Tokat-Niksar yol çalışmaları devam ediyor.

Tokat-Ordu yolu olarak yapımına başlanan 1. Kısım Tokat-Niksar arasındaki yolun, Tokat_Yağmurlu köyü bölgesi tamamlanmış, Yağmurlu köyü, Niksar Boğazbaşı (Dönekse köyü) mahallesi, Dörtyol (üst geçit) arasındaki sanat yapılarının yoğun olduğu alanda çalışmalar devam ediyor.

Niksar Kaymakamı İlhami Doğan, Yeşil Niksar gazetesi ve Yörenin Sesi Canik gazeteleri sahibi Cemalettin Bilgin yol çalışmalarını yerinde görmek üzere Boğazbaşı köyü arasındaki bölgeye giderek yol yapı firması yetkilileri ile kısa görüşme yaptılar.

 Tokat-Ordu yolunun ilk etabı; Tokat- Niksar arası yolun çalışmaları devam ederken, 30 eylül 2022 tarihinde Ünye-Akkuş arası 65 kilometrelik yol kısmının ihalesi yapılmıştı.

Ünye-Akkuş 65 kilometrelik kısımdan sonra Akkuş ilçesi Tifi deresi mevki ile Niksar arasındaki yolun ihalesinin Duble yol kapsamında yeniden ihale edileceği ifade edilmektedir.

Tokat-Niksar arasındaki Boğazbaşı (köyü) mahallesi ile, Niksar Hamidiye köprüsü arasındaki alanda çalışmalar devam ederken, yolun geçeceği güzergahtaki arazi sahipleri Karayollarına yolun kısa zamanda yapılması için muafakat vermedikleri için yol çalışmaları aksayarak devam etmektedir.

Boğazbaşı mahallesi ile Hamidiye köprüsü arasındaki alanda itiraz eden arazi sahipleri ile Tokat valisi Numan Hatipoğlu ve Tokat Milletvekillerinin bir araya gelerek çalışmaların hızlı yapılması için bir toplantı yapılması bekleniyor.

AK Parti Tokat Milletvekili Av. Mustafa Arslan Niksar’da Muhtarlarla yaptığı toplantıda şunları dile getirdi; değerli hemşerilerim Tokat-Ordu yolun Ünye-Akkuş-Niksar arasındaki 65 kilometrelik kısmının ihalesi 30 Eylül 2022 tarihinde yapıldı, Tokat-Niksar arasındaki Dönekse-Dörtyol Niksar- Hamidiye köprüsü arasındaki bölgede arazi sahiplerinden bazı arkadaşlar muafakat vermedikleri için yolun yapılması aksak devam etmektedir, yolun geçeceği güzergah bellidir, değişiklik mümkün değildir, muafakat vermek karayollarının vereceği parayı aldıktan sonra hak kaybına uğramak değildir bu konuları konuşmak üzere Valimiz ve Milletvekili arkadaşlarımızla birlikte bölge halkı ile bir toplantı yapmayı düşünüyoruz, yolun kısa zamanda yapılmasını bizlerde istiyoruz, inşallah sıkıntıları kısa zamanda çözeriz” dedi.

Yağmurlu-Boğazbaşı mahallesi arasındaki sanat yapılarının çokluğu, uzunluğu dikkat çekerken, yol yapımına devam eden firmaların iş makinalarının azlığı da dikkat çekmiştir.

Yağmurlu- Niksar arasındaki yolun kısa zamanda yapılması için arazi sahiplerinin muafakat vermesi yanında dere içinde bulunan alanda çalışma yapan iş makinaları ve personel sayısının artması bekleniyor.