TOKATLILAR İÇİN YHT DEMEK CEPTEN 775 TL DEMEK

Türkiye’de ulaşım sektöründe önemli bir yer tutan Yüksek Hızlı Tren (YHT) bilet fiyatlarında ciddi artışlar yaşandı. Sivas- Ankara YHT 475 TL oldu. Tokat’tan Sivas’a giderek YHT kullanmak isteyen bir vatandaş cebinden çıkacak ücret Otobüs bileti de göz önünde bulundurulursa 775 TL demek oluyor.

Türkiye'de ulaşım sektöründe önemli

Özellikle Konya- Ankara ve Konya-İstanbul YHT hatları, vatandaşların en çok tercih ettiği güzergâhlardan bazıları olarak biliniyor. Yapılan son zamla birlikte, bu hatlardaki bilet fiyatlarında dikkat çekici bir yükseliş görüldü.

Yeni fiyatlar nasıl?

Yapılan açıklamalara göre, Ankara-İstanbul YHT bilet fiyatı 215 TL’den 430 TL’ye, Ankara-Konya arası ise yüzde 37’lik bir artışla 200 TL’ye yükseltildi. Benzer şekilde, Ankara-Eskişehir hattında yüzde 65 zamla bilet fiyatı 225 TL’ye, Ankara-Sivas hattında ise yüzde 50 artışla 475 TL’ye çıkarıldı. İzmit-Konya hattı için de yüzde 58’lik bir zam yapılarak bilet fiyatı 600 TL oldu. Ayrıca, öğrencilere yönelik Ankara-İstanbul hattı bilet fiyatı 274.55 TL’den 365.5 TL’ye yükseltildi.

 

YHT bilet fiyatlarındaki bu artış, hem yolcuların bütçesini etkileyecek hem de ulaşım tercihlerinde önemli değişikliklere yol açabileceği konuşuluyor.