EDİTÖR

TOKAT HALKININ HAKKI DEĞİLMİ?

BİR GAZETECİ İÇİN GENEL İFADELER KULLANMAK HER ZAMAN ONUN KAÇAMAK YAZILAR YAZMASINA NEDEN OLUR, BÖYLECE HİÇ KİMSE İLE SÜRTÜŞMEDEN İŞİNİ TIKIR TIKIR YÜRÜTÜR, AMMA LAKİN BİZLER GİBİ GAZETECİLER ZÜLÜYARE DOKUNUNCA KIYAMETLER KOPAR.

Ne yapalım bundan sonra az dokunarak veya hiç dokunmadan memleketimiz meselelerini gündeme almak istiyoruz.

Niksar ve bölge meselelerini yazarken zülfiyare dokunmadan nasıl yazacağız?, bu konuda yoğun gayret sarf etmek gerekir.

Niksar-Tokat yolu yapılmaya başlanmıştı, yine durduruldu, yeni yapılan yol kısmen güzel, yolda pek çok hata var, var olan hataları yazmıyoruz, hiç değilse bu hali ile yolumuz yapılsın da başka şey istemiyoruz!….

Ne dedik?; “var olan hataları yazmıyoruz, hiç değilse bu hali ile yolumuz yapılsın da başka şey istemiyoruz!….” yani elimizde 1 somun ekmek vardı, bu ekmeğimiz elimizden alındı, bu kez ekmeğin 1 dilimine muhtaç kaldık, hiç değilse 1 dilim ekmekten olmamak adına “YOLUMUZ YAPILSIN, BAŞKA ŞEY İSTEMİYORUZ” demek zorundayız.

Tokat-Ordu yolunun yapılmasını beklerken, Niksar-Tokat Yolu yapılsın artık demekten başka çaremiz yok.

Niksar-Tokat arasında özellikle Niksar Dönekse- Yağmurlu arasındaki özellikle tırtıl haline getirilen yolda araç sürmek, deveye hendek atlatmaktan zor hale geldi, asvalt yolda değil stabilize köy yolu bu kadar insanları rahatsız etmez.

Niksar-Tokat yolu insanları çileden çıkartmak için yeterli konumda, her gün Niksar-Tokat arasında gelip gidenler sanırım yetkililer hakkında çok güzel ifadelerin kullanmadıklarını bizler buradan ifade etmek isteriz, bu insanlara yazık değil mi?

Sevgili Tokat Milletvekillerimiz Tokat seçmenine sahip çıkınız, İstanbul seçimi yapıldı sonuçlar belli, hiç değilse Tokat seçmenini dinleyiz, vallahi kenardan izliyorum, Tokat seçmeni ciddi tepki veriyor, bırakın artık İstanbul seçimini, Tokat halkının sesine kulak verin, Niksar-Tokat arasındaki rezil yolun bir an önce yapılmasını sağlayın.

Biliyoruz Hükümetimiz ekonomik sıkıntılar ile mücadele yapıyor, ekonomik sıkıntıların tasası Tokat’a tek başına düşmemelidir.

Türkiye’nin değil, Dünyanın en büyük yatırımı İstanbul’a yapıldı, İstanbul seçmeni yapılan yatırımlara bakmadı, yapılan ALGI Operasyonuna yenik düştü, AK Partinin en büyük hizmetlerini ellerinin tersi ile yitiverdi, sonuç belli, hiç değilse Niksar-Tokar arasındaki rezalet yolun yapılmasını sağlayın da, Tokat seçmeni husumet beslemeden 4 yıl sonra yine % 65-70 oranındaki oyunu versin, Tokat seçmenini kaybediyorsunuz, dostça tavsiyem.

Yukarıdaki teklifimiz Tokat halkının ortak düşüncesidir, başka istekleri var tabi ki ama hiç değilse insanlarımız, Kulaklarını sağır eden, beynini tırtıl gibi kemiren bir yoldan artık Tokat halkı kurtulmalıdır.

Arada bir Tokat’a gitmek zorundayız, mecburuz, aile şartları için, resmi kurumlarla olan bağlantılarımız için Tokat’a gidiyoruz, Tokat yolunda cambazlık yaparak daha az beynimize hasar olmasına gayret ediyoruz.

Bize;  sizlere muhalif olan  partilerin yetkilileri “İKTİDARIN KALEMŞÖRÜ” diyerek zan altına alıyorlar, daha pek ok ağır ifadeler kullanıyorlar hatta “AK Partinin Banka Kartı olan gazetecisi” diyorlar, bizler bu ağır ithamları hak etmediğimiz halde, sizlere rağmen AK Partinin   doğru ve güzel çalışmalarını okuyucularımıza, dolayısı ile Tokat halkımıza ve hatta ülkemiz dışındaki insanlara anlatmaya çalışıyoruz, aynı Orman yangınını söndürmeye çalışan Karınca misali.

Bakınız, şimdi değerli Tokat Milletvekillerimize hitap ederek Tokat halkının haklı isteğini ortaya koydum sayın vekillerimiz bu haklı istek karşısında bana sitem edecekler, bir haklı talebimizi yazarken, bana kimse Kırmızı Gül hediye etmeyecek, “hımmm” diyerek yazdığım notları bir kenara koyacaklar, yeri ve zamanı geldiğinde, “Cemalettin Bilgin sen bize zamanında şunu yazmıştın, neden?” diyecekler, desinler hiç mesele değil, demediler de ne oldu, bize Mor Sümbüllü bağlarımız bağışladılar?, bizleri her şehrimize geldiklerinde ziyaret mi ettiler?

Sağa sola yalpa yapmadan bakınız bir çırpıda yazı verdim, Tokat halkının en büyük talebini.

Gerçekten de Niksar-Tokat arasındaki yolun kısa zamanda yapılmasını Tokat halkı adına istiyoruz, bir siyasetçimiz şunu ifade etmişti;  “Tokat halkı meydanları kullanamıyor” demişti, Tokat halkı Meydanları kullanamadığı belli, sayın Cumhurbaşkanımız Tokat’a geldiğinde kendisinden talep edilen iki şey; 1. tanesi Tokat’a ŞEHİR STADI, 2. İstek Tokat’a yeni bir KAPALI SPOR salonu, nasıl istekler? Tokat halkını gönlünü bu iki istek feth  etmişmidir?, yoksa Tokat halkını üzmüşmüdür?, tabi ki üzmüştür.

Tokat halkı AK Partiye verdiği desteğin sorgulamasını yapıyor, sakın ha “seçimlere 4 yıl var nasılsa yapılır” demeyiniz, İstanbul seçmeninin verdiği mesajlar alındı ise, bu mesajların karşılığından bir tanesi; “AK Parti ilçe ve il teşkilatları, AK Partiye gönül verenleri dikkate almadı dinlemedi; Reisle halk arasında duvarlar örüldü” mesajıdır, yoksa İstanbul seçmeni asla bu kadar vefasızlık yapamaz!.

Sayın Cumhurbaşkanımız seçmenin sesini duymuş ve anlamlı, güzel mesajlar vermiştir, sayın Cumhurbaşkanımızın halkın sesine kulak vermesi her şeyden önemlidir ama, sayın Cumhurbaşkanımızın değer verdiği makamlara getirdiği kişilerin halkın sesine kulak vermesi gerekiyor.

Cumhurbaşkanlığı seçim sistemi daha hızlı, daha kararlı hareket edip devletin ve milletin meselelerini çözecekti, halk kendisinin, yaşadığı şehrin, bölgesinin dertlerinin çözülmesini bekliyor, çözüm üretmesi gerekenler çözüm üretmeyince, kabak benim başımda kırılınca sayın Cumhurbaşkanımız yaşananlardan üzüntü duyuyor.

Düşün bir kere; yollar, tüneller, alt ve üst geçitler yapılan İstanbul seçmeni bütün rahatlığına rağmen 23 haziran seçiminde birden “atom bombası gibi patladı, herkes şok oldu, yeni şokların yaşanmaması için, reisimize bundan sonra yine tam destek vermemiz için  halkın sesine kulak veriniz.

Günün Sözü: GERÇEKLER BAZEN ACIDIR.

 

 

 

YORUMLAR

2 adet yorum var

    1. selam köşe yazımda bir kaç defa konuya değindim, bugünkü yazımda da yine bazı hususları ortaya koyum, bölge ve ülke meselelerinde duyarlı olmaya gayret ediyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.