YILAN HİKAYESİNE DÖNEN, TOKAT ORDU YOLU BİR FARKLA İHALESİ YAPILIYOR.

TOKAT-NİKSAR ARASINDAKİ DUBLE YOL ÇALIŞMALARI KABLUMBAĞ MESALİ YAPIMI DEVAM EDERKEN, 2. VE 3. ETAP OLAN NİKSAR-AKKUŞ VE AKKUŞ-ÜNYE ARASINDAKİ YOL DUBLE YOL DEĞİL, İYİLEŞTİRİLMİŞ YOL OLARAK 30 EYLÜL 2022 TARİHİNDE YAPILACAKTIR.

KAMU OYUNDA BAZI İNSANLAR; “TOKAT-ORDU YOLU İPTAL OLMUŞ YAPILMAYACAKMIŞ” SÖZLERİ ÜZERİNE YEŞİL NİKSAR GAZETESİ VE YÖRENİN SESİ CANİK GAZETELERİ  SAHİBİ CEMALETTİN BİLGİN YAPTIĞI ARAŞTIRMADA, 30 EYLÜL TARİHİNDE; ÜNYE-AKKUŞ ARASINDA BULUNAN 61 KİLOMETRELİK ALAN İÇİN İHALE YAPILACAĞI, YAPILAN İHALENİN İYİLEŞTİRİLMİŞ YOL, 3 ŞERİTLİ YANLARDA EMNİYET ŞERİDİNİN OLDUĞU, AMASYA SINIRINDAN SAMSUN LADİK  BÖLGESİNDE YAPILAN YOL ÖZELLİKLERİNDE  OLACAKTIR.

YAĞMURLU-NİKSAR ARASINDAKİ YOL ÇALIŞMALARINDA 5 KAMYON VE BİR İKİ İŞ MAKİNASI İLE YOLUN DEVAM ETMESİ, YOL YAPIMI İÇİN EN VERİMLİ AYLARDA YİNE KAMBUMBAĞ YÜRÜYÜŞÜ ŞEKLİNDE YOL ÇALIŞMALARININ DEVAM ETMESİ DÜŞÜNDÜRÜCÜDÜR.

TOKAT-ORDU YOLU “DUBLE YOL OLACAK” ŞEKLİNDEKİ AÇIKLAMALAR YAPILMIŞ OLSA DA 10 SENE ÖNCE ESKİ BAYNDIRLIK BAKANI BİNALİ YILDIRIM’IN DÜŞÜNCESİ 10 SENE SONRA TEKRARDAN GÜNDEM OLUP HAYATA GEÇİRİLECEK OLMASI DA DÜŞÜNDÜRÜCÜDÜR!!!!!

YEŞİL NİKSAR GAZETESİ VE

YÖRENİN SESİ CANİK GAZETELERİ