image-slider
image-slider
image-slider
image-slider
image-slider
image-slider
image-slider
image-slider
image-slider

CEVİZİN MERKEZİ NİKSAR, ÜZÜM MERKEZİ OLMAYA DEVAM EDİYOR.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Niksar Hüseyin Gazi köyüne gelerek 1250 dönüm arazide  22 bin adet Ceviz Fidanı dikimini sağlayarak bölge ekonomisine büyük katkılar sağlama çalışmaları devam ediyor.

Tokat Valiliğine atandıktan sonra Tokat’ın bir bütün olarak kalkınması çalışmaları başlatan Dr. Ozan balcı Niksar’da yapılan ve yapılmasına devam edilen Tarım ve Hayvancılık çalışmalarını yerinde görmek üretim yapan köy halkı ile birlikte yapılan çalışmalar start vermek üzere Niksar’a Hüseyin gazi Köyüne gelerek  çalışmaları yerinde inceledi, yeni Ceviz Fidanı dikimine start verdi, Hayvancılığın gelişmesi için Yonca Tohumu dağıtarak 2 bin çiftçinin Yonca üreterek Hayvancılığa katkı sağlayıcı çalışmalar başlatıldı.

Niksar Hüseyin Gazi köyünde yapılan çalışmaları inceleyen, köy halkı ile buluşan Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı çalışmalara katkı sağlayan kuru yetkililerine ve çiftçilere teşekkür etti.

Hüseyin Gazi köyünde yapılan çalışmalara Tokat valisi Dr. Ozan Balcı, Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, İl Tarım Müdürü Orhan Şahin, Niksar Belediye başkan vekili Selim Buyruk, Niksar Jandarma Komutanı Jandarma Komando Tabur Komutanı J. Binbaşı Halil Keskin, ilçe Emniyet Müdürü Nurettin Kaçkan, AK Parti ilçe başkanı kemal Yılmaz, İl Genel Meclisi üyesi Sadullah Karataş, çok sayıda kurum yetkilisi ve vatandaş katıldı.

Hüseyin Gazi köyünde yapılan törende Tarım İl Müdürü Orhan Şahin çalışmalar hakkında kısa bilgi sundu, Şahin; “2019 yılında başlayan Ceviz dikim alanımız 19 bin dekar idi  2020 yılında 15 bin dekar yeni alanlar dikerek önemli bir hizmeti sayın valimizin destekleri ile gerçekleştirmiş oluyoruz, Ceviz fidanı dikim çalışmaları yanında Yem Bitkilerinin de üretcimize katkı sağlaması için Yonca Tohumu ve Slajlık Mısır ürün destekleri veriyoruz, bu desteklerimiz sayesinde bölge çiftçilerimiz ekonomik olarak zenginleşecek ülke ekonomisine katkılar sağlayacaktır, çalışmaların hayırlı olmasını diliyorum” dedi

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan kürsüye davet edildi, Doğan; “sayın valim değerli konuklar güzel bir günde güzel hizmetlerin yapılmasına vesile olan sizlere ve sayın valimize teşekkür ediyorum, Hüseyin Gazi köyümüzde 1250 dönümlük  alana  22 bin Ceviz fidanı dikimi gerçekleştirmiş olduk, bugün Ceviz fidanı dikim çalışması yanında aynı zamanda Yonca Tohumunu da çiftçilerimize dağıtarak hayvancılığa büyük katkı sağlanmış olacaktır, köyümüze, halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı kürsüye davet edildi, Balcı; “değerli Hüseyin Gazi köyümüzün halkı bu kıymetli günde sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum, sizlere hizmet yapmaktan onur duyuyorum, sizler istediniz bizler destek verdik, bugün sizlerle beraber kıymetli çalışmaları yapmaktan onur duyduğumu bir kez daha ifade etmek isterim. bizler Üretenin yanındayız, çalışanın yanındayız, tarımda, Hayvancılıkta bu verimli toprakları en güzel şekilde değerlendiren sizlere hizmet yapmak boynumuzun borcudur. Bu güzel ve kıymetli çalışmalarda bizlere destek veren değerli Milletvekillerimize, İl Genel Meclisi başkanımız ve üyelerine şükranlarımızı sunuyorum, bölgemizdeki Ceviz fidanı desteğimiz 2020 yılı için 5.800.000 TL. 3350 aileye destek, 15.300 dekar Ceviz kapalı alanı, Çiftçi katkısı 3.770.000 TL, Hibe desteği 2.030.000 TL ve ülke ekonomisine olan katkısı 66.000.000 TL dir, sizler üretmeye devam ettikçe bizler Tokat valiliği olarak sizlere her desteği vermeye hazırız, Devlet olarak her zaman halkımızın emrindeyiz, bu kıymetli çalışmalar bölge halkına hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Tokat valisi Dr. Ozan Balcı konuşmasından sonra çiftçilere Yonca Tohumu hibesini yaptı, daha sonra kapalı bahçede Ceviz fidanı dikimi gerçekleşti Vali Balcı Fidan dikerek “hayırlı olsun” dileklerinde bulundu, Köy kadınlarının ikram ettiği ev Böreği, Asma yaprağı dolması ve ayran ikram edildi ikramdan sonra Vali Dr. Ozan Balcı köylü bayanların yanına giderek ikramlardan dolayı ve köyde  yapılan çalışmalara destek verdikleri için teşekkür etti sonra köyden ayrıldılar.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Hüseyin Gazi köyünden sonra Niksar Gökçeli kasabasına giderek Ceviz ve Üzüm bağı çalışmasını başlattı.

TOKAT VALİSİ GÖKÇELİ KASABASINDA 1000 DÖNÜM ÜZÜM BAĞI, 1500 DÖNÜM KAPALI CEVİZ  BAHÇE ÇALIŞMASI BAŞLATTI.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı Niksar Hüseyin Gazi köyünde başlatılan 1250 dönümlük kapalı Ceviz alanlarındaki çalışmalardan sonra, Niksar Gökçeli Kasabasında başlatılan 1000 dönüm Üzüm fidanı dikim alanı ve 1500 dönüm kapalı Ceviz Fidanı çalışmalarına start verdi.

Niksar Gökçeli  kasabası arazisine giderek 2020 yılı F

“BAĞ VATANINA DÖNÜYOR” başlığı altında Bağcılığı geliştirme Projesi kapsamında 6.600.000 TL bütçeli 400 çiftçi ailesine, 2.000 hektar alanda 444.000 bin Üüzn fidanı, Telli terbiye sistemi Modern bağ tesisi ve 6.600.000 TL hibe ve bölge ekonomisine katkısı 9.680.000 TL lik proje çalışmasına Niksar Gökçeli kasabasında start verildi.

Niksar Gökçeli kasabasında yapılan çalışmaya kasaba halkından önemli destek verildiği dikkat çekti.

Gökçeli kasabasındaki yapılan törende Gökçeli belediye başkanı Mustafa Koyuncu kürsüye davet edildi, Koyuncu; “sayın valim, sayın kaymamım değerli konuklar bugün bu anlamlı günde bizleri yalnız bırakmadığınız için herkese halkıma adına teşekkür ederim, sayın valim Allah sizlerden razı olsun, Üzümün Anayurdu olan kasabamızda böyle kıymetli bir çalışma başlattığınız için halkım adına şükranlarımı sunuyorum, Gökçeli halkı en kaliteli Yaprağı üretir ülkeye satar, ülkemizdeki en özel kurumlarda Tokat yani Gökçeli Yaprağı bulunur, bu kıymetli ürünün çoğalması ve bölgemiz halkına ekonomik katkı sağlayacak olması bizleri mutlu etmiştir, inşallah bu önemli katkılar yanında, Yakında mahallemizde yanan caminin yapımı için yakın zamanda ihaleye çıkılacak olmasından dolayı yine halkım adına değerli valimize bir kez daha şükranlarımı arz ediyorum Allah sizlerden razı olsun, artık kasaba halkı olarak Su akarken Testimizi doldurmak bize kalıyor, siz değerli valimiz ve kaymakamımız olduğu sürece kasaba halkı olarak verilen her hizmetin kıymetini bileceğiz ve su akarken testimizi doldurma çalışmalarını yapacağız, verilen destekte emek veren siz sayın valimize ve emeği geçen herkese halkım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye başkanı Koyuncudan sonra kürsüye Tarım İl Müdürü Orhan şahin davet edildi. Şahin; “sayın Valim Gökçeli kasabasında önemli bir çalışmayı sizlerin emirleri doğrultusunda başlattık, önemli bir çalışma yapıyoruz daha önce 14 bin dekar alanda bağcılık varken 4.500 hektara düşmüş idi  inşallah kısa zamanda 6.500 dönüm hedefine ulaştıktan sonra gelecek yıllarda hedefimizi daha büyüteceğiz Bağcılığın merkezi olan Gökçeli kasabamızda Üzüm Bağı çalışması yanında kapalı Kapalı Ceviz bahçeleri içinde çalışmalar başlattık, bölge halkına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Tarım İl Müdürü Orhan Şahinden sonra, Niksar Kaymakamı İlhami Doğan davet edildi, Doğan; sayın valim Gökçeli kasabamızda sizlerin desteklerinizle 1000 dönüm Üzüm Bağı kurulması ve 1500 dönüm Ceviz kapa bahçesi çalışmalarını başlattık, belediye başkanının destekleri ile güzel çalışmalar yapıyoruz, kasaba halkı yapılan çalışmaları beğendi ve her çalışmaya katkı sağlıyor, yapılan alışmaların hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı kürsüye davet edildi. Tokat valisi yapılan çalışmalardan dolayı kurum yetkililerine, kasaba halkına teşekkür etti. Balcı şunları dile getirdi; Tarımın, üreticinin ve toprağın dostuyuz dedik ve bu dostluğun gereği olarak bugün Gökçeli’de bağ fidanı dikimi için bir araya gelmiş bulunmaktayız diyerek sözlerine başlayan Vali Dr. Ozan Balcı “Bu bir gösterge ve bir örnek sadece. Tüm Tokat’ta bu yıl bunun gibi 600 dönüm dikiyoruz. Şu anda Tokat’ta yaklaşık 62 bin dönüm asma bahçemiz var. Tokat ilimiz narince yaprağıyla meşhur biliyorsunuz, Tokat yaprağının yetiştiği yerlerden biride Gökçeli Kasabamız. İnşallah hedefimiz 10 yılda 70 bin dönüm daha asma alanını Tokat’a kazandırmak. Bizler hedefimizi böyle belirledik. Bu yıl içerisinde 244 bin adette ceviz fidanı dikimini gerçekleştirerek Tokat’ın mevcut ceviz alanını iki katına çıkardık.

Benim sizden ricam şu; 1000 dönüm ceviz fidanının dikimini sonbaharda gerçekleştirelim, ikinci olarak narince üzümünde en az 1000 dönüm için sizlere destek vereceğim. Bu konuları çok önemsiyorum. 10 yılda 70 bin dönüm bağı Tokat’a kazandıracağız inşallah. Cevizde de çok güzel işler oluyor ilimizde. Biz toprağın, tarımın, üreticinin ve çiftçinin dostuyuz. Bunu her yerde ifade ediyorum. Tarım Tokat projesi kapsamında Türk Tarımının Parlayan Yıldızıdır Tokat. Allah’a şükür 7 tane kıymetli ovası, iki tane nehri var. Ondan da kıymetlisi çok çalışkan vatanperver çiftçilerimiz var. Bu bizler için bir değer. Çiftçiye destek vermek, tarıma destek vermek, hayvancılığa destek vermek de bizim boynumuzun borcudur. sizlere destek vermekten de büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum.

İl Tarım Müdürlüğü, İlçe Tarım Müdürlüğü, TKDK İl Koordinatörlüğü, DSİ Müdürlüğü, Orta Karadeniz Tarımsal Araştırma Geçit Kuşağı Müdürlüğü olmak üzere kurumlarımızda çok iyi çalışıyorlar. İl Özel İdaremiz de destek veriyor. İl Genel Meclisi Başkanı ve üyelerine teşekkür ediyorum.

Kısacası devletimizin ve milletimizin bütün imkanlarını çiftçilerimize harcamaktan, onlarla buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bunun yanında Gökçeli Camiinin (Yakınca mahallesinde 3 yıl önce yanan camii) inşallah ihalesini yapıyoruz, inşaatına başlayacağız en kısa zamanda. Ayrıca Gökçeli Göletini en kısa sürede bitirerek bu toprakları sulayacağız. Bu topraklarda bereket ve verim artacak.

İşin özü çiftçimiz zenginleştikçe onlar ürettikçe bizler mutlu oluyoruz. Ama mutlu olmak yetmez derdini dert etmek lazım, onlara da destek vermek lazım. Bunuda hep birlikte yapıyoruz yapmaya devam edeceğiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından Vali Dr. Ozan Balcı, hayırlı uğurlu olsun diyerek, bağ fidanı dikimini çiftçiler ve protokol ile birlikte toprakla buluşturup can suyu verdiler.

Programa Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra, Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin,  TKDK İl Koordinatörü Fevzi Çiçek, OKTAM Müdürü Ahmet Boz, ilgili kurum müdürleri ile davetliler katıldı.