Tokat Valisi Dr. Ozan balcı Niksar’a gelerek yeni Hükümet Konağı çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Tokat Valisinin Dr. Ozan Balcı Niksar ziyaretinde , Niksar Kaymakamı İlhami Doğan Belediye Başkanı Özdilek Özcan, İl Genel Meclisi üyesi Sadullah Karataş ve Şahin Günseren, AK Parti ilçe başkanı Semih Tepebaşı, gazeteci Cemalettin Bilgin karşıladı. 

Vali Balcının kısa Niksar ziyaretinde kısa selamlaşmadan sonra yeni yapılmakta olan Hükümet Konağı çalışmalarını yerinde inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.

Balcı; “arkadaşlar ödemekte bir sıkıntımız yok, çalışalar hızla devam etsin, aksaklığa meydan verilmesin” dedi.

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi; “efendim çalışmaları yakından takip ediyoruz, çevre düzenlemesini belediye takip ediyor gerekli destekleri verecekler, ayrıca çevre duvarları konusunda düzenleme yapmamız gerekiyordu o çalışmalarda teknik ekip tarafından çalışmaları devam ediyor” dedi.

Belediye Başkanı Özdilek Özcan;  sayın valim çalışmaları teknik personelimiz ile takip ediyoruz, inşallah çevre düzenlemelerini de, yaparak yapılan binaya uygun hale getireceğiz” dedi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Hükümet Konağı inşaat inşaat incelemelerinden sonra Niksar’da yapılması planlanan yatırımlar hakkında Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri  sahibi Cemalettin Bilgin’e önemli açıklamalarda buldun.

“NİKSAR’A ÖNEMLİ DEVLET YATIRIMLARI KAZANDIRIYORUZ”

Tokat valisi Dr. Ozan Balcı, Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri  sahibi Cemalettin Bilgin’e; Cemalettin bey Niksar’a önemli devlet yatırımları kazandırmaya devam ediyoruz, yeni Hükümet Konağı inşaatımız başladı, inşallah çevre düzenlemesi de bu yapılan binaya uygun olacaktır, Kaymakam bey ve belediye başkanı çevre düzenlemeleri ile ilgili çalışmaların devam ettiğini ifade ettiler, tabiki Niksar’a Devlet yatırımlarımız devam edecek, Niksar’a yeni Kapalı Spor salonu, Yüzme Havuzu, Teniz Kortu, Basketbol ve Voleybol  sahası, Halı Saha yapıyoruz, bu çalışmaları SPOR TOKAT çalışmaları kapsamında, Tokat Valiliği ve Gençlik ve Spor Bakanlığımız desteği ile yapıyoruz, gençlik ve Spor Bakanlığımızdan gençlerimizin Spor alışkanlıklarının yükselerek devam etmesi için ciddi katkılar aldık verilen destekten dolayı Gençlik ve Spor Bakanımıza ve çalışma arkadaşlarına Tokat halkı adına bir kez daha teşekkür ediyorum,  tabi ki çalışmalarımız bunlarla bitmedi, Niksar’a yeni bir Kütüphane kazandırıyoruz, Tokat valiliği olarak Kültür Bakanlığı desteği ile Kütüphaneyi yakın zamanda inşallah Niksar halkına ve öğrencilerimize kazandırmış olacağız, Niksar tarihi bir şehir, Niksar’a yakışır kıymetli bir eser daha kazandıracağız.” dedi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı açıklamasında iki yıldır devam eden Tokat il genelinde yapılan kapalı Ceviz bahçeleri ve bölgede meyveciliğin en iyi şekilde hayat bulması için yaptığı çalışmalar hakkında da, Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri  sahibi Cemalettin Bilgin’e bilgiler verdi; “Cemalettin bey biliyorsun Tokat’a geldiğimde ilk aldığım bilgiler içinde Niksar Cevizinin önemli olduğu idi, Niksar Cevizinin ne kadar ünlü olduğunu  biliyordum, bölge ziyaretimde ilk ele aldığımız çalışmalar içinde Niksar Cevizinin ileri seviyelerde üretilme çalışmalarımız oldu, bugüne kadar 100 bin Ceviz Fidanını toprak ile buluşturduk, Serenli beldesi bu konuda çalışmaları gögüsleyen beldemizdir, devamında, Hüseyin gazi köyü, Gökçeli kasabamız, Fatlı köyü derken bölgede binlerce Ceviz Fidanını Tokat Valiliği olarak halkımıza, kıymetli çiftçilerimize İl Özel İdaresi, İl Genel Meclisi üyelerimiz ile kazandırmış olduk, tabiki Ceviz  dikimi ile birlikte bölgede çok ciddi sulama sistemlerini de kazandırdık, Tarım çalışmalarında Tokat genelinde önemli yatırımlar yaptık, çiftçimize kısa zamanda ekonomik destek sağlayacak olan ÇİLEK üretimini başlattık, TARIM TOKAT çalışmaları kapsamında Tokat Tarım İl ve ilçe müdürlükleri yoğun bir çalışma içine girdiler, Tarım Bakanlığımızın katkıları ile Tarım alanında önemli hamleler ve çalışmalar yaptık, çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Niksar ve bölgede yapılan alışmaları kısa olarak değerlendirirken Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri  sahibi Cemalettin Bilgin’e kısa olarak şu şekilde ifade etti; Tokat bölgemiz tarım ve hayvancılık alanında önemli bir bölgedir, önemli bir çalışmadan bir örnek daha verirsek, Niksar ve bölgesinde yani ova bölgelerinde “erkenci turfanda meyve yetişirken, yüksek bölgelerde bu meyvelerin “geç turfanda meyve” olarak üretilmesi gerektiğine inandım ve bu konuda ova bölgelerine verdiğimiz çeşitli destekleri bu kez ilk çalışmamızı Başçiftlik ilçemizde başlatarak, ilçede Kaymakam ve Belediye başkanı öncülüğünde Başçiftlik halkımız ile yaptığımız istişareler sonucu ilçede “geç Turfanda Kiraz” meyve çalışmaları başlatıldı, geçen yıl başlattığımız çalışmalar inşallah bu sene meyvesini verecektir, Tokat bölgemizin her yaşam alanını kendi özel şartları içinde değerlendiriyoruz, Tarım, Hayvancılık, Turizm potansiyeli olan bölgemizin her karşının sağlıklı bir şekilde üretime, Tokat’ın kalkınmasına katkı sağlaması için halkımız ile istişareler yaparak çalışmalara devam ediyoruz. Başçiftlik İlçemize kazandırdığımız Kayak tesisleri de ilçenin kalkınmasına katkı sağlaması bakımından önemli olduğuna inanıyorum” dedi.

DEVLET YATIRIMLARI DEVAM EDECEK

Tokat il ve ilçelerine Devlet yatırımları devam ediyor.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri  sahibi Cemalettin Bilgin’e yaptığı açıklamada; “Niksar Hükümet konağı başladı, Başçiftlik ilçemize ve Turhal ilçelerimize de yeni Hükümet Konağını yapıyoruz, İçişleri Bakanlığımızın  destekleri ile başlatılan çalışmalar tamamlandığında şehirlerin önemli hizmetleri karşılanmış olacaktır.

“500 bin Koyun, Yaylalar Öksüz Kalmasın”

Tokat halkının ekonomik kalkınması için yaptığımız katkılar, her geçen gün büyüyerek devam ediyor, Tokat’ta göçün önlenmesi için yapılan çalışmalara devam ediyoruz, özellikle 500 bin Koyun projesi çalışmalarımız bölgemizde hayat bulduğuna hep birlikte şahit oluyoruz, sizlerde zaman içinde dile getirdiğiniz gibi artık yaylalarımız, meralarımız öksüz kalmadı,  yıllar önce olduğu gibi Tokat bölgesindeki yaylalarımız başlattığımız Tarım Tokat çalışmaları kapsamında Koyun sürüleri ile şenlendi, verimli topraklarımızın kıymeti değerlendirildi, bu çalışmaları bizler önemsiyoruz, halkımız kazansın, topraklarımız öksüz kalmasın istiyoruz.

Niksar’da Tarım hizmetlerinin üst seviyeye çıkması için Sarıyazı köyü bölgesindeki sıcak Su çalışmalarımız inşallah kısa zamanda hayat bulacak, bu bölgeye yapılacak Sera çalışması ile bölgede hem fidan ve fide yetiştiriciliği hayat bulacak, yetiştirilen Fide ve Fidanlar bölgenin ekonomik kalkınmasına hayat verecek, bildiğiniz gibi daha önce açılan sıcak Su çalışmasına ikinci sondajı Tokat Valiliği Özel idare hizmeti olarak yaptık, bölgenin Turizm potansiyeline ciddi katkılar sağlayacak olan bu hizmet yapılacak termal tesisleri ile  hayat bulacaktır, yapılacak olan termal tesislerinde bölgenin gençleri çalışacak, yerli ve yabancı Turistlerin bölgeye ekonomik katkılar sağlayacaktır, yapılacak olan Termal tesislerinin önemli olduğunu düşünüyoruz, çıkan sıcak suyun kalitesinin çok yüksek oluşu, yatırımcıların dikkatini çekmiştir, özellikle Doğudan Batıya, Batıdan Doğuya yolculuk yapan insanlarımız için bu bölge çok caziptir, her iki bölgeden gelen insanların en yorgun olduğu zaman bu bölgeden geçiş sürecidir, bu bölgeden geçen insanlar yapılacak olan Termal tesislerinde belli süre dinlendikten sonra yollarına devam edeceklerini düşünüyoruz, Sıcak suyun değerlendirilmesi için yapılan çalışmalar son aşamaya geldi, inşallah kısa zamanda sıcak su insanlarımıza sağlık hizmeti verecektir” dedi.

Tokat valisi Dr. Ozan Balcı sözlerini şu şekilde tamamladı; Tokat için, halkımızı için çok önemli hizmetlerin kazanılmasında, başta sayın Cumhurbaşkanımızın halkımız adına teşekkürlerimizi arz ediyorum, İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu ve çalışma arkadaşlarına, Gençlik ve Spor Bakanımıza sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve çalışma arkadaşlarına, Tarım ve Ormancılık Bakanı sayın Dr. Bekir Pakdemir ve çalışma arkadaşlarına, Kültür ve Turizm Bakanı sayın Mehmet Nuri Ersoy ve çalışma arkadaşlarına, Milletvekillerimize, İl Genel Meclisi üyelerimize, Belediye Başkanlarımıza, İl Özel İdaremiz, Tarım ve Orman Bakanlığı İl müdürlüğü, Kültür Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Müdürlüğü personeline,  emeği geçen bütün kurum ve kuruluş personeline teşekkür ediyorum, yapılan çalışmalar halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Tokat valisi Dr. Ozan Balcı yaptığı bu önemli açıklamadan sonra Niksar’dan Başçiftlik ilçesine hareket etti, daha sonra Reşadiye ilçesindeki çalışmaları yerinde incelemek üzere hareket etti.