Vatanını ve bağımsızlığını tüm değerlerin üzerinde tutan Türk Milletinin, vatanının bölünmez bütünlüğüne ve milletinin bağımsızlığına karşı gelebilecek tüm tehditlere karşı milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde, canı pahasına giriştiği mücadeledir 15 Temmuz.

15 Temmuz, Türk Milletinin demokrasisine, devletine, istiklal ve istikbaline sahip çıktığı acı bir dönemin şanlı hatırası olarak tarihe yazılacak bir destandır.

Demokrasimizi ve anayasal düzeni ortadan kaldırmayı hedefleyen 15 Temmuz FETÖ ihanet güruhunun hain darbe teşebbüsüne karşı aziz milletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine meydanlara inip, canlarıyla ve mallarıyla vatan hainlerine ve tüm dünyaya karşı bağımsız yaşama arzusunu haykırmış, Türk Milletinin vatanına olan sevdasını göstermiştir.

15 Temmuz gecesi tüfeğin, tankın, topun, uçağın, helikopterin, karşısına imanıyla, inancıyla, yüreğiyle dikilerek canını siper eden, kahramanlık genlerini daima içinde muhafaza eden milletimiz, aydınlık bir gelecek idealinden asla vazgeçmeyecek ve daha güçlü bir Türkiye için engel tanımayacaktır. 

Devletimizin tüm kurumları ve kahraman güvenlik güçlerimiz, asil milletimizin dua ve destekleriyle; Ülkemizin bekasına, birliğine, istikbaline kast eden tüm şer odaklarına ve bölücü terör örgütlerine karşı mücadelesinden taviz vermeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle vatan uğruna canını feda eden 15 Temmuz şehitlerimize ve şehadet şerbetinden içen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, yaralarını bir istiklal madalyası gibi şerefle göğüslerinde taşıyan gazilerimizi minnetle anıyorum. Aziz milletimize ve Tokatlı hemşehrilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.