Üniversite Gençliği İle İletişim Söyleşisi ve Duygusal Anlar!

Söyleşide Duygusal anlar yaşandı.

Söyleşide Duygusal anlar yaşandı.

TOGÜ “Gençlerle İletişim” Söyleşisi Gerçekleşti.

TOGÜ tarafından Eğitimci Yazar Alişan KAPAKLIKAYA’nın konuk olduğu “Gençlerle İletişim” söyleşisi gerçekleştirildi.

15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonunda gerçekleşen konferansa Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ, Üniversite dekanları, Akademik ve İdari personeller ile öğrenciler katıldı.

Rektör Prof. Dr. Fatih YILMAZ yapmış olduğu konuşmada; “Üniversitemizin misyonu doğrultusunda öğrencilerimizin, farklı alanlarda uzman ve tanınmış konuklarla buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Öğrencilerin önemli konularda Üniversitede buluşturulduğunu ifade ederek “bu etkinliklerin amacının öğrencilerimize farklı bakış açıları kazandırmaktır” dedi.

Eğitimde, iletişim köprüsünün önemli olduğunu söyleyen Rektör, gençlerin  düşüncelerini anlamanın, onlarla sağlıklı bir diyalog kurmanın ve onlara ilham veren bir yol gösterici olmanın,  öğrencilerin sadece akademik başarılarına değil, aynı zamanda kişisel gelişimlerine de olumlu katkılar sunduğunu ifade etti. Bu anlamda, Alişan KAPAKLIKAYA’nın deneyimleri ve bilgilerinin, öğrencilere yol gösterip ilham sağlayacağına inandığını belirten Rektör Yılmaz söyleşinin, öğrenciler için düşündürücü ve bilgilendirici olmasını dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

Akabinde Eğitimci Yazar Alişan KAPAKLIKAYA tarafından “Gençlerle İletişim” söyleşisi gerçekleştirildi. KAPAKLIKAYA, kendi yaşamından ve deneyimlerinden örneklere de yer vererek iletişim konusunda açıklayıcı bilgileri dinleyicilerle paylaştı.

Program, plaket takdimi ile son buldu.

Söyleşiden sonra öğrencilerle yapılan sohbette, öğrenciler şu kanaatin oluştuğu görüldü; “bu ve benzeri söyleşilerin önemli olduğunu ifade etmek isteriz, bundan sonra söyleşilerin devam etmesini bekliyoruz” dediler.