yaşın yanmaması mümkün mü?, mümkün değil tabi ki kuru odunlar gevrek olunca, yanındaki yaşın ateşin koru karşısında yanmaması mümkün değil.

Cenabı Allah’ın tüm insanlığa bir uyarısı olarak anlamak gerekir.

TV leri izlerken koca koca insanlar ipe sapa gelmeyen açıklamalar yapıyor, sosyal medyada akınca eşek kadar insanlar alakası olmayan sapıkça açıklamalarda bulunuyorlar.

Allah tüm insanlığa bir uyarı vermiş, bu uyarıdan herkes nasibine düşeni almalı ki, bundan sonra çıkacak olan musibetlerden herker zarar görmesin.

Her şey çok açık ve net iken birileri, yaşanan sıkıntıları kişilere endekslemeye çalışanlar olur ise, bu işi kimseye yaramaz, yapılan mücadeleler yine kısır çekişmelere kurban gider.

Korona Virüs üzerinden Hükümetimizin suçlanması, Cumhurbaşkanımızın suçlanmak istenmesinin kimseye faydası olmayacaktır, milletimiz yaşanan süreçleri tüm şeffaflığı ile görüyor.

Kesin olan hadis şudur. Çin devletinde Allah’ın yasak koyduğu şeyler yeniyor, Kedi, Köpek, Yarasa, Domuz, Fare vs vs.

Allah’ın yasakladığı kurallar yalnızca Müslümanlara yönelik değil ki, dünyadaki her insan, her devlet Allah’ın yasaklarına uymakla mükellef, biz Müslümanların farkı son din İslama  inanmamız.

Dünyada; Hıristiyan olmak, Yahudi olmak Allah’ın emirlerini inkar etme anlamı taşımaz, şayet Kedi, Köpek, Domuz, Fare yemek Allah tarafından yasaklanmamış olsa buna bir itirazımız olamaz,  dünya nimetlerinin tümünü insanlığa bahşeden, bağışlayan Yüce yaradan dünyadaki bütün nimetleri insanlığın emrine verirken, neden Kedi, Köpek, Fare, Domuz’u yasak etmiş?, bu hayvanların dünyada var oluşlarının mutlak bir nedeni var ama, insanların bu hayvanları yememesi gerektiğini duyurmuş.

Ayrıca kedi, Köpek, Domuz ve fare gibi hayvanların doğurganlıkları fazla olduğu halde yasaklanması çok önemlidir, yoksa Allah çok doğurganlığı olan hayvanları yasaklamaz, insanlar temel ihtiyaçlarını daha rahat karşılardı. Allah’ın hikmetleri karşısında boyun eğmek zorundayız.

O zaman işi sağa sola çarpıtmadan, Cenabı Allah’ın vermiş olduğu nimetlerin nedenlerini iyi anlamak için biz insanlara yeni bir fırsat doğmuştur.

İnsanlık sınavdan yeniden geçiyor.

Çin devletini 1.5 milyar nüfusunun olması, onların yasak olan hayvanları yemesi için bir neden olamaz, Cenabı Allah binlerce nimet yaratmış insanlığın emrine vermiş ise, sağlıklı gıdaları bulmak, üretmek ve tüketmeyi insanlar bilecektir.

Çin teknolojide dünya devletlerine üretim yapıp satış yapıyor ve ekonomisini güçlü tutuyorsa, kendi ülkesindeki 1.5 milyar insanın sağlıklı beslenmesi için de çalışmalar yapmalı, Allah’ın yasakladığı hayvanları yemekten vazgeçmelidir, aksi taktirde bugün Konrona 19 belasından dolay dünya insanlığı tehlikeye girer, yarın Korona 29 virüsü çıkar birde bakmışsınız ki Çin devleti diye bir devlet yer yüzünden silinmiş olur, bunlar dünyada var olan olaylardır.

Korona Virüsün çıkış yeri Çin devletidir, herkesin bildiği gibi Çin’in Wuhan şehrinde meydana gelen olay artık bütün dünyayı bir felaket olarak sarmıştır.

Çin’in Wuhan şehrinde meydana gelen bu salgın hastalığın  nedeni yasak olan hayvanların yenmesinden meydana geldiği, şehrin çok temiz şartlarda olmadığı bilinmektedir, Enfeksiyon pek çok bakımdan mevsimsel gripten ayırt edilemez. Birçok çeşidi vardır.  Yabani ve tarım hayvanlarında (kedi, köpek, yarasa gibi) hastalık yapabilen bir virüs topluluğudur.

Hani sorgulamak haddimize düşme ama, cenabı Allah neden Çin’i cezalandırmıyor da, dünyadaki bütün milletleri ve devletleri cezalandırıyor?, sorunun cevabı vermek çok olmasa gerek.

Çin dünya ekonomisine yön veren ülke olarak insanlar tarafından ortaya atılınca vahşi emperyalist ülkeler ve Kapitalizim vahşiliği daha fazla para kazanma uğruna Çin’in yaşam şekline ve gelecekteki tehlikesi dikkate alınmadan dünyadaki bütün teknoloji gelişmelerini ve üretimlerini Çin de yaptırmaya başladılar, çünkü Çin’de iş gücü fazla, üretilen malzemeler daha ucuza üretilip, yine Kapitalizmin vahşi çarkları içinde daha yüksek karlar elde edilme isteği, dünyayı bir felaketin eşiğine sürüklemiştir.

Allah’ın vermiş olduğu nimetlerin neden ve niçin verildiğine bakılmaksızın, devletler insanlarını Vahşi kapitalist siste içinde daha çok ezerek daha çok para kazanma hırsı, bugün gelinen sonun başlangıcıdır.

Çin devleti Allah’ın koyduğu ve yasakladığı her insanlık dışı hareketi yapmaktadır.

Yasaklanan Hayvanların yenmesinde ısrar etmeleri, dünyaya teknoloji satarken, insanlarının sağlıklı gıda tüketmesi için yeterli çalışma yapmaması, kendi egemenliğinde yaşayan milletleri insanlık dışı işkenceler yaparak, her gün on binlerce insana işkence yaparken, işkence altında inim inim inleyen insanların sesini duymayan dünya milletleri ve Müslüman ülkeler, Çin’in yaptığı bütün insanlık dışı olaylara sessiz kalınca insanları yaratan Cenabı Allah bütün dünya milletlerine bir mesaj verdi; EY İNSAN OĞLU NEREYE KOŞUYORSUNUZ, BENİM YASAK KOYDUĞUM HER ŞEYİ ÇİN DEVLETİ MEŞRU GİBİ KULLANIYOR HAREKET EDİYOR, SİZ İNSANLAR VE MÜSLÜMANLAR ÇİN DEVLETİNİ YANLIŞLARINA GÖZ YUMARAK DÜNYA NİMETLERİNDEN FAYDALANMAK İSTİYORSUNUZ, İNSANLARA YAPILAN ÇİN İŞKENCESİNİ GÖRDÜĞÜNÜZ HALDE NEDEN SESSİZ KALIYORSUNUZ?, NEDEN ÇİN İHANETLERİ KARŞISINDA SUSKUNSUNUZ?” mesajı halen alınmadı ise, bundan sonrası artık Allah’ın adaletine yeniden kalacaktır.

Dünya insanlığı ne zamanki Çin devletini insanlığa yaptığı zalimliğe ne zaman karşı gelinirse, ne zaman Çin zalimliği karşısında Çin ile ilişkiler kesilirse, kim ki mazlum insanların çığlığına kulak verip mazlumların yanında durur ise, Allah’ın adaleti o milletlerin yanında olacaktır.

Yılanla yatan, ölümle kalkar.

Günün Sözü: ALLAH’IN İNSANLIĞA OLAN SON UYARISIDIR, UYANIN ARTIK.