TOKATLILAR İÇİN GÜZEL HABER; YARI FİYATINA İNDİ; KAMPANYA TAM 14 GÜN SÜRECEK

Türkiye’de market fiyatlarını yakından takip eden vatandaşlara müjdeli haber verildi. En çok tüketilen ürünlerden birisi olan süt, zincir markette yarı fiyatına satılacak. Kampanyanın tam 14 gün geçerli olduğu açıklandı.

Türkiye'de market fiyatlarını yakından

Türkiye ve dünya genelinde enflasyon tırmanmaya devam ediyor. Alım gücü düştüğü için birçok ülke maaşlara ek zamlar yapmaya başladı. Türkiye’de durum kritik. Vatandaş market alışverişi yaparken bile büyük zorluklar yaşıyor. Zincir market bu yüzden süt fiyatların büyük indirim yapma kararı aldı. Ürünleri hangi marketten daha ucuza alabileceğini araştıran vatandaş bu süreçte zorluk çekiyor. Basın kuruluşları vatandaşın daha ucuza alışveriş yapabilmesi için güncel market kampanyalarını duyuruyor.

 

Ekonomik kriz sürecinde fiyatı en çok yükselen ürün grubunda süt ve süt ürünleri yer alıyor. Artan girdi maliyetleri ve gıda krizinin etkileriyle başta süt olmak üzere peynir çeşitlerinin hepsine dev zamlar uygulandı. Markete giden vatandaş gördüğü fiyatlara inanamıyor. Son zamanlarda bazı markaların 1 litrelik sütleri 40 liraya dayandı. Bu da ciddi bir masraf olarak vatandaşın cebini yakıyor. Süt fiyatlarındaki yükselişe rağmen bu işi yapan süt üreticileri ise halinden memnun değil. Çünkü üreticiden çok ucuza alınan süt tüketiciye pahalıya satılıyor. Aracılık yapanlar ciddi kazançlar elde ederken üretici ve tüketici konumunda olanlar zarar ediyor. Enflasyonla mücadele kapsamında kurulan Tarım Kredi Marketleri sırf bu yüzden yatırım hamlesi yaptı. Geçtiğimiz yıllarda Aynes isimli markanın fabrikasını satın alan Tarım Kredi, kendi ismiyle süt ürünlerini üretmeye başladı. Neredeyse maliyetin satış yapan Tarım Kredi, son olarak tüm marketlerinde süt fiyatlarına indirim yaptığını duyurdu. Bugün başlayan indirim kampanyasının 14 gün boyunca devam edeceği öğrenildi. Bazı markaların 1 litre sütü 40 liraya dayanırken Tarım Kredi marka 1 litre süt kampanya ile 19 liraya satılacak. Tarım Kredi’nin depolarında satışa hazır yüz binlerce paket süt olduğu söyleniyor.