Vali atamaları yapıldı.

Tokat valimiz sayın Ozan Balcı Van Valisi olarak ataması gerçekleşti, Tokat kaybetti, Van ilimiz kazandı.

Hayatın akış böyle bir şey, devlet memuru olunca hayatın akışına DUR!, deme mümkün değil tabiki.

Tokat halkı olarak Valimizi sevdik, onun yaptığı her hizmet geleceğe umut olarak kalacaktır.

Tokat’a tayini olduktan sonra Tokat bölgesinin çehresi değişti, Tokat’ta  göç durdu, tarım ve hayvancılık zirve yaptı, Niksar Cevizi kaybettiği zirveyi yeniden yakaladı, on binlerce Ceviz Fidanı toprakla buluştu.

Hayat devam ediyor.

Hayatın akışı içinde, ülkemizde memur olunca belli bir süre dolunca başka illere atama yapılması kaçınılmaz oluyor.

Vali beyin Tokat’tan tayininin Van iline çıkması Tokat halkı için kayıp, Van halkı için kazanç olmuştur.

Bir vali, kar kış demeden, yağmur çamur demeden halkına daha çok hizmet için mesai mefrumu tanımadan çalışıyorsa, o şehrin kalkınmaması için bir neden yoktur.

Vali bey Tokat’a geldi ATAMASI YAPILDIKTAN SONRA Tokat bölgesi kazandı. Niksar kazandı.

Vali bey Tokat’a geldi Toprak ana daha çok hayat buldu.

Yaylalardaki meralar öksüz kalmaktan kurtuldu.

Yaylalar garipti, kimsesizdi, Cenabı Allah’ın nimetleri içinde yaylalarda büyüyen otlar kendiliğinden kurudu, hayvanlara besin olmadan kuruyup gidiyordu, Vali beyin Tokat2a gelmesi ile birlikte yaylalardaki meralar hayat oldu, hayvanlara yem oldu, et oldu, süt oldu insanlarımızın karınları doydu.

Her zaman  “ÜRETMEK MECBURİYETİNDEYİZ” diyorduk ya, Vali bey Tokat’ta daha çok üretmek için halkımızı Toprakla buluşturmayı, daha çok Toprak ananın işlenerek halkın geçim kaynaklarının çoğalmasına vesile oldu.

Tokat hayvancılıkta emeklemeye başladığı bir dönemde, Vali beyin KÖYÜMDE YAŞAMAK İÇİN BİR NEDENİM VAR” düşüncesinin hakim olmasını sağlayarak büyük şehirlerden geri dönüşler başladı. Yaylalarda artık sürüler otlaklardaki yiyeceklerle hayat buldular.

Devletin makamında olan her insan çalışmak üzere görev alır, ama her insan Valimiz sayın Ozan balcı gibi çalışmadı, çalışmıyor da.

Vali bey bir gün Niksar’a gelerek Serenli beldesinde Ceviz fidanı dikimi çalışmalarına katıldı, program devam ederken Yazıcık kasabası bölgesinde yangın haberi geldiğinde, yetkilileri hemen arayarak bölgeye güçlü ekiplerin gitmesi talimatını verdi, Yangın ontrol alınana kadar sürekli yetkililerle görüşmeler yaptı, Tokat bölgesindeki bütün illerle görüşmeler yaparak bölgedemizdeki yangının kısa zamanda kontrol altına alınmasını sağlarken yangının kısa zamanda sönmesini sağladı ve Serenli beldemizdeki ceviz fidanı dikimi tamamlandıktan sonra hemen Yazıcık kasabası bölgesindeki yangın bölgesine hareket ettik.

Vali beyle Yazıcık kasabası bölgesinde kontrol altına alınan yangın bölgesine giderken yolda tesadüfen karşılaştığımız koyun sürüsünü görünce aracını durdurdu, koyunları güden çobanın yanına gitti, selam verdi; “nasılsın hemşerim, bereketli olsun, işler nasıl, hayvanlar nasıl?” dediğinde koyunları otlatan çoban; Allah’a şükürler olsun geçinip gidiyoruz, Tokat valisi sayesinde bu koyunları aldım besliyorum, kuzuları oldu büyüyor, Allah ondan razı olsun” dediğinde bizler çoban kardeşimize, bak bu Tokat valimiz” dediğimizde otlaklarda hayvanlarını otlatan çoban kardeşimiz; Vali bey Allah sizlerden ve devletimizden razı olsun, Allah devletimize zeval vermesin” diyerek dua etti.

Vali beyin çobanla diyaloğu mükemmeldi, çoban koyunların ço sevdiği meşe Palamutlarını cebinden çıkartıp vali beye verdiğinde koyunların Meşe Palamutuna olan ilgileri vali beyin etrafının koyunlarla çevrilmesine vesile oldu, vali beyin o anki mutluluğu gözlerinden belli oluyordu.

Ve; bakın arkadaşlar işte bizler bu  dua için, halkımızın bu mutluluğu yaşaması için buradayız. Bizler aslında bir şey yapmıyoruz, bizler devletimizin imkanlarını halkımıza doğru şekilde yansımasını sağlıyor, halkın devletine bağlılığına katkı sağlıyoruz, para devletin, mülk halkın bizler burada aracı olarak hizmet yapmaya çalışıyoruz, inşallah  Koyun projesi ile birlikte büyük baş hayvan desteği de vererek, köylerin yeniden hata bulmasını köylerdeki boş kalan arazilerin işlenmesi için katkılar sağlamaya devam edeceğiz” dedi ve bir süre daha koyunlarla meşgul olup çoban kardeşimizle sohbet yaptıktan sonra Yazıcık bölgesindeki yangın bölgesine gittik.

Evet; Valimiz sayın Ozan Balcı’nın Tokat’tan tayininin çıkması Tokat için kayıptır, Van ilimiz kazanmıştır, çalışkan bir valinin hizmetlerinden faydalanacaktır.

Vali beyin başlattığı ve halen devam eden önemli projeleri ve çalışmaları vardır, başlayan yatırımlar tamamlandığında Tokat’a olan ilgi ve alaka daha da büyüyerek devam edecektir.

Niksar Vali beyin Tokat’a gelmesi ile birlikte çok önemli hizmetlere sahip oldu.

Hani derler ya “baba oğlan miras  bırakacak şekilde Vali bey Niksar halkına, tokat halkına on binlerce Ceviz fidanı vererek gelecek nesillerin ekonomik imkanlar kazanmasını sağladı, Serenli kasabasında 100 bin Ceviz fidanının toprakla buluşması Niksar ekonomisine ve ailelerin ekonomisine önemli katkılar sağlamaya şimdiden başladı, gelecek 2-3 yıl içinde milyonlarca TL Niksar halkının ekonomisini ciddi katkılar sağlayacaktır.

Niksar Cevizin başkenti iken, uzun yıllar önce sahipsizlikten Ceviz ürünü nerede ise bitme noktasına gelmişken, Vali beyin Tokat’a atanması ile birlikte Niksar Ceviz’in başkenti olma özelliğini yenden yakaladı.

Tokat kaybeden ligden, kazanan lige çıkmışken, önemli bir kayıpla yoluna devam edecektir.

Hani derler ya; “her fani ölümü tadacaktır” her ataması yapılan hizmet eden insanlar, bir gün hizmet yaptığı şehirden bir başka şehre ataması yapılarak o şehre hayat vermeye devam eder.

Valimiz sayın Dr. Ozan Balcı ile Tokat halkı olarak şeyler kazandık, kazandıklarımızın kıymetini bilerek yolumuza devam etmeliyiz.

Bizde vedalaşmak yoktur, helalleşmek yeterlidir.

Tokat kendisine hizmet eden Valimiz sayın Ozan Balcıyı hiç unutmayacak ebediyen hatırlanacaktır.

Günün Sözü; Hayatta hiç bir karşılama Tesadüf değildir,  Karşılaşıp hayatına aldığın her insan,  Ya bir imtihandır… Ya bir cezadır… Yada Allah’tan bir lütuftur…  Allah doğru insanlar ile karşılaştırsın..