Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Niksar OSB de Cami temelinin atılmasından sonra Serenli beldesinde yapılan Ceviz Fidanı alanlarını inceledikten sonra Niksar’a geldi.

Vali Balcı ve  Milletvekili Aslan Niksar’da yapımı  devam eden Hükümet Konağı

inşaatına giderek yetkililerden son bilgileri aldılar, binanın hizmete açılması için bütün çalışmaların tamamlanmasından sonra  hizmete açılacağını dile getirdiler.

Vali Balcı ve  Milletvekili Aslan ve beraberindeki çalışma arkadaşları daha sonra Niksar’da yapımı devam eden Kütüphane ve Kültür Merkezi inşaatlarını gezerek yetkililerden bilgi aldılar, Kültür Merkezi inşaatı alanında bulunan ÇEDAŞ kurumuna ait olan Elektrik hattının hemen alandan kaldırılması talimatını Kaymakama verdi; “burası derhal kaldırılsın sıkıntı yaşanmasını istemiyorum” dedi.

Vali Balcı ve Milletvekili Aslan daha sonra Niksar Şehir Stadı bölgesinde yapımı devam eden Kapalı Yüzme Havuzu inşaatını görmek üzere bölgeye hareket ettiler, Balcı yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı ve daha önce ihalesi yapılıp, ihaleyi alan firmanın yapımdan vazgeçmesi sonucu inşaatı başlanmayan Kapalı Spor salonu hakkında bilgiler verdi.

Kapalı Spor salonunun ihalesinin iptal edilip yeniden ihaleye çıkma sürecinin başlayacağını öğrenen Yeşil Niksar Gazetesi ve Yörenin Sesi  Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin; “sayın Milletvekilim yapılacak olan kapalı Spor salonu alanında sıkıntı vardır, şu  karşıda bulunan arsanın mutlaka kapalı spor salonu alanına kazandırılması gerekir, bu alana bu şekilde bina yapılır ise ilerde sıkıntı çok yaşanacaktır, bu konuda Spor Bakanlığından destek sağlanmalı bu alan istimlak edilmelidir, en yetkili insanlar sizlersiniz buna bir çözüm bulunmalıdır” sözleri üzerine Vali balcı ve Milletvekili Aslan Belediye başkanı Özdilek Özcan;  “Özdilek bey bu konuda gerekeni yapınız takas usulü de olur, farklı alternatiflerde düşünün burası çözülmelidir”  mademki yeni bir hizmet yapıyoruz, gelecekte sıkıntı yaşanmamasına dikkat edelim çözüm üretilsin bizlere de bilgi verin gerekeni yapalım” dediler.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Tokat’a hareket etmeden önce Yeşil Niksar Gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin’e gerçekleşen ziyaret  ve çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunduktan sonra Tokat’a hareket ettiler.