TOKAT’IN LEZZETLERİ, DOĞASI, TARİHİ VE YÖRESEL ÜRÜNLERİ İSTANBUL’DA TOKAT TANITIM GÜNLERİNDE

İstanbul’da düzenlenen ‘Tokat Tanıtım

İstanbul’da düzenlenen ‘Tokat Tanıtım Günleri’ne katılan Vali Dr. Ozan Balcı, “Biz Tokat’ı sevdikçe daha çok emek veriyoruz. Emek verdikçe daha çok seviyoruz. Bizde yılmak, yılgınlık göstermek yok. Tokat’ın bütün meselelerini yüreğimizde hissediyoruz.” dedi.

Tokat’ın lezzetleri, doğası, tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtıldığı ‘Tokat Tanıtım Günleri’  İstanbul Yenikapı’da İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu ve Vali Dr. Ozan Balcı’nın katıldığı törenle açıldı. 

Tokat Valiliği himayesinde, Tokatlı Dernek Federasyonları, kamu kurum ve kuruluşları, odalar ve STK’ların iş birliği ile düzenlenen ‘Tokat Tanıtım Günleri’nin açılış töreninde konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Tokat’ın tarihin, doğanın, kültürün harmanlandığı Anadolu’nun mayası, bin yıllık Türk ve İslam şehri olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı,  Tokat’ın demlenmiş bir şehir, Tokat insanının da kahraman, vatanperver ve yardımsever olduğunu kaydetti.

Tokat’ta görev yapmaktan duyduğu memnuniyeti belirten Vali Dr. Ozan Balcı,  “İnsan sevdiği işe emek verir, emek verdikçe daha çok sever. Biz de Tokat’ı sevdikçe daha çok emek veriyoruz. Emek verdikçe daha çok seviyoruz. Yılmadan, yılgınlık göstermeden Tokat’ın bütün meselelerini yüreğimizde hissediyoruz. Tokat’ın bütün meselelerini çözmek için milletvekillerimiz başta olmak üzere belediye başkanlarımız, siyasi partilerimizin başkan ve üyeleri, iş dünyası, esnaf dünyası, çiftçilerimiz, bürokrasimiz, üniversitemiz, ticaret ve sanayi odalarımızla beraber uyumlu birlikteliği sağladık. Tokat’ın bütün meselelerini çözmek için aşkla, canla, başla çalışıyoruz.” dedi.

Tokatlıların dertlerini dert edindiklerini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat insanı kahraman insandır. Onların problemlerini yüreğimizde hissediyoruz, onların problemlerini çözmek için de gece gündüz çalışıyoruz.” diye konuştu.

Tokat’ta devam eden yatırımların tamamlanmasıyla birlikte şehrin zenginliğinin 4-5 katına çıkacağını belirten Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ta eğitimden sağlığa, ulaşımdan iletişime, köylerin altyapısından üstyapısına, tarımdan ormana, hayatın ve yaşamın her alanında dev adımlar atılıyor. Biz bunları gerçekleştirdiğimiz zaman Tokat insanının aş ve iş sorununa daha çok katkı sağlamış olacağız. İnşallah bu birlik ve beraberlik bizim ülkemizin milletimizin daha çok büyümesine, milletimizin birbirini daha sevmesine, sarmalamasına sebebiyet verir.” şeklinde konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Tokat Milletvekillerinin de konuşmalarının ardından Tokat Tanıtım Günleri’nin açılış kurdelası kesildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vali Dr. Ozan Balcı ve protokol mensupları, Tokat’ın eşşiz lezzetleri ile yöresel ürünlerinin yer aldığı standları tek tek ziyaret etti.

Törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekilleri Özlem Zengin, Mustafa Arslan, Yücel Bulut, Kadim Durmaz, eski Tokat Valisi Cevdet Can, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, protokol mensupları, STK temsilcileri, İstanbul’daki Tokatlılar ile çok sayıda davetli katıldı.

Tokat’ın meşhur Tokat Kebabı, sarması, çemeni, Zile Pekmezi, cevizli çöreği ve keşkeği ve daha bir çok eşsiz lezzetlerinin, Tokat’ın el emeği göz nuru ürünlerinin, tarihi ve doğal zenginliklerinin tanıtılacağı ‘Tokat Tanıtım Günleri’ 1 Aralık tarihine kadar ziyaretçilerini ağırlayacak.