TOKAT’TA DAĞ TAŞ ÇATLAYACAK 10 DERECE ARTACAK

Bayram tatilini değerlendiren vatandaşlar

Bayram tatilini değerlendiren vatandaşlar sıcak havadan kaçmak için serin sulara koşarken, Meteoroloji’den yeni hava durumu tahminleri açıklandı.

20 Haziran hava durumu raporuna göre, ülke genelinde sıcak hava dalgasının etkisini artıracağı bildirildi. Sıcaklıkların 45 dereceye ulaşması ve gölgede bile rekor seviyelere çıkması bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARI REKOR KIRACAK

Hava sıcaklıkları artmaya devam ediyor. Bayram boyunca birkaç derece daha düşük seyreden sıcaklıklar, bugünden itibaren yeniden artış gösterecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son tahminlerine göre, sıcaklıklar mevsim normallerinin 5 ila 10 derece üzerinde seyredecek. Özellikle Ege, Orta Karadeniz, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde sıcaklıkların 40 derecenin üzerine çıkması bekleniyor. Uzmanlar, vatandaşları sıcak hava konusunda uyarıyor. İşte 20 Haziran hava durumu tahminleri ve detaylar…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son tahminlerine göre; ülkemizin batı, kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Van’ın doğu ilçeleri, Doğu Akdeniz’in Toroslar kesimi ile Uşak, Denizli ve Burdur çevrelerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer bölgelerin ise az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.