Tokat Valimiz sayın Ozan Balcı Pazartesi günü Niksar’a gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu.

Tokat Valimiz sayın Ozan Balcı Pazartesi günü Niksar’da bir diz ziyaretlerde bulundu, ilk ziyaretlerini Niksar belediye başkanlığına yaptı, daha sonra Niksar’a ekonomik katkılar sağlayan el sanatları atölyelerini gezerek işletme yetkililerinden bilgiler aldı.

Vali bey üreten insanları çok seviyor, yatırımcıların ayaklarına kadar giderek yatırımcıları teşvik ediyor ve her konuşmasında ve sohbetinde; arkadaşlar üretmek zorundayız, üretmeyen toplumlar ayakta kalamazlar” diyerek üretim yapan sanayiciler,  küçük işletmeleri sürekli ziyaret ederek devletin imkanlarını onlara sunmaya çalışıyor.

Gerçekten de ülke olarak üretmek zorundayız, bölge olarak üretmek mecburiyetindeyiz.

Vali bey kısa Niksar ziyaretinde hep üreten işyerlerini ziyaret etti, Niksar Çinisi atölyesini ziyaret ederek, işletme yetkilisi Tülay Atila ablamızdan çalışmalar hakkında bilgiler aldı, Tülay abla yaptığı çalışmaları anlattı, karşılıklı sohbet sonrasında Vali bey; “sizleri kutluyorum başarılar diliyorum memleketimizde iş yapıp yurt dışına ürettiklerini satan insan başımızın tacıdır, sizleri her zaman desteklemeye hazırız, sizler yeter ki üretim yapın” diyerek Valilik olarak yapılan çalışmaları her zaman destekleyeceklerini ifade etti.

Vali bey sohbet içerisinde her hangi bir kurum ile ilgili bir konu açıldığında anında konuya müdahale yapıyor ilgili kişi veya kurumla anında irtibata geçerek çözümlerin üretilmesini sağlıyor.

Vali beyin Niksar ziyareti Sokak atölyelerini ziyaret ederek devam etti, 10 yıl önce kurulan sokak atölyelerinde hizmet veren bayanlarımızı ziyaret eden Vali bey yapılan çalışmalar hakkında ilgili arkadaşlardan bilgiler aldı, Vali bey; “arkadaşlar başarılar dilerim, Tokat valisi olarak sizlerin yanında olduğumuzu bilmenizi isterim, sizler üretim yapıyorsunuz, bizler için çok kıymetli insanlarsınız, bizler ülke olarak, tokat olarak üretmek zorundayız, hatta mecburiyetindeyiz, üreten insanlar bizler için en kıymetli inandır, başarılar dilerim” diyerek 5 işletme yetkilisi ile sohbet yaparak bilgiler aldı.

Vali bey daha sonra Niksar’da çeşitli Erişte üretimi yapan işle Özlem Köknar’ı işyerine giderek ziyarette bulundu, ziyarette işletme yetkililerinden bilgiler aldı.

www.eriştemarket.com adlı işyerine giderek işletme sahibi Özlem Köknardan bilgi alan Valimiz işletme sahibi Özlem Köknardan detaylı bilgiler aldıktan sonra; “arkadaşlar kadın istihdamına yönelik olarak bizler tam destek veriyoruz, hem OKA hem de Kırsal kalkınma kapsamında ciddi desteklerimiz ar, Tokat olarak üretmek zorundayız ve üretenlerin her zaman yanındayız, ilk defa böyle güzel bir çalışmayı ziyaret ettim çok memnun kaldığımı ifade etmek isterim, bayanlarımızın  çok çalışkan olduğunu gördüm, inşallah bu azimli ve kararlı çalışmalarınız erkeklerimizde örnek teşkil eder, başarılar dilerim” dedi, çalışmalar hakkında detaylı bilgiler aldıktan sonra üretimi yapılan 50 çeşit üründen birkaç tane  alarak  ödemesini yaptı, üreticilere başarılar dileyerek, işletmeden ayrıldı.

Ramazan ayının güzel bir gününde insanların üretim yaparak hayatlarını geçirdiklerini görünce bizlerde mutlu olduk.

Niksar’da çok kıymetli müteşebbisler bulunmaktadır, özellikle bayanların dahil olduğu işletmelerin daha başarılı olduğu dikkat çekiyor.

ÜRETMEK, ÜRETMEK VE YİNE ÜRETMEK düşüncesinin hakim olması için insanlarımızın üretmek zorunda kaldığımızı şu değerli sözlerle süslemek isterim.

Bir Milletin tam bağımsızlığı, ancak mali bağımsızlık ile mümkündür. bir devletin maliyesi bağımsızlıktan yoksun olunca, o devletin bütün hayat ışıklarında bağımsızlık felç olur”, ülkenin bağımsızlığı üretimden geçmektedir.

Bayanlarımız çalışıyor, Bahar aylarının gelmesi ile birlikte Niksar ve köylerinde olan bir avuç insanımız üretmeye çalışıyor; “Çalışmadan, yorulmadan, üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar, önce haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonrada istiklal ve istikballerini kaybederler”, ne kadar anlamlı sözler değil mi?.

Bizlerin tek bir şeye ihtiyacı  var, çalışkan olmak…

Bakınız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ne diyor; “Hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar”, Türkler bugüne kadar bu sloganla hayatlarını devam ettirmişlerdir, hiç dinlenmemek için yola çıkarsan, gelecekte rahat edersin.

Üretimin ne kadar kıymetli olduğunu şu sözler daha anlamlı kılıyor; “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır”.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk üretimin ne kadar kıymetli olduğunu şu sözleri ile ifade etmiştir: “Küçük hanımlar, küçük beyler!, Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, birer mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa boğacak sizsiniz.

Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz.” diyerek üretimin önemini ortaya koyuştur.

ÜRETMEK MECBURUZ;

“Çalışmadan, yorulmadan ve üretmeden, rahat yaşamak isteyen toplumlar; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini daha sonra da istiklal ve istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.” Mustafa Kemal Atatürk

Vali beyin ziyaretinde bizler bu düşüncelerin hakim olduğunu gördük, ziyaretin amacı hem çeşitli kurumları tanımak, aynı zamanda halkı ve yetkilileri, ilgilileri üretmeye teşvik olduğunu gördük.

Vali bey her işletme yetkilisine; “arkadaşlar siz üretin, biz devlet olarak her zaman sizlerin yanındayız, devletin bütün imkanlarını üretime yönelik olarak kullanmak istiyoruz, her yatırım kıymetlidir ama üretim yapılan  şehirler değerlidir, üretim yapan insanlar ülkesini en çok seven insanlardır, üretmeyen toplumların yaşaması mümkün olmayacağına göre üretim yapan insanlara kapımız her zaman açıktır” sözleri, ziyareti daha anlamlı kılmıştır.

Günün Sözü: Hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar.