TOKAT VALİSİ DR. OZAN BALCI NİKSAR ZİYARETİNDE YEŞİL NİKSAR GAZETETSİ VE YÖRENİN SESİ CANİK GAZETELERİ SAHİBİ CEMALETTİN BİLGİN’E AÇIKLAMADA BULUNDU

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Niksar Organize Sanayi Bölgesinde çalışanların ihtiyacı olan Cami temelini atmak üzere Niksar OSB ye geldi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Niksar OSB Cami temel atma törenine AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Aslan, AK Parti İl başkanı Cüneyt Aldemir, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe beraberindeki kurum amirleri ile Cami temel atma töreninden sonra Serenli beldesindeki çalışmaları yerinde görmek üzere çalışma alanına gittiler, daha sonra Niksar’a gelerek, Talazan Köprüsü ile Aysel- Nadide Başar YİBO okulu arasındaki 13 kilometrelik bölgede yapılan yol çalışmalarını incelediler. Sonrasında Hükümet Konağı inşaatında incelemelerde bulunduktan sonra, yapımı devam eden Kültür Merkezi inşaatında incelemelerde bulunduktan sonra inşaatı devam eden Kapalı Yüzme Havuzu inşaatı hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ve beraberindeki heyet ile Şehir Stadı, kapalı spor Salonu ve Yüzme Havuzunun bulunduğu alanda incelemelerde bulunduğu sırada Yeşil Niksar Gazetesi ve Yörenin Sesi  Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin Tokat Milletvekili Mustafa Aslan’a; “sayın vekilim Allah razı olsun Niksar’da önemli yatırımlar yapılıyor, bu yatırılar için de Kapalı Spor Salonu yıkıldı, yerine yenisi yapılacak ancak burada Yüzme havuzunun yapılması ile birlikte alan daralması oldu gördüğünüz gibi, yeni yapılacak olan kapalı Spor salonunun şu arkada görülen arsa şahıslara aittir, salon  mevcut yıkılan alana yapılırsa salona gelecek izleyicinin  park sıkıntısı söz konusu insanlar burada ciddi sıkıntı yaşayacaktır, yapılacak olan Kapalı Spor salonu mutlaka arkadaki arsa istimlak edilerek arka tarafa kayması halinde Niksar’a en büyük katkıyı sağlamış olursunuz, aksi taktirde yapılan bina sonrasında burada spor severler ciddi sıkıntı yaşayacak, yapılacak her etkinlikte park sıkıntısı yaşanacaktır, gerçekten bu çalışanın gelecekte sıkıntı yaşanmaması için arsanın istimlak edilerek Kapalı Spor salonunun arka tarafa kaydırılması kaçınılmazdır” sözleri üzerine Milletvekili Mustafa Aslan; “Cemalettin bey haklısın bir çözüm bulmaya çalışalım”, dedi,  Vali Balcı’da işin çözülmesi için Niksar Kaymakamı  İlhami doğan ve belediye Başkanı Özdilek Özcan’a; “İlhami bey, Özdilek bey bu konunun çözülmesi için gerekli çalışmaları yapınız, konu önemli, Cemalettin beyin teklifini sizler  değerlendirin bizlere gerekli çalışmaları yaparak getirin çözüm üretilsin” diyerek, yapılacak olan kapalı Spor salonunun hizmet vermeye başladıktan sonra yaşanacak yer sıkıntısına çözül bulunması için çalışmanın başlatılacağı dile getirildi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ziyaretlerin tamamlanmasından sonra, Yeşil Niksar Gazetesi ve Yörenin Sesi  Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin’e yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu.

Tokat Valisi Balcı; “Cemalettin bey bugün hayırlı bir günde Niksar’a çok hayırlı hizmetlerin devamı için geldik, Niksar OSB de Cami ihtiyacı var idi, çalışan insanlarımızın taleplerini yerine getirdik, hayır sever insanların destekleri ile inşallah en kısa zamanda Camimiz yapılıp ibadete açılacaktır, ayrıca yine OSB ye bayan çalışanların önemli ihtiyaçlarını karşılayacak olan Kreş yapımına da yakında başlayacağız, Niksar OSB yi her ziyaretimizde çalışan kardeşlerimiz ile yaptığımız sohbette çocuklarının bakımları ve eğitimleri ile kreş ihtiyaçlarının olduğunu dile getirdiler, inşallah bu ihtiyaçlarını da karşılayacağız” dedi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ; “ Cemalettin bey Niksar’a çok önemli hizmetler yaptık yapmaya devam ediyoruz. Yüzme havuzumuz yapılıyor, Kapalı Spor salonu, Kütüphane, Kültür Merkezi, Hükümet Konağı yapılıyor. 250 bin tane ceviz dikiliyor, biraz önce Serenli beldesindeki çalışmaları yerinde gördük, Serenli halkı çalışkan, Serenli Belediye Başkanı çalışkan insanlar kasaba halkı ile el birliği yaparak 100 bin Ceviz fidanı dikimini gerçekleştirdiler, bu rakamın 200 bin olmasını bekliyorum, bizlerde Tokat valiliği İl Özel İdaresi olarak çalışkan Serenli halkına desteklerimiz devam edecektir” dedi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı sözlerine; Cemalettin bey Sarıyazı ve Niksar termalde çalışmalarımız olacak, burada yapılacak olan Termal Tesis bölgeye canlılık getirecek önemli ekonomik katkılar sağlayacak halkımızın gelir seviyesi yükselecek gençler iş imkanları kendi doğdukları yerde bulacak, aynı zamanda Sıcak Su ile insanlar sağlıklı yaşamak için bölgemizde gelecektir. Barajlar, Göletler, Modern Sulama için çalışmalara devam ediliyor. Hüseyin Gazi’ye 1000  dönüm alana  Ceviz dikildi. Serenli Beldesine ’de bir tane Gölet yapılacak, Sulama sıkıntısının yaşanmaması için buraya Su tankerleri verdik ve dikimi yapılan Cevizlerin sulanmasına destek sağladık, ayrıca Serenli kasabasında Kadın Girişimcilere destek amaçlı, Ceviz boylama makinası alarak bayanların ailelerine katkı yapmalarına destek sağladık, Tokat’ta kadın Girişimcilerin Kooperatif kurarak bir araya gelmelerini ve yaptıkları ürünleri  ülkemizin her köşesine satmaları için destekler sağladık, Kadın Girişimcileri önemsiyoruz.  Niksar’da 3  tane Anaokulu, bir tane Özel Eğitim Anaokulu toplamda dört tane Anaokulu yapılacak. Dört okulun bir tanesi Niksar OSB’de, biri Özel Eğitim, iki tanesi de şehir merkezine olmak üzere dört tane müstakil Anaokulu yapılacak. Yapılacak okulların depreme dayanıklı olması da çok önemlidir, bu konuyu önemsiyorum, ayrıca bazı okulların güçlendirilmesi sağlandı bölgemizde meydana gelecek Depreme dayanıklı okulların yapılması kaçınılmazdır, bu konuda Milli Eğitim bakanımız Tokat bölgesindeki bütün okulların yenilenmesi ve güçlendirilmesi için önemli katkılar sağladı, sayın Milli Eğitim Bakanımıza halkımız adına teşekkürlerimiz bir kez daha iletmek isterim. Gökçeli Beldesi’ne 350 dönüm Asma Fidanı bahçesi yapılması sağlandı, Gökçeli kasabasının çalışkan belediye başkanı yeni alanları tespit ederek Gökçeli kasabasının Üzüm meyvesi ve aynı zamanda Asma yaprağı bölgesinin merkezinin olması için gayret ediyor, uzun zaman önce yanan caminin yapılması için İl Özel İdaremizin ihalesini yaptığı  tarihi ahşap Camii yapıldı, belde güzel bir Camiye kavuşmuş oldu” dedi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı sözlerine; “Cemalettin bey inşallah en kısa zamanda Niksar’da Jandarma Hizmet binasının yapımına da başlanacak, biliyorsun yer tahsisi yapıldı, hizmetler daha sağlıklı şekilde halkımıza sunulacak, ayrıca Niksar İlçe Tarım müdürlüğü için yeni bina yapılması çalışmalarımız devam ediyor, yer konusunda alternatifleri değerlendiriyoruz, Tarım ve Hayvancılığı çok önemsiyoruz, dünyada yaşanan Gıda sıkıntısının ülkemizde ve bölgemizde yaşanmaması için ekilmeyen toprağın olmaması için çalışmalarımız devam ediyor, bütün kurumlar ile eş güdümlü çalışarak bölgemiz ve ülkemiz ekonomisine katkıların sağlanmasına devam ediyoruz. Biliyorsunuz “Köyde yaşamak İçin bir Nedenim Var” projesini Tokat olarak başlattık Tokat halkı ile bu çalışmayı başardık, hedefimiz 100 bin Koyunu köy halkına verdik, halen çalışmalar devam ediyor, verdiğimiz koyun sürülerini kırsal alanları ziyaret ettiğimizde onları meralarda, yaylalarda otlarken görünce ülke insanı olarak mutlu oluyoruz, küçükbaş hayvancılıktan sonra Büyük Baş hayvan dağıtımı için çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı sözlerine devamla; Cemalettin bey Tokat ve ilçelerindeki OSB’leri önemsiyorum, Niksar OSB nin sıkıntıları giderildi, kısa zamanda alan genişletme çalışmalarına  -başlanacak, Niksar OSB de çalışanların sayısını 5 binlere ve hatta 10 binlere çıkartmamız gerekir artık Tokat göç veren değil göç alan şehir olacaktır. Bütün çalışmalarımız halkımızın refahı ve mutluluğu içindir, bizlerin varlık nedeni halkımızın huzuru, mutluluğu içindir, sizlerin vesilesi ile Niksarlı hemşerilerimizin Ramazan ayını kutlarım, Cenabı Allah aileleri ile birlikte huzurlu mutlu günler dilerim” dedi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ziyaretten sonra yaptığı açıklamadan sonra Tokat merkezdeki toplantılara katılmak üzere Niksar’dan ayrıldı.