Bazı gerçekleri arada bir ortaya koymak, tarihe not düşmek gerekir!

Size bir hatırlata yapmak isterim; “GEL BAKALIM MUHARREM!..” sözü size bir şey hatırlatıyormu?

Mutlaka hatırlayanlar vardır.

CHP genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu, son yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP adaylığı için çeşitl arayışlara girmiş, en sonunda sayın Muharrem İnce Kılıdaroğlu ile görüşerek; “ya siz aday olun veya ben aday olmak istiyorum” sözleri üzerine Kılıçdaroğlu mecburen Cumhurbaşkanı  adayı olarak sayın Muharrem İncenin adaylığını kabul etmiş ve CHP aday açıklamasını sayın Kemal Kılıçdaoğlu bir salonda gerçekleştirmiş, sayın Muharrem İncenin ismini sayın Kılıçdaroğlu açıklarken; “GEL MUHARREM” dite hitap etmiştir.

CHP genel başkanının “GEL MUHARREM”  demesi nezakete uygun değil tabi ki ama, kişilerin tercihidir.

Peki; AK Parti Genel Başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı adayını açıklarken nasıl hitap etti?.

AK Parti Genel Başkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı adayını açıklarken; “Cumhurbaşkanı adayımız değerli kardeşim Abdullah Gül, buyurun” dedi!….

Aslında bu iki örnek ülkemiz insanları bakından önemlidir.

AK Parti Genel Başkanı sayın Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayını nasıl açıkladı ve seçimlerde nasıl sahip çıktığını hep birlikte gördük, çok samimi dostlukları olmasına rağmen, bir lidere yakışan bir şekilde adayını açıkladı.

Peki CHP genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu’nun hitap şekli bir lidere yakışıyor mu?, yakışmadığını kendi seçmenleri de ifade ediyor.

Peki sayın Abdullah Gül kendisine karşı yapılan nazik davete ve Cumhurbaşkanı seçilmesinde en etkili olan sayın Recep Tayyip Erdoğan’a karşı nasıl bir tavır sergiliyor? Ona bakalım!.

Dünya devletlerinin ve liderlerinin gözlerinin İstanbul’da yapılan “İNSANLIK GIDA KRİZİNİN” çözülmesi için yapılan toplantıya ev sahipliğini sayın Cumhurbaşkanımız yaptı, ve savaşan Rusya ile Ukrayna’yı bir araya getirerek, Dünya insanlığına hizmet yaptı, başta BM ler genel sekreteri olmak üzere devletlerin en yetkili insanları sayın Cumhurbaşkanımıza yaptığı kıymetli hizmetten dolayı teşekkür ederken, sayın Abdullah Gül konu hakkında sosyal medyadan yazdığı yazıda nasıl hitap ettiğine bakalım.

Eski Cumhurbaşkanı sayın Abdullah Gül’ün açıklaması; “Dünyanın en acil sorunlarından olan “açlıkla mücadele ve gıda güvenliği” konularına katkı sağlayacak Tahıl Anlaşması’nın Türkiye’de gerçekleşmesi insanlığa büyük bir hizmet olmuştur. Emeği geçen herkesi tebrik ederim.” dedi. Bu açıklamada nezaketsizlik yok tabiki ama, “VEFASIZLIK” çok.

Başta BM genel sekreteri sayın Cumhurbaşkanımıza yaptığı çalışmadan dolayı özellikle Cumhurbaşkanımızın ismini söylemesi ülkemiz açısından çok kıymetlidir.

Burada şu soruyu soralım.

Herkes gerçek anlamda devlet adamı olamaz, ülkesini düşünen insanda olamaz!.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı başta ABD olmak üzere bazı AB ülkeleri Rusya ile Ukrayna’nın savaşması için her desteği verirken, Dünyadaki milletlerin GIDA sıkıntısı çekmesini isterken, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı sayın  Recep Tayyip Erdoğan hem Rusya-Ukrayna savaşının son bulması için, aynı zamanda Dünyada insanlar Gıda sıkıntısı çekmemesi için yoğun gayret sarf ederken, eski Cumhurbaşkanının sıradan bir mesaj yayınlaması manidardır!…

3 siyasi liderin bir konudaki düşüncelerini ortaya koymaya çalıştık ve devem ediyoruz.

Peki, CHP Cumhurbaşkanı adayı sayın Muharrem İnce seçimleri kazanamadı ama CHP de hizmet etmeye devam etti, CHP Yalova delegesi olarak, Parti kongresinde seçimde delege olarak oy vermeye salona gitti ve çok üzücü bir manzara ile karşılaştı!…

CHP nin Cumhurbaşkanı adayı ve delegesi olarak salondaki Tuvaletin kapsının yanında sandalyeye oturması sağlandı!….

Peki; AK Parti Cumhurbaşkanı adayı ve Cumhurbaşkanı seçilen ve daha sonra emekli olan sayın Abdullah Gül şimdi nerede oturuyor?, Cumhurbaşkanlığının makam aracını kullanıyor ve devletin çok güzel köşkünde yaşıyor, kendisine saygıda kusur ediliyor mu? Tabi ki hayır!…

Liderlik başka bir şey!.

Herkes lider olamaz.

Her insan siyasi parti genel başkanı olabilir,

Her insan siyaset yapabilir, ama

Her insan gerçek anlamda devlet adamı olamaz!…

Saygı ve sevgi çok önemlidir.

CHP nin Cumhurbaşkanı adayı salondaki Tuvalet kapısının yanında yer  ayrılmış, üzücü bir durum ortaya çıkmış.

AK Partinin Cumhurbaşkanı adayı olan insan Köşkte hayatını sürdürüyor.

Peki bu yaşanan süreçteki son gelişmeler nedir?

CHP Cumhurbaşkanı adayı ve genel başkan adayı, CHP delegesi sayın Muharrem İnce, CHP nin iktidar olması için yaptığı mücadele ve çalışmalar bir kalemde silinerek CHP den dışlanmış.

AK Partinin adayı, Cumhurbaşkanlığı yapmış ve daha sonra Partisinden ayrılarak başka partilere Yelken açmış, AK Partinin ve sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yıpranması için mücadele ediyor!.

Siyasette VEFA varmıdır?

Yoksa da olmalı!

Siyasette yol arkadaşları ölüm olmadığı taktirde, saygı ve sevginin yok olmaması gerekir.

Siz karşınızdaki insanlara saygı ve sevginizi göstermez iseniz, asla devlet adamı olamazsınız!…

Yaşanan süreçlerde sayın Cumhurbaşkanımız ülkelerin savaşmaması için yaptığı mücadele. Ülkemizde ve dünyada terör olaylarının bitmesi için yaptığı çalışmalar ve mücadele Türkiye Cumhuriyeti devletinin hanesine Altın harflerle yazılacaktır, Türk milletinin ne kadar asil ve güçlü millet olduğunun tescil edilmesine katkı sağlayacaktır.

İnsanlık şunu göstermiş; bir siyasi kişi ve Cumhurbaşkanı adayı, salondaki Tuvaletin kapısında oturması istenmiş!. Bir diğeri devletin yan milletin en güzel imkanlarını ve makamlarında yaşamaya devam ediyor.

NOKTA!!!!

Günün Sözü; Fikri fikrinizle uyuşmayan insanlarla fazla meşgul olmayınız. Fikirdeki ayrılık kolay giderilmez.