Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Niksar Serenli beldesini ziyaret ederek, bölgede gerçekleşen ORGANİK CEVİZ VE MEYVE KAPAMA BAHÇELERİNİ gezdi incelemelerde bulundu.

Tokat valisi Dr. Ozan Balcı Serenli beldesini ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında belediye başkanı Nurettin Keleş’ten bilgi aldı daha sonra bölgenin ekonomisine katkı sağlayacak olan Ceviz kapama bölgelerinin oluşması için incelemelerde bulundu.

Serenli beldesinde çok sayıda çiftçi Organik meyve ve Ceviz kapama bahçeleri yaparak bölge ekonomisine ciddi katkılar sağlıyor, bölgede gerçekleşen Organik Ceviz bahçelerinin daha fazla olması için Orman İşletme müdürlüğü bünyesindeki alanların belli bölgelerinde Ceviz kapama alanları oluşturarak, Ormanlık alanların daha verimli ekonomik imkanlara kavuşması, bölge halkının göç vermemesi onların ekonomik bakımdan güçlenmesi için çalışmalar başlatıldı.

Tokat Valisi bölgede yaptığı incelemeler sonunda Serenli belediye başkanı Nurettin Keleş’e; başkan bölge Ceviz dikimine müsait belde halkınız ile bu bölgeye dikebildiğiniz kadar ceviz dikmenize Özel İdare olarak tam destek vereceğiz, hem Özel İdare, hem de Orman İşletmesi bu konularda sizlere tam destek veriyoruz yeter ki üretim yapın, başarılar diliyorum” dedi.

Tokat Valisi Dr. Ozan balcı yaptığı incelemeler sonunda şunları dile getirdi; “arkadaşlar üretmekten başka çaremiz yok, burada yaptığımız incelemeler sonunda bölgenin ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacak Ceviz üretimi önemli görüyoruz, Valilik olarak her katkıyı sağlayacağız” dedi. İncelemelerden sonra Tokat’a hareket etti.