ÜLKE BATTI DİYENLER, BOL KESEDEN VAADLERDE BULUNUYOR, HERKESE BOL KESEDEN PARA VERECEĞİNİ VAAD EDİYOR!.

PEKİ SORUYORUZ; ÜLKE BATTI İSE, YANİ TÜRKİYE BATTI İSE, HANGİ KAYNAK İLE İKTİDARA GELDİĞİNİZDE HER ÇALIŞANA, HER KESİME BOL KESEDEN PARA VERECEKSİNİZ?, VAADLERİNİZ GERÇEKLEŞECEKTİR?.

İKTİDARA GELDİĞİNDE BOL KESEDEN PARA VERECEK OLAN MUHALEFETE SORUYORUZ, HANGİ KAYNAKTAN ÖDEME YAPACAKSINIZ?.

HALKIN İÇİNDE ŞU SÖZLER KONUŞULUR; “ANAMIN ADI DÖNDÜ BENDE DÖNDÜM” DENİRMİŞ!.

Ülke gerçekleri görmeyen ve bilmeyenler Türkiye Cumhuriyeti devletini yönetemez.

Bol vaatler bazı insanların iştahını kabartır ama, Türk seçmeni sandık başına giderken ülke gerçeklerini dikkate alarak sandıkta oy verir.

Halen birileri “ülke battı” derken yaptıkları vaadleri ne ile verecekler?, vaadlerini gerçekleştirecek devlet imkanları var ise o zaman “devlet batmadı” battı diyenler yalan konuşuyor!

Dün; “Patates, Soğan pahalandı, vatandaş alıp mutfağa götüremiyor” diyerek Tencere ve tavalara vuranlar, bugün ülkemizde AK Parti iktidarı üreticinin elinde kalan Patates ve Soğanını alarak geçim derdi olan alanlara bedava dağıtıyor.

Peki iktidar; Patates ve Soğanları üreticiden alıp, üreticiyi desteklerken, tüketiciye katkı sağlarken, dün patates ve Soğan üzerinden “iktidarı yıkmaya çalışanlar” bugün iki kelimelik “teşekkürü neden etmezler?

Patates soğan fiyatları 30-40 kuruşa düşmüş. Kilo fiyati 4-5 liraya çıktığında ekonomi bozuk, tarım bitti diyenlere soruyorum şimdi ekonomi ve tarım düzeldi mi?

Geçmişte ABD ve AB ülkelerinin kendi halkına yaptığı sağlık hizmetlerini abartarak, gündeme getiren “Türkiye iyi yönetilemiyor” diyerek feryat edenler, bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti halkına bedava Sağlık hizmeti veriyor, yetmedi Corona virüsü testini ücretsiz yapıyor, yetmedi ABD ve AB ülkeleri halkından ücret alırken, Hükümet aşıdan ücret almıyor!, halka yapılan bu yapılan önemli katkıdan dolayı Hükümet bir teşekkürü hak etmiyor mu?

Tamam dünyanın en zengin ülkesi değiliz ama, vatandaşını hastanede rehin tutan, senet imzalatan bir devlet değiliz artık, ara sıra Bardağın dolu tarafına da bakın arada..

Türkiye Cumhuriyeti Devleti gerçekten çok güçlü bir devlet olmuştur, bu güçlü yapıya rağmen ne yazık ki ülkemizde doğmuş, büyümüz belli makamlara gelenler arasında nankörler bir hayli fazla.

Kendi ülkemizin değerleri yok sayanlar, yapılanları görmezden gelenler, Batının Kan emici ve Vampir yapısını görmezden gelenler, batının  kirli yüzünü nedense bir türlü ortaya koyamamaktadır.

ÇAĞDAŞ , İLERİCİ BATIDAN BİR KARE.

Kardinalin önünde uzanıp, Bereket bekleyen kadınlar.

Freud der ki;  Kadın sadece erkeğin isteklerini yerine getirmeye yarar.

Rahip Tomas Lakvini;  Kadın doğada yanlış dünyaya gelmiş

bir yaratıktır.

Shovinhaver;  Kadın saçı uzun aklı kısa bir hayvandır.

Yahudiler tahrif edilmiş Tevratta der ki; “Beni kadın olarak yaratmayan tanrıya şükran duyarım”

BİR DE İSLAM DİNİNİNE BAKALIM ;

Ve hanımlarınızla güzel bir şekilde geçinin ( Nisa 19)

Erkeklerin kadınlar üzerindeki hakları gibi, kadınların da erkekler üzerinde hakları vardır. ( Bakara 228)

Kadınlar hakkında iyi tavsiyede bulunun ( Hadis)

Cennet anaların ayağı altındadır ( Hadis). İşte bu değerleri bile görmezden gelenler, sürekli b

Tının çirkin tarafını görmezden gelir, ülkemizde darbeler yaparlar, yedikleri ekmeğe nankörlük yaparlar.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti çok şükür batmadı, batmayacaktır da, 21. Yüzyıla Türk milleti damga vuracak, ama ülkemiz aleyhinde konuşanlar yine utanmadan yüzsüzce hayatlarını sürdüreceklerdir.

Ülkemizde tabi ki ekonomik sıkıntılar vardır, dünyayı yakarak elde etmeye çalışanlar, bizi yanan fırının dışında tutmuyorlar, hatta yanan fırının tam ortasına çekiyorlar! Ki; Türkiye batarsa; “Suriye’yi, Irak’ı, Libya’yı, Kıbrıs’ı, Ukranya’yı, Afganistan’ı, Pakistan’ı ve İran’ı  rahatlıkla tam işgal etmiş olacaklar.

Türkiye artık güçlü ülkedir, güçlü ülke olması için AK Parti iktidarı ve onun lideri sayın Recep Tayyip Erdoğan gece gündür çalışmaktadır, iktidara en güçlü desteği MHP lideri sayın Devlet Bahçeli vermektedir.

MHP lideri sayın Devlet Bahçeli, hiçbir siyasi menfaat gözetmeksizin tam olarak iktidara destek vermektedir, hatta çoğu “AK Partiliyim” diyen menfaat pereslerin yaptıkları kötülükleri bir tarafa bırakım; “ülkem her  türlü siyasi menfaatin üzerindedir” diyerek en kritik dönemlerde iktidara güç katmaktadır.

Ülkemizde büyük hizmetler yapılıyor, güçlü hamleler sonucu çok kıymetli hizmetler ülkemizin geleceğine ışık tutuyor.

Ülkemiz yönetimine hizmet eden bir avuç inanmış insanın sayesinde Türkiye Cumhuriyeti devleti emin adımlarla yoluna devam ediyor.

O  zaman şu güzel düşüncelerle nokta koyalım; “İman etmedikçe cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olmazsınız.”

Cenab-ı Allah bizleri birbirine muhabbet duyan, inanan, güvenen, birbirini seven, sayan, anlayan, koruyan kullarından eylesin. Yolundan ayırmasın, bizleri şaşırtmasın. AMİN.

Günün Sözü; Ne mutlu eğri zamanda doğru yerde durabilene.

Pir Sultan Abdal