TOKAT’TA KÖY VE MAHALLE MUHTARLARI İLE TOPLANTI

Medikal Park Hastanesi yetkilisi

Medikal Park Hastanesi yetkilisi DR. Bilal Durmaz Tokat merkez de Köy ve Mahalle Muhtarları ile bir “Çalışma toplantı” gerçekleştirdi.

Tokat merkezde Has Döner işletmesi salonunda gerçekleşen toplantıya Medikal Park Hastanesi yetkilisi Dr. Bilal Durmaz’ın davetlisi olarak toplantıya katılan Köy ve Mahalle Muhtarları, CHP Tokat İl başkan yardımcısı Güner Katran, köy ve mahalle muhtarları dernek başkanları Mustafa Görkem, Mustafa Al, 15 Temmuz  Dernek başkanı Mustafa Çarklı basın mensupları ve bazı STK yetkilisi katıldı.

Tokat merkez Has Döner salonunda yapılan toplantıya katılan CHP il başkan yardımcısı Güner Katran konuşmak  üzere mikrofona davet  edildi, Katran konuşmasında Hükümeti eleştirdi, toplantıya katılacak olan Muhtarlardan ve STK temsilcilerinden partisine destek istedi ve Hükümet olduklarında “Muhtar maaşlarının 4 bin TL” yapacaklarını dile getirdi.

CHP il başkan yardımcısının gerçekleşen davette konuşma yapması ve Hükümeti eleştiren sözler karşısında davete katılan muhtarlar arasında; bizi Dr. Bilal bey davet etti, ama konuşmacı olarak CHP il başkanı  ortaya çıktı, bu toplantının amacı CHP propagandası mı?, neden böyle bir hata yapıldı anlam veremedik” diyerek tepki verdiler, toplantıya katılan davetlilere yemek ikramı yapıldı, yemekten sonra Medikal Park Hastanesi  yetkilisi Dr. Bilal Durmaz mikrofona davet edildi, Durmaz misafirlere “hoş geldiniz” dedikten sonra konuşmasında şunları dile getirdi; kıymetli muhtarlarımız ve misafirlerimiz davetimize teşriflerinizden dolayı teşekkür ediyorum, biliyorsunuz meslek hayatımda 40 yılı geçkin zaman içinde sizlere sağlık alanında hizmet veriyorum, zaman zaman siyaset yaptım, bugüne kadar iş insanı olarak yaptığım hizmetlere, siyaset alanında hizmet yapmaya gayret edeceğim, ülkemiz iyi yönetilmiyor, yaşadığımız sıkıntıları hep birlikte yaşıyoruz, artık konuşma zamanı gelmiştir, bugünkü yapmak istediğim  konuşma siyasi konuşma olacaktır, sürekli kararların değiştiği bir ülkede artık bizlerde siyaset yapma zamanının geldiğini düşünerek duygu ve düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim” diyerek duygu ve düşüncelerini dile getiren konuşma yaptı.

Dr. Bilal Durmaz son olarak şunları dile getirdi; Türkiye son yıllarda refah ülkesi olmaktan çıktı, kıtlık ülkesi olmaya başladı, rahmetli babam bana derdi ki “oğlum Cennet Tokat’ın ya altında ya üstünde” diyerek konuşurdu, o zaman Cennet burada ise neden Tokat’a sıkıntılar yaşıyoruz? Nedenini söyleyeyim, biz aslında fakirliği ve yoksulluğu tercih ettik, yani fakirlik ve yoksulluk kader değildir bir tercihtir” diyerek düşüncelerini dile getirdi, Hükümetin yaptığı çalışmaları eleştirdi konuşmasına devam etti, daha sonra davete katılanlara teşekkür ederek soru sormak isteyenler mikrofon verildi, bir gazeteci; “Bilal bey siz bu konuşmanızla Milletvekili adayı olduğunuzu mu ifade etmek istediğiniz?  sözlerinizden bunu anlıyoruz” demesi üzerine Durmaz; hayır şu an bunu düşünmedim” dedi başka soru soran olmadı toplantı sona erdi, Dr. Bilal Durmaz davete katılanlara kapıya kadar eşlik ederek oradan uğurladı.