TOKAT TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ Tokat ve bölgesi için çok önemli bir kurumdur.

TOKAT TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ Tokat’ın gelecekte daha mükemmel sağlık hizmetleri vermesi için küçük bir operasyona ihtiyaç vardır.

TOKAT TIP FAKÜLTESİ HASTANESİ Tokat merkezde, iş yoğunluğunun ve Trafiğin çok olduğu bölgelerde kurulmuş, o günkü şartlarda hazır olan bir alan büyütülerek kurulan Tıp Fakültesi hastanesi artık geleceğe uygun olarak hizmet verememekle yüz yüze olduğunu görüyoruz.

Tokat’ta Tıp Fakültesinin  olması Tokat Halkı için bulunmaz bir nimet olarak ifade etmek gerekir.

Tıp Fakültesi kolayda kurulmadı, zorlu yolculuklardan geçerek Tıp Fakültesi kuruldu.

Şunu ifade etmek isteriz.

Tokat’ta Tıp Fakültesinin kurulması için YÖK gerekli izni vermişti, öğrenciler bir süre başka Üniversitede eğitim alarak  eğitimlerine devam ettiler, daha sonra yer konusunda sıkıntı yaşandığı için Fakültenin fiziki olarak kurulması uzun zaman almaya başlayınca hatta Fakülte binası yapılmadığı ve eğitimin Tokat’a devam etmediği için Tıp Fakültesinin kapanması söz konusu olduğunu bizler gazete olarak öğrenince, gazetemizde şu başlığı attık; “REKTÖR NEREYE KOŞUYOR” diyerek konuyu günde taşıdık, bu kamuoyu baskısı ve desteği ile birlikte Tıp Fakültesi bugünkü yerinde hizmete başladı.

O günkü şartlarda yapılan bina bugün hem Hastalara Şifa ve de öğrencilerin eğitimi için yeterli olmadığını ifade etmek isteriz.

Bölgemizin en büyük sıkıntısı zaman içinde görev yapan yetkililerimizin geleceği düşünmeden, kısa zamanda çözüm üretmeleri yapılan pek çok yatırımların sıkıntıya düşmesine neden oluyor.

Bizler Tokat halkı olarak geleceğimizi düşünüyor isek mutlaka yapılan yatırımları uzun vadeli düşünmek zorundayız.

Bizler Tokat halkı olarak, küçülen bir Tokat’mı, yoksa geleceğe ışık tutan, büyüyen bir Tokat’mı? Düşünüyoruz!…

Tokat’ı geleceğe taşımak istiyorsak bugüne kadar yapılan hataları yapmamak ve yapılacak yatırımları geleceğe taşımak için yapmalıyız.

Bizler atalarımızdan aldığımız miraslara bakınca yüzlerce yıl önce yapılan yapılar bugün Tokat halkına sağlıklı hizmetler vermektedir, bunun örnekler, halen halka hizmet veren  pek çok tarihi binalardan alınan hizmetleri görüyoruz.

Bir küçük örnek vermek gerekirse; Ali Paşa Camii, Ali Paşa Hamamı, Taş Han. Bu yapılan hizmet binalara bakınca yüzlerce yıl önce yapılan bu değerli hizmet alanları bugünde yarında Tokat halkına hizmete devam edecektir.

Aslında yapılan bir binayı 4 duvardan ibaret olarak görmemek gerekir.

Her yapılan bina geleceğe ışık tutacak şekilde yapılırsa daha anlam kazanıyor.

Tokat gelişmesine devam eden zaman zaman çarpık yapılaşması ile dikkat çekmiş olsa da, büyüyerek gelişerek yoluna devam ediyor.

O zaman Tokat’ın geleceğe ışık olması için GOP Üniversitesine bağlı Tıp Fakültesi GOP Üniversitesi Kampüs alanında hizmet vermesi için gerekli adımlara destek verilmelidir.

Tıp Fakültesi Tokat için bir nimettir, olmazsa olmaz hizmetlerden bir tanesidir.

Tokat’ın geleceğini düşünerek Tıp Fakültesinin GOP Üniversitesi Kampüsü alanına gelmesi hem Sağlık hizmeti alan insanlarımız için, hem de Öğrencilerin daha sağlıklı eğitim almaları için önemli olduğunu bizler düşünürken, tabi ki başta GOP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sayın Bünyamin Şahin de gerekli çalışmaları başlattığını biliyoruz.

Tıp Fakültesi Hastanesinin mevcut alanında yeterli park ve yeni hizmet birimlerinin açılmasına uygun olmaması bakımından mutlaka yer değişikliği şarttır.

Halen en güzel hizmeti veren Tıp Fakültesi Hastanesi, hastaların Hastaneye giriş konusunda sıkıntı yaşadıkları için çok güzel bir uygulamayı devreye sokarak hastaları Elektrikli küçük araçlarla alarak hastalarının tedavi olacağı bölümlere götürmektedirler, bu hizmet bile hastalar için çok kıymetlidir, yani Tıp Fakültesi Hastanesi zor şartlarda bile en güzel hizmetleri sunmaktadır.

O zaman bu güzel hizmetlerin, daha mükemmel olması, hastaların ve yakınlarının, Fakültede eğitim alan öğrenciler için yeni ve ferah bir alana taşınması elzemdir.

Geçen gün GOP Üniversitesinde Rektör yardımcıları Prof. Dr. İsa Gökçe hocamızı ve Prof. Dr. İbrahim Özbay hocalarımızı ziyarette konuya kısa da olsa değinme imkanımız olmuştu.

Her iki rektör yardımcısı değerli hocalarımız; Tıp Fakültesi Hastanesinin Kampüs bölgesine gelmesi için Rektör bey gerekli alt yapı çalışmalarını yaptı, sizlerinde ifade ettiği gibi Tokat’ın ilerleyen yıllardaki geleceği için Fakülte Hastanemizin bu bölgeye gelmesi zorunludur, bugün bile, hem Sağlık Hizmetleri, hemde eğitim alanı olarak yeterli gelmediğini hepimiz görüyoruz, Rektörümüz Bünyamin bey halen çalışmalarını sürdürüyor, hatta yakın zamanda çözülmesi gereken hizmet birimleri vardır, bunların çözülmesi için çalışmalar devam ediyor, inşallah ödenek konusunda yetkililer destek vermesi halinde Fakülte Hastanesi yerimiz hazır,  yapılması gereken tek konu Hastanenin yapılması için gerekli ödeneğin tahsis edilmesidir” diyerek konuya olan duyarlılıklarını bir kez daha dile getirdiler.

Bizler; Tokat’ın geleceğini düşünen ve planlamasını yapması gereken değerli siyasetçiler ve bürokratlardan, Tıp Fakültesi Hastanesinin hizmetlerinin yapılması için gerekli ödeneğin tahsisi için beklenen müjdeyi vereceklerini düşünüyoruz.

Tokat çok şükür hem siyasi bakımından, hem de Bürokratik güç bakımından önemli iller arasındadır.

Tokat bugüne kadar pek çok fırsatı seneler içinde kaçırmasına rağmen, son yıllardaki güçlü siyasi ve bürokratik gücü sayesinde  kazanması sağlanmıştır.

Bizlerin duygu ve düşüncelerini, AK Partinin güçlü iktidarı ve güçlü  siyasi yapısında yetkili değerli Milletvekillerimizde paylaştığını ve daha mükemmelini düşündüklerine inanıyoruz.

Haydin hep birlikte, Tokat’ın sağlıklı büyümesi için GOP ÜNİVERSİTESİ HASTANESİNİN KAMPÜS ALANINDA HİZMET VERMESİNİ SAĞLAYACAK ÇALIŞALARA DESTEK VERMEKTİR.

Günün Sözü: EŞŞEK ÖLÜR KALIR SEMERİ, İNSAN ÖLÜR KALIR ESERİ.