image-slider
image-slider
image-slider
image-slider

Tokat’ta açılan Tarım ve hayvancılık Fuarı halktan büyük ilgi gördü.

8.Tokat Tarım, Hayvancılık, Gıda ve Yöresel Ürünler Fuarı Törenle açıldı Vali Dr. Ozan Balcı, 8. Tokat Tarım Hayvancılık Gıda Fuarı ve Yöresel Ürünler Fuarı’nın açılış törenine katıldı.

18-21 Eylül tarihleri arasında Tokat Kapalı Pazaryeri alanında vatandaşların gezebileceği fuarın açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Tokat’a özgü yöresel omuz halayı ile başladı.

Tokat tarım ve Hayvancılık Fuarına; Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekilleri Mustafa Arslan, Yücel Bulut, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, TOBB Gümrük ve Turizm İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız, oda ve birlik başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşların katılımı ile yapılan açılış töreninde Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan, Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Ali Çelik, TOBB Gümrük ve Turizm İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı Arif Parmaksız TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na vekaleten ve Atlas Fuarcılık Yetkilisi Fevzi Atasagun yaptıkları konuşmalarda fuarın hayırlı olmasını dilediler, fuara çok sayıda vatandaş ilgi gösterirken çevre il ve ilçelerden de çok sayıda vatandaş fuara katıldı.

Vali Dr. Ozan Balcı, üretici birliklerinin düzenlediği En Güzel Buzağı, Koç-Teke ve Malak yarışması programına katılarak yetiştiricilerle sohbet yaptı her zaman üreticinin yanında olduklarını dile getirdi.

Köylü pazarı pazar yerinde düzenlenen Tokat İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğinin düzenlediği 3. Geleneksel Buzağı Güzellik Yarışması, Tokat İli Damızlık Manda Yetiştiricileri Birliği tarafından düzenlenen 2. Geleneksel Malak Güzellik Yarışması ve Tokat İli Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliğinin düzenlediği En Güzel Koç ve Teke Yarışmasında en güzel buzağı, koç, teke ve malak seçildi.

Tokat tarım ve Hayvancılık fuarına katılan  Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Milletvekili Yücel Bulut ve Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu tarafından  üreticilere çeşitli hediyeler verildi,   ilk üçe giren buzağı, koç, teke ve malakların sahiplerini tebrik ederek, ödüllerini takdim eden Vali Dr. Ozan Balcı, yarışmasının düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Tokat’ın tarım ve hayvancılık şehri olduğunu ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “çiftçiyi zenginleştirmek, üretimi arttırmak için Tokat’ta çeşitli projelerin başlatıldığını ve projelerin başarıyla sürdüğünü” kaydetti. Çiftçinin ve üreticinin dostu olduğunu kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “Çiftçimizin ve köylümüzün zenginleşmesine katkı sağlayacak her türlü çalışmanın destekçisiyiz.” dedi.

Tokat Tarım ve Hayvancılık Fuarı 18-21 Eylül tarihleri arasında açık bulacak yöresel ürünler halkın beğenisine sunulurken kısmen satışların yapılması da bekleniyor.

Tokat Tarım ve Hayvancılık Fuarında en çok ilgiyi Niksar standı gördü, Kaymakamlık, belediye ve iş adamlarının vermiş olduğu destekle Niksar ürünleri çok ilgi gördü, üretilen ürünler satışı yapıldı.