“KİMSEYE KIZMAYA HAKKINIZ YOK”

NİKSAR’DA 8 VE 12 Cİ SINIFLAR İLE KÖY OKULLARI AÇILDI, 2 MART 2021 GÜNÜ SAAT 11 DE İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANARAK SON KARAR VERİLECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ülke genelinde Korona Virüs konusunda Bakanlar kurulunda görüşülen konulara açıklık getirdi.

Tokat ve ilçeleri Yüksek RİSK Bölgesinde olduğu için okulların açılması mümkün olmayacak, Kahvehaneler, Lokantalar hastalığın seyrine göre yeniden gözden geçirilecek ona göre açılıp açılmamasına karar verilecek.

Tokat ve İlçeleri Yüksek Risk bölgesi kapsamında kaldı.

Niksar 2 hafta önce yeşil ve mavi renklerde iken, son iki hafta içinde Niksar Kırmızıya boyandı.

Cumhurbaşkanının yaptığı açıklama ile artık Güvenlik kuvvetleri dışında halk kendi kendini oto kontrol şeklinde kontrol edecek, vakaların artması veya düşmesi halkın uyulması gereken kurallara uyması ile mümkün olacaktır.

İl ve İlçelerde yasakların uygulanma biçimi Valiler ve yetki verilmesi halinde Kaymakamlar uygulamaları yönetecek, serbest olan bölgelerde hastalık yükselmesi halinde ilin mülkü amiri anında müdahale ederek tekrardan kısıtlama veya serbestlik tanıyacak.

Yeni uygulama şekli çok mantıklı ve akılcı.

Her İl, İlçe, Kasaba ve Köy halkı, rahat yaşamak istiyorsa Maske+Mesafe+Temizlik kurallarına uymayı görev sayacak, uymayanları kendisi uyararak oto kontrol sağlanmış olacak.

Vatandaşlar yapılan açıklama karşısında şunları dile getiriyor; “HİÇ KİMSEYE KIZMAYA, SİTEM ETMEYE HAKKIMIZ YOK, KURALLARA UYULDUĞU ZAMAN HER ESNAF KESİMİ İŞYERİNİ AÇACAK, İNSANLAR NORMAL YAŞANTISINA DÖNECEK, AKSİ TAKTİRDE KISITLAMALARLA YAŞAMAK ZORUNDA KALACAĞIZ, ARTIK İŞ CİDDİ, HERKES KURALLARA UYGUN HAREKET ETMEK ZORUNDADIR” diyerek, halkın Güvenlik kuvvetlerine daha çok yardımcı olmasını istiyor.