Son valiler kararnamesi ile Tokat valisi Dr. Ozan Balcı Van Valiliğine atanırken, İstanbul Gaziosmanpaşa ilçe kaymakamı Numan Hatipoğlu Tokat valiliğine ataması gerçekleşti.

Van Valiliğine atanan Dr. Ozan Balcı onuruna Tokat’ta bütün partiler, resmi kurum ve STK yetkilileri ile basın mensuplarına veda yemeği verildi.

Tokat valisi Dr. Ozan Balcı Çarşamba günü Tokat’tan halkına veda ederken, kurum yetkilileri Tokat halkı, siyasi parti temsilcileri ve STK temsilcileri tarafından uğurlandı.

Vali Ozan Balcı Salı günü Basın mensupları ile bir araya gelerek samimi bir sohbette bulundu, yapılan çalışmaları dile getirirken, Basın mensuplarına yapılan çalışmalara katkı sağladıkları için teşekkür etti, Balcı; “arkadaşlar göreve başladığım gün ifade etmiştim, görev sürem boyunca basın mensubu arkadaşlarla beraber çalışmaktan mutlu olacağımı dile getirmiştim, sizlerde aynı zamanda kamu görevi yapıyor sayılırsınız, bizlerin göremediği, yapılması gereken hizmetleri sizlerin haber olarak yapması bizlerin daha sağlıklı hizmet yapmasını sağlamaktadır, bugüne kadar hiçbir insanımız ile sıkıntı yaşamadım, bugünde hiçbir insanımızla küs olarak ayrılmıyorum,  sizlere teşekkür ediyorum, benim hakkım var ise helal olsun” dedi. Basın mensuplarıda hep birlikte “bizlerinde hakkımız helal olsun” dediler, basın mensupları ile yapılan sohbetten sonra Vali Balcı Basın mensuplarına kitap hediye etti; “arkadaşlar sizleri  Van ilimize davet ediyorum, bir kapnızda Van ilinde olduğunu unutmayınız, sizlere ve ailelerinize sağlık ve mutluluklar dilerim, ailelerinize selam ve sevgilerimizi iletiniz” dedi.

Tokat’a atanan Vali Numan Hatipoğlu Vali yardımcıları, GOP Rektörü, Yargı mensupları, Komutanlar, Kaymakamlar, Belediye başkanları ve Tokat Basın mensupları ve STK yetkilileri katıldı.

Tokat Valisi olan Numan Hatipoğlu kendisini karşılayan heyet ile tek tek tokalaşarak tanıştıktan sonra, ilk basın açıklamasını valilik makamında gerçekletirdi.

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu makamında yaptığı ilk açıklamada şunları dile getirdi.

            Değerli basın mensupları diyerek başladığı konuşmasına Hatipoğlu; “Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İstanbul Gaziosmanpaşa Kaymakamlığından atandığım Tokat Valiliği görevime başlamış bulunmaktayım.
Bizleri tensipleri ve takdirleriyle bu göreve layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya şükranlarımı sunuyorum.
Kadim şehir Tokat’ımızda benden önce görev yapmış olan tüm kıymetli Valililerimize emekleri ve hizmetleri için teşekkür ediyorum.” Diyerek daha önce görev yapan valilere teşekkür etti.
Vali Hatipoğlu; “Mevlana’nın “Tokat’a gitmek gerek çünkü Tokat’ta insan ve iklim mutedil.”dediği, Evliya Çelebi’nin ise seyahatnamesinde “Bu havası hoş şehrin dört tarafında bahçe ve bostanlar içinden sular akar. Her bağında birer köşk, havuz, fıskiyeler ve çeşitli meyveler bulunur. Halk zevk ehlidir.” diye övgüyle bahsettiği binlerce yıllık tarihi, kültürü, yaşantısı, ekonomisi, sosyal hayatıyla huzur ve kardeşliğin hakim olduğu Tokat’ımızda görev yapacak olmanın mutluluğunu yaşıyorum.
7 büyük ovası, 3 büyük nehri ile bereketli topraklara sahip, Danişmentliler, Anadolu Selçukluları, Osmanlı ve Cumhuriyet döneminden bu güne kadar 900 adımda 900 yıllık tarihe tanıklık eden, doğal güzellikleri ve kültürel zenginlikleri ile Ülkemizin hazine şehirleri arasında bulunan Tokat’ımızın büyük ve zengin değerlerini daha fazla tanıtmak amacıyla işbirliği, güç birliği ve gönül birliği yapmaya geldik.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın riyasetinde, Cumhuriyetimizin 100. Yılı olan 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine adım adım ilerlerken Ülkemizin büyümesi ve yücelmesi, şehrimizin de bundan hak ettiği payı alması için, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesi ile “Cumhuriyet en çok kimsesizlerin kimsesidir” sözündeki anlayış ile vatandaşlarımızın refahına, huzuruna ve esenliğine katkı sağlamak için mesai mefhumu gözetmeksizin gayret göstereceğiz. Bizler, Devletimizin emrinde, iradenin asıl sahibi olan Tokat halkımızın hizmetkârlarıyız. Milletvekillerimizle, üniversitemizle, mülki idare amirlerimizle, belediye başkanlarımızla, il genel meclis üyelerimizle, muhtarlarımızla, siyasi partilerimizin temsilcileriyle, sivil toplum kuruluşlarımızla, basın ve medya kuruluşlarımızın değerli temsilcileriyle ve kıymetli Tokatlı vatandaşlarımızla uyum içerisinde çalışarak şehrimize değer katacak projelere hep birlikte imza atacağız.
İlimizde; kamu hizmetlerinin çağdaş nitelikte sunulmasını sağlamak ve vatandaşlarımızın buna erişimini kolaylaştırmak için hayatın her alanına dokunuşlar yaparak vatandaşlarımızın memnuniyetini arttırmak için çaba sarf edeceğiz. Bu görevin hem şahsım, hem Tokatlı vatandaşlarımız hem de ülkemiz için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Tokatlı hemşerilerimize en derin hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum.”  dedi.

           Vali Hatipoğlu ilk basın açıklamasını yaptıktan sonra basın mensupları makamdan ayrıldılar, Hatipoğlu kurum yetkilileri ile toplantısına devam etti.