Ulaştırma ve Altyapı Bakanı sayın Adil  Karaismailoğlu Tokat’a 28 Haziranda geldi bir dizi ziyaret gerçekleştirdi, kısa bir basın açıklamasından sonra şu kısa açıklamayı yaptı;  “Tokat’ı dünya ile buluşturacak Yeni Havalimanı ile yapımını tamamladığımız 84 km’lik Turhal-Tokat-Sivas Yolu, 75,5 km’lik Erbaa-Reşadiye Yolu ve Tokat Çevre Yolu yatırımlarımız, şehrimizin ulaşım ağını geliştirerek bölge için can suyu olacak”, dedi, bu açıklamadan bizler Tokat halkı olarak memnun olmadık.

Siyaset ülkemizde kirletilmese, iktidar partisinin zafiyetinden Ana muhalefet partileri daha sağlıklı faydalanmayı bilse, iktidar daha adil hizmet yapmayı sağlayacaktır!.

Yukarıdaki sayın bakan açıklamalarını okuyunca üzüldük!. Aşağıdaki şu sözleri okuyunca ve duyunca daha da kahrolduk!.

Ulaştırma bakanı; “Tokat’ı dünya ile buluşturacak Yeni Havalimanı ile yapımını tamamladığımız 84 km’lik Turhal-Tokat-Sivas Yolu, 75,5 km’lik Erbaa-Reşadiye Yolu ve Tokat Çevre Yolu yatırımlarımız, şehrimizin ulaşım ağını geliştirerek bölge için can suyu olacak”, dedi. Sayın bakanım lütfen isminiz gibi “ADİL” olunuz!.

Sayın bakanım; “84 km’lik Turhal-Tokat-Sivas Yolu” diyerek sanki yeni bir yol gibi söylüyorsunuz bu yolun yılan  hikayesine döndüğünü Tokat halkı bilir, yolun nihayet tamamlanması sizin döneminize denk geldi ve tamamlanması devletimiz ve milletimizin hayrınadır, yine; “75,5 km’lik Erbaa-Reşadiye Yolu” demişsiniz, bu yol sanki yeni sıfırdan yapılan yol gibi ifade edilmiş olması hatadır, Tokat halkı bu yolun yapıldığını ancak güzergahta yapım hataları olduğu için yol bugüne kadar sağlıklı hizmet vermemiştir ve yine; “Tokat Çevre Yolu yatırımlarımız, şehrimizin ulaşım ağını geliştirerek bölge için can suyu olacak” diyerek basın açıklaması yapmışsınız, Tokat çevre yolunun güzergahında yapılan teknik hatadan dolayı bu yol kaç defa tamir edildi biz unuttuk, bu yolda yeni yapılan yol değil, yolun heyelanlı bölgede olması, bugüne kadar yolun sağlıklı çalışmasına mani olmuştur.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı sayın Adil  Karaismailoğlu Tokat ziyaretinizden memnun olduk, keşke Tokat ziyaretinizde tamir edilen yollar hakkında düşüncelerinizi ifade ederken; “sevgili Tokat’lılar geciken TOKAT-ORDU yolunun planlaması tamamlandı, bilindiği gibi bu yol 3 etaplı, 1. etap Tokat-Niksar, 2. Etap Niksar_Akkuş, 3. Etap Akkuş-Ünye arasıdır, inşallah TOKAT-NİKSAR arasındaki Dönekse mevki bölgesi bu sene tamamlanacak, ilgili müteahhit firması ile görüşme yaptık bu sene yolun tamamlanmasını istedik hayırlı olsun Tokat halkına yakışan hizmetleri yapmak boynumuzun borcudur” demenizi beklerdik.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı sayın Adil  Karaismailoğlu Tokat halkı kadirşinastır, kendilerine yapılan iyilikleri her zaman hayır ile yad eder.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı sayın Adil  Karaismailoğlu sizler bu önemli ve Tokat halkının hakkı olan yolları yapmadığınız müddetçe iktidar zafiyete düşecek, muhalefet partileri Tokat halkını hizmet alamadığı için sürekli eleştirecektir, Tokat halkının sabrını sürekli zorlayacaktır!.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı sayın Adil  Karaismailoğlu Tokat dışında yaptığı incelemelerde ve  ziyaretlerde net ifadeler kullanıyor; “Yaz aylarında artan D400 yolunun trafiğini karşılamak üzere Erdemli – Taşucu arasına bağlantı yollarıyla birlikte 93 km’lik otoyol yapacağız. Otoyol sayesinde Taşucu limanına ulaşım kolaylaşacak ve deniz taşımacılığının hacmi de artacak”. diyor, bu sözler Tokat ziyaretinde neden verilmedi?.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı sayın Adil  Karaismailoğlu başka bölgeleri ziyaretlerinizde aşağıdaki sözlerinizi hatırlatmak isteriz.

Mersin’in turizm potansiyelini artıran sahil ilçesi Erdemli’yi iç kesimlere bağlayacak yol çalışmamız devam ediyor. Yol sayesinde bölgedeki yayla turizmi daha da gelişecek, çevre köylerdeki tarımsal üretimin İç Anadolu’ya ulaşım olanakları artacak.” diyorsunuz, peki TOKAT-ORDU yolu yapıldığında bölge halkının hem ekonomik, hem de sosyal yönden kazancını bizlerin söylemesine gerek var mı?. Tokat halkı yukarıdaki kazanımları kazanmaya, elde etmeye hakkı yokmu?.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı sayın Adil  Karaismailoğlu ve yine; “ Daha güçlü bir geleceğe ulaşmak için denizcilik ve deniz yolları alanına dört elle sarılıyor azim ve sebatla çalışmaya devam ediyoruz. Hayata geçirdiğimiz proje ve yatırımlarımızla, 3 tarafı denizlerle çevrili Türkiye’nin mavi ekonomisi güçlü, geleceği parlak”, diyorsunuz ama TOKAT-ORDU yolu yapıldığında 3 tarafı Denizlerle çevrili olan ülkemizde, İç Anadolu insanı Karadenize ulaşması için neden gayret edimiyor, çalışmalar yılan hikayesine dönüyor?.

Ve yine sayın Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız  Adil  Karaismailoğlu; “Mersin’e yapacağımız bir dizi yeni yatırım ve mevcut yapılarda yapacağımız iyileştirmelerle, bölgenin cazibesi daha da artacak. Ülkemiz, Mersin başta olmak üzere denizcilikteki hamleleriyle büyük bir büyüme dalgası yakalayacak”, diyerek düşüncelerinizi paylaşıyorsunuz, Ulaştırma Bakanlığımızın ülke genelinde yapmış olduğu çalışmalardan dolayı sizlere teşekkür ediyoruz, Allah sizlerden razı olsun ama, Tokat halkı olarak haklı isteğimizin yapılmadığı için sitemlerimizi, üzüntülerimizi ifade etmek isteriz.

Yukarıda ismini verdiğiniz iller ve hatta ilçeler Tokat’tan çok fazla kalkınmış şehirlerdir, Tokat’tan kat ve kat ekonomik ve sosyal kalkınmasını tamamlayan şehirlere hizmetleri halen yağdırmaya devam ederken, Tokat ve ilçelerinin sürekli göç vermesine neden olan ekonomik sıkıntıların daha fazla devam etmemesi için TOKAT-ORDU yolunun tamamlanması insanlık adına şarttır.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı sayın Adil  Karaismailoğlu, CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN “YOL MEDENİYETTİR, BİZ AK PARTİ İKTİDARI OLARAK YAPTIĞIMIZ OTO YOLLAR, DEMİR YOLLARI VE ULAŞIM AĞLARININ YAPILMASI İLE GURUR DUYUYORUZ” sözlerini sizlere hatırlatmak isteriz.

Tokat halkı haklı talebinin gerçekleşmesini istiyor.

Bir hatırlatma; eski Ulaştırma Bakanımız, Başbakanımız ve TBMM Başkanlığı yapan sayın Binali Yıldırım bey, Niksar ve Tokat ziyareti sonrasında bölgedeki YOLLARIN BERBAT şekilde olmasını gördükten sonra, Bakanlık makamında şu çarpıcı sözleri ifade etmişti; “ARKADAŞLAR KURANIN ÜZERİNE YEMİN EDERİM, TOKAT-ORDU YOLUNU KISA ZAMANDA YAPACAĞIZ, İNANMIYORSANIZ ABDEST ALAYIM KUR’AN ÜZERİNE YEMİN EDEYİM, SÖZ BU YOLU YAPACAĞIZ” demişti!.

Günün Sözü: YOL MEDENİYETTİR, YOLU OLMAYAN MİLLETLER KALKINAMAZ.